Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
30 Juuli 2012
Vahepeal jätkuvalt õpin kunsti, püüan joonistada iga päev, kuid see ei õnnestu nii tihti kui tahaksin. See on minu kartongist tehtud pliiatsitops:Meil see aasta oli väga rikas maasikasaag, me sõime maasikaid nii palju kui vaid jaksasime:Siis keetsime maasikamoosi ja sõime metsmaasikaid koos mustikatega:Ja see on minu lemmik kass ja tema lemmik tegevus:Üks päev me perega käisime Kolga mõisat vaatama, külastasime muuseumi, milles tookord oli välja pandud käsitöö: vanaaegsed tikitud ja heegeldatud linikud, laudlinad, köögirätid, pannnood, voodikated jm ilusad esemed. Väljas joonistasin mõned pildid:Ja sellega lõpeb juuli ning ees ootab viimane suvekuu.
Lariata posted @ 08:53 - Link - kommentaarid (2)
Tellimustööna sai tehtud selline märkmik nahkkaantega:Sees pruun craft-paber, 160 lehte ehk 320 lehekülge:Paberi peal on hea kirjutada erinevate kirjutamisvahenditega, ka joonistada nt valge pliiatsiga ja tindiga:Ja veel oli tehtud hulk teisi märkmikuid:

1. Hall linane märkmik linase pitsiga ja klaaspärli-nööbiga, sees jooneline paber, lisatud mõned roosad lehed, 192 lehte ehk 384 lehekülge


2. Bee˛ikas linane märkmik pruuni puuvillase pitsiga ja puidust nööbiga, sees bee˛ craft-paber, mis sobib nii kitrjutamiseks kui ka joonistamiseks, 120 lehte ehk 240 lehekülge


3. Oran˛ puuvillasest kangas märkmik pitsiga, sees valge joonistuspaber, 120 lehte ehk 240 lk


4. Veel üks oran˛ märkmik, sees bee˛ craft-paber, 120 lehte ehk 240 lk


5. Hall linane märkmik heegeldatud lillega, sees valge joonistuspaber, lisatud mõned roosad lehed, 120 lehte ehk 240 lk

Märkmik, väga sarnane eelmisele, kuid valge lillega:


Lariata posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (4)
10 Juuli 2012
Pole ammu siia midagi kirjutanud. Mul on kõik endiselt - arvutitöö ja märkmikute pildistamine. Siis veel nagu iga naiselgi on lastega tegelemine, aiatööd ja muud tegevused. Möödunud nädal oli nii vihmane, et tekkis vajadus päikese järgi. Ma ostsin endale erksavärvilisi akvarellipliiatseid - ei tea miks just joonistamistuju tekkis, koolis olen alati "kolmesid" saanud ja needki pigem suurest haledusest, mitte kunsti pärast.

Akvarellipliaatsid (Derwent) on igati toredad, saab joonistada nii kuivalt kui ka märjalt, tõmmates niiske pintsliga ettevaatlikult üle joonise, värvipigment lahustub ja muutub akvarelliks:Et katsetada uusi pliiatseid, otsustasin alustada millestki, mis püsib paigal, ei liigu ning ei tundu keeruline. Võtsin jasmiini ja oh, üllatus, sellel on ju valged õied! Kuidas need valge paberile joonistada? Aga käe soojendamiseks jätsin ta alles ning algus sai tehtud:Mu sõbrad ja pere toetasid mind ja tuttav kunstnik-sõbranna ütles, et kui tahan õpima joonistamist, siis tuleb iga päev midagi joonistada, kasvõi natuke, aga kindlasti iga päev. Nii et järgmiseks osutus pojeng:Mõned eskiisid olen joonistanud tindiga, aga need on nii kehvad, et siin ei julge näidata. Küll uusi pilte tuleb kunagi hiljem, kui õpin ilusamaid asju joonistada.

Näitan nüüd mõned lehed oma uutest märkmikutest. Üks on inspiratsiooni ja tulevaste projektide märkmik:Teises märkmikus on jooksvad tööd ja tellimused:Internetis olen veel näinud igasuguseid märkmikke:
* nädala kalender
* kuu kalender
* reisipäevik
* lemmikroogade vihik
* emotsioonide ja tunnete päevik
* lihtsalt päevik
* art book ehk joonistusmärkmik
* või selline akvarelliraamat
* joonistada saab ka vanades raamatutes
* kritseldamismärkmik
* tee seda, mis teeb sind õnnelikuks
Lariata posted @ 21:07 - Link - kommentaarid (2)
289737 visitors