Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
24 Juuli 2010
Täna kirjutan ühest ammusest tööst. Kui ma veel käisin koolis, siis tööõpetuses sain ma tuttavaks heegelnõelaga. Minu jaoks see oli fantastiline leiutis! Erinevalt kudumisest oli tegemist vaid ühe ainsake silmusega. Ei ole põhjust sattuda paanikasse, kui juhtub, et see ainuke silmus paneb jooksu. Seda on alati lihtne tagasi kätte saada ja jätkata heegeldamist. Seepärast olen tänase päevani suur heegeldamise fänn.

Nii ma kooli ajal heegeldasin padjakate. Mõtlesin, et teen ilusa diivanipadja, roosa värvi, armsake ja kaunistatud rüüsidega ja pitsidega. Tegelikult aga kukkus välja hiigelsuur heegeldatud lapp, lausa 60x60 cm! Õmblesin sellele vooder ja jätsin kaunistamata. Ma olin šokis oma hiigla tegemisega, ja ei teadnudki, mida sellega edasi ette võtta. Ema diplomaatiliselt ei öelnud mulle, et panin puusse ja ütles, et heegeldis on väga ilus ja olen tubli.

Nüüd, kus meil on remont ühes toas lõpetatud, otsisime asju, millega kaunistada tuba. Üllatus! Vana heegeldis ei paista nii väga kole olevat. Harutasin vooder lahti ja mõtlesin, et annan sellele "padjapüürile" uus elu. Kiirkorras heegeldasin pitsi äärele ja voila - uus linik on valmis:Pitsi skeemi võtsin ühest entsüklopeediast. Seal oli väga kaunis 19.sajandi pitsi foto ja skeem kõrval. Kuna roosa "padjapüür" oli mitmekordselt pesus käinud, siis roosa värv ei ole enam ühtlane ja sellele oleks väga raske leida samasugune roosa heegelniit. Nii me kaalusime, et pits tuleb heegeldada kas valge või punast värvi. Kui õde oli meil külas, siis tema hääl jäi otsustavaks.Uus linik on nüüd 70x70 cm, heegeldatud puuvillasest niidist, heegelnõel 1.25 mm.


Lariata posted @ 17:13 - Link - kommentaarid (10)
22 Juuli 2010
Pisikesed kõrvarõngad, mis on loodud --Gwen Fisher-- disaini põhjal. Gwen nimetab need kõrvarõngad "Dancing Fan Earrings".Need kõrvarõngad on kõigest 2.5 cm koos kõrvarõngakonksuga. Kasutasin kuldsed ja läbipaistvad seemnehelmed ning helmed-tilgad hõbedase sisuga, metallosad on vermeil gold (sterling hõbe 925 kaetud kullaga, selline kate on kauakestvem kui gold-plated ja sõbralik tundliketele kõrvadele).Teen ka kaelakee. Pildid tulevad hiljem.
Lariata posted @ 17:19 - Link - kommentaarid (1)
16 Juuli 2010
Ma tean, mida ma otsin, kuid ei tea kust seda otsida. Otsin ilusa mustriga paberid. Mitte see pakendipaber, millesse mähkida kingitused (need rullid on igas Prismas olemas), vaid pisut tugevam, kuid mitte nii paks nagu kartong. Vaatasin Tiimarist, valik on väga-väga vaene. Vaadake milline kaunis paber on maailmas olemas:Ei meeldi see muster? Neid on tuhandeid!Ja milline valik (hulluks võib minna):Kui vaid saaks katsuda need paberid.. mul on vaja kindla paksusega paber, kuid ma ei tea, kuidas see paksus mõõdetakse ja kas see on see, mida ma vajan. Kas Eestis on sellised muinasjutuliselt võluvad ilusate paberite täis kohad olemas?
Lariata posted @ 11:06 - Link - kommentaarid (10)
11 Juuli 2010
Ilmatult palavad ilmad. Eile oli +26C, täna +28C ja homme lubavad +30C! Ei taha ennast liigutadagi. Vaikselt nokitsen raamatu järjehoidjate kallal. Mõtlesin, et võiks oma poekeste, seal hulgas ka --DisainiMaja poekese-- sortimendi täiendada. Ainult, et järjehoidjatega on selline lugu, et ma ei oska neid pildistada. Niipea, kui suure vaevaga saab tehtud ilus võte, nii järjehoidja on kohe läinud uue omaniku juurde ja ei saagi ma oma poekest täiendada. Otsast peale alustan uue järjehoidja tegemise ja selle pildistamise. Pärlitega mäng mulle meeldib, aga kaameraga sadade lähivõtete tegemine ja hilisem sorteerimine tundub aja raiskamisega. Kas saaks kuidagi pildistamist "automatiseerida"? - see on hea küsimus.

Uurisin internetist, kuidas inimesed raamatu järjehoidjad pildistavad. Suurim osa vaadatust piltidest mulle ei meeldinud. Hmmm.. Ideed puuduvad, seega peab midagi välja mõtlema. Mõtlemise ja katsetamise käigus avastasin, et:
* Raamatud läikiva kaanega ei sobi pildistamiseks, kuna pildil on kerged tekkima valged valguse plekid. Parim on kangast või matt paberist kaanega raamat.
* Suured tähed, eriti läikivad või kuldsed/hõbedased, ja suured kirjud joonised viivad tähelepanu järjehoidjast eemale.
* Valgele taustale, nt valge paber, on raske saada üheaegselt värvilised klaashelmed ja läikivad metallosad. Need esemed on erineva kattega ja kaameral on raske otsustada, millises punktis tuleb fokuseerida. Samas taust peab olema matt ja hele.
* Looduslik päevavalgus on parim valgus pildistamiseks. Kuid peab vältima eredat päikesevalgust, kuna päikese käes tekivad väga kontrastsed sügavad varjud - heledad objektid muutuvad liiga heledaks, aga tumedamad objektid muutuvad liiga tumedaks. Parim ilm pildistamiseks on pilvine ilm.

Nii ma kasutasin linast laudlina ja ühe vana heleda raamatu. Tulemus sai selline:


Piltidele klikates, satute minu DisainiMaja poodi vastava raamatu järjehoidja juurde

Sügavad tumedad varjud praktilised puuduvad ja värvid näevad loomulikud.Ka lähivõte tundub mulle edukas - on näha kõik pisidetailid ja helme klaasjas läikiv pind näeb efektne välja laudlina hallil karedal pinnal.Järgmine hõbedane raamatu järjehoidja oli kõige raskem pildistamise objekt. Väga hele hõbedane metallosa kontrasteerub tumeda kirsivärvi pärliga. Ülesanneks oli saada võimalikult loomulik hõbedast värvi metallosa ning pärl ei tohtinud muutuda peaaegu mustaks. Selle järjehoidja pildistasin ma viimasena õhtusel ajal, siis kui päike oli juba loojumas. Ida suunaga aknast ei tulnud ühtegi päikesekiirt sisse, vaid rahulik päevavalgus. Aknalaual oli veel piisavalt valge, et saada viimased võted.Kui ma nüüd alati kasutan selle skeemi raamatu järjehoidjate pildistamisel, loodan, et aeg saab kokku hoitud ja närvid jäävad tervemaks. Seda soovitan teilegi, kallid lugejad
Lariata posted @ 21:42 - Link - kommentaarid (8)
01 Juuli 2010
Lõpetasin oma lillelise laudlina ja saatsin selle Renatele tänutäheks tema --märkmiku 'Unloved'-- eest. Ta sai väga üllatatud, pildid ja lühike tekst on tema --blogis--. See oli väga naljakas nali , naersime ja vahetasime naljakad meilid )

Tegelikult laudlinasid said tehtud 2 tk. Oletasin, et keegi näeb minu tegemist ja kindlasti soovib endale samasugust. Nii see juhtuski, sõbranna oli meil külas ja kohe reserveeris endale teist laudlina. Niipea, kui lõpetasin läks see Tartusse. Vaevalt jõudsin fotod teha loojuva päikese käes.Laudlina ma õmblesin helehallist linasest kangast (lõikasin tükk välja ja äärestasin õmblusmasinaga. Oi, õmblemine on raske. Õmblused mul tulid lainelised ja kõik erinevad, üks äär tuli ka üles harutada ja ümber tegema. Aga raskused said ületatud ja töö võis jätkata. Mõõtmetest on see väike laudlina, kõigest 60x75 cm. Kahele äärtele on õmmeldud heegeldatud pits. Pitsi skeemi võtsin veebilehelt: --MyPicot.com--. Kes soovib, võib --skeemi-- endale allalaadida.Heegeldatud lilled said umbes 16 cm suurused ja on heegeldatud puuvillasest heegelniidist Steinbach Wolle.Lillede skeem on lihtne: 8 ahelsilmust ühendada ringiks. Olgu see esimene rida. Teises reas heegeldada 16 ühekordset sammast. Lille keskosa on valmis. Nüüd alustame lehega. Loo 15 ahelsilmust, tagasiteel heegelda 3 poolsammast, 3 ühekordset sammast, 3 kahekordset sammast, 3 ühekordset sammast, 3 poolsammast. Kinnita viimane silmus kinnissilmusega lille keskosale ja alusta uus leheke. Ühel lillel on kokku 16 lehekest.

Laudlina idee on võetud ajakirjast "Minu Käsitööd" 9/2009.
Lariata posted @ 20:35 - Link - kommentaarid (8)
289762 visitors