Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
20 Juuni 2009
Tüütan oma lugejaid veel natuke, kaks viimast pilti komplektist Blue Moon.

Ja siis pakkisin komplekti ära ja saatsin postiga oma uue perenaise juurde.

Ärasaatmine oli pisut kurb, aga loodan, et uues kodus mummukesed tunnevad end samuti hästi )
Lariata posted @ 09:24 - Link - kommentaarid (8)
19 Juuni 2009

See on üks tellimustöö kena neiu jaoks. Nimetasin selle "Blue Moon" ehk "Sinine Kuu". Komplektis on kokku 16 pärli helmestest, mis on suurusega 1.5 cm. Kaelakee pikkus on 80 cm ja kõrvarõngad on 9.5 cm. Käevõru on veel valmimisel. Hetkel ootan omaniku kinnitust, kas komplekt talle sobib =)
Lariata posted @ 06:53 - Link - kommentaarid (3)
17 Juuni 2009
Mul on nüüd vahvad visiitkardid olemas! Kaardi ühel pool on foto ühest minu tehtud tööst ja kaardi teisel pool on minu kontaktid. Kõik kaardid on erinevad! Olen vaimustuses ) Tellisin neid saidilt --Moo.com-- Ühe kaardi hinnaks tuleb £0.35 - mitte odav - kuid kvaliteetne paber ja kogu selle välimus on vapustav.

Lariata posted @ 16:38 - Link - kommentaarid (8)
16 Juuni 2009
Minu teine heegeldatud seemnehelmestega kotike mobiiltelefonile:

Seest see on mõnusualt pehme ja pisut veniv, nii et ta hästi hoiab telefoni ja ei kriimusta selle:

Kuna niidile jäi seemnehelmeid järgi, siis heegeldasin ka väikest ussijuppi ja kohendasin ta ripatsiks.
Lariata posted @ 08:46 - Link - kommentaarid (6)
13 Juuni 2009
Quote:
Väga armas. Tuleb tahtmine ka proovida. helmed ajasid ikka enne niidile ja heegeldad... mis silmustega? nagu ussi - aassilmustega?, ja see tühi rida?, Ja veel, kas heegeldad, nagu ussi seest väljapoole, või hoiad tööd ikka õigetpidi ees.

Dr Drex, ma hea meelega vastan küsimusele
Eelmise postituse mobiilikotikest ma heegeldasin nagu sirget kangast (mitte torukest-ussi), üks rida parempidi, teine pahempidi. Ennekõige joonistasin mustri ruudulisele lehele (et raamatus mitte sodida), siis ajasin helmed sellises järjekorras: alustasin mustri ülemisest reast vasakult-paremale, siis teine rida paremalt-vasakule, kolmas rida vasakult-paremale jne kuni alumise reani. Heegeldamisel tuleb arvestada, et äärtes on üks ääresilmus ilma helmeta.

Pahempoolseks reaks ma nimetasin tavalist heegeldamist, kus helmed jäävad minust eemale ja mina näen vaid töö pahemat poolt. Kogu töö tuleb heegeldada poolsammastega:


Kui rida lõpetatud, heegeldad üks aassilmus uue rea alustamiseks, keerad töö helmestega enda poole ja heegeldad samuti poolsammastega. Kuid nüüd on väike erinevus: viid heegelnõela eelmise rea silmusesse mitte eest-taha (nagu tavaliselt), vaid tagant enda poole. Heegeldad nagu tavalist poolsammast, lükad ühe helme heegelnõelale lähemale, võtad niidi ja lõpetad poolsammast. Võib olla on abiks, kui ütlen, et vene keeles sellist heegeldamisviisi nimetatkse "рачий шаг". --Siin pildil-- on näha, kuidas heegelnõel on viidud silmusesse tagant-ette.

Kui heegeldis sai valmis ma keerasin ta pooleks ja õmblesin ta küljest ja alt kotiks. Väike õmblus on näha, kuid üldmuljet ta ei riku.

* * *
Muidugi on võimalik heegeldada ka torukujuliselt nagu ussi, kuid heegeldada tuleb ikkagi poolsammastega. Selleks, et toru ei keeraks ja muster ei nihkuks igas reas ühe helme võrra, tuleb iga rida lõpetada kinnissilmusega:

Seejärel heegeldad üks aassilmus järgmise rea alustamiseks

ja alles siis võib alustada uus rida. Uue rea esimene poolsammas heegeldame sellest silmusest, kus heegeldasime eelmise rea viimane kinnissilmus.

Loodan, et minu võõrkeele oskus ei seganud jutu arusaamist
Hea meelega vastan ka täiendavatele küsimustele )

Kõik pildid võetud --blogist--, seal on ka pikem jutt vene keeles.
Lariata posted @ 08:58 - Link - kommentaarid (6)
09 Juuni 2009
LiveJournal blogides nägin üks päev sellist kaunist koti:

Kas usute, et see on heegeldatud! Mul hakasid näpud sügelema, tahtsin tingimata ka midagi sellist endale valmistada. Kuna olen alles algaja, siis otsustasin, et võtan mõne lihtsama pildi, kus ei ole palju värve sees ja et oleks lihtne jälgida, kui mõni apsake sisse tuleb. Leidsin ristpistete raamatust venekeelse tähe "G", hematiidi ja hõbedast värvi seemnehelmeid ja töö algas. Tulemus sai selline:

Heegeldasin puuvillase niidiga. Paarisread nagu tavaliselt, paaritud read aga nii, et seemnehelmed jääksid minu ette ja ei kukuks töö teisele poolele. Üsna aega nõudev, aga olen oma tööga rahul. Minu mobiilikotike näeb seest puuvillaselt pehme ja ei ühtki seemnehelmes ei saa telefoni kriimustada:

Nüüd on käsil samasugune kotike minu õele, ainult et tema saab endale "A" tähe.
Lariata posted @ 10:02 - Link - kommentaarid (16)
289762 visitors