Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
23 August 2010
Tellija jäi väga rahule minu tehtud --käevõruga--, ainult et neid ümmargusi fimost helmeid jäi järgi. Et helmed ära kasutada soovis tellija lihtsad pikad kõrvarõngad. Aga need olid niivõrd lihtsad (erinevad helmed lükitud niidile ja mitu niiti koos ühendatud ühe pärlikapsli all), et mõtlesin, pole mõtet sellised pildistada, ega need erilist kunstiväärtust ei oma Nüüd aga tuli kahetseda, et pildi pole. Kuna tellija kinkis kõrvarõngad ära ja kinkisaaja nõuab nüüd ka kaelakeed, et see oleks täpselt samasuguste ripatsitega nagu kõrvarõngadki! Oi, vanadus, ei mäleta mina, millised need kõrvarõngad õige olid. Ja miks ma siis kohe kõik need rohelised fimohelmed ära ei kasutanud, vaid jätsin järgi, tervelt 30 helmest! Selge see, et seda on piisavalt palju, et lubada neil niisama sahtlis vedeleda ja samas üsna vähe, et korralik kaelakee saada. Siiski kahe nädala jooksul sain idee pähe ja tegingi kaelakee.Kuna ma täpselt ei mäleta, millised need ripatsid kõrvarõngastel olid, siis lootsin vaid oma sisetundele. Kõrvarõngad said tehtud ju nii, nagu sisetunne ütles. Tookord. Nüüd pidi see ka täna samamoodi toimima.Detailid: kaelakee üldpikkus on 45 cm + 4 cm pikenduskett. Kasutatud 30 malahhiidivärvi fimohelmest (tellija oma), smaragdrohelised Swarovski kristallid, smaragdrohelised ja hõbedased seemnehelmed Toho, hõbetatud ehete osad.
Lariata posted @ 19:33 - Link - kommentaarid (7)
21 August 2010
Jätsin ehete valmistamine kõrvale ja pühendusin heegeldamisele. Vajan väikest pausi selleks et koguda mõtted ja mõelda midagi välja nende 30 ümmarguste roheliste helmestega. Tellija soovib saada kaelakeed, aga 30 pisikest helmest - neid on ju nii vähe.. mõtlen.. vaheldumiseks heegeldan..

Nii tore on heegeldada mõtlematult, ilma, et peaksin skeemi järgida. Lihtsalt niit jookseb ja sõrmede vahel lood vaid õhksilmused ja ühekordsed sambad. Muud midagi. Kui valmismotiivid laduda üksteise peale, siis näeb see tornike nagu pitsiliste pannkookide virnSkeem on lihtne ja täitsa saadaval mu lemmiklehel: --MyPicot.com--Alguses mõtlesin, et ühendan motiivid omavahel kokku ja saan.. mm.. mis nendest saada võib? Suur ilus linik? Või hoopis padjakate? Ei tea.. Need motiivid on ka niisama ilusad. Kaks motiivi panin moosipurkide kaante ümber ja kinkisin oma endise ämmale. Purkides on mustsõstra toormoos. Loodan, see on hea maius vanale inimesele. Paele mehelt lahkuminekut jäime me sõpradeks.

Aga motiive on veel palju alles (need paljunevad ka, ei tea kuidas). Neid võib kasuatada näiteks nagu tassialused:või hoopis tassipealsed:Kui te panite tähele, see on juba teise mustriga heegeldatud motiiv. Võtsin ajakirjade virnast ühe välja, avasin juhuslikul leheküljel ja heegeldasin esimese kätte saadud skeemi järgi. Neid motiive on ka juba mitu tükki heegeldatud.Kui nüüd detailidest, siis esimene tassialus on umbes 13 cm suurune ja teine on 10 cm. Heegeldatud peenest 100% puuvillasest niidist. Valge niit on mul nüüd otsas ja kaalun võimalust alustada värviliste tassialuste heegeldamist.
Lariata posted @ 13:06 - Link - kommentaarid (9)
18 August 2010
Tegin kaelakee --kõrvarõngastele--, et saaks komplekt.Piltidega on nukker lugu, nagu minu endaga. Eile üks suur vaablane ilmselt arvas, et muruniiduk ja mina oleme vaenlased ja nõelas mind põske. Nägu läks nii väga paiste, et kutsusin kiirabi (pilt oli väga-väga hale), sain allergiavastast süsti ja rohtu. Koos rohtudega sain ka kõrvaltoime - jube unisus. Nii et suure vaevaga sain teha paar pilti endale mälestuseks ja kaelakee on juba teel uue omaniku juurde.
Head ööd, kallid isetegijad. Hoidke ennast vaablastest eemale - nõelus on väga valus ja võib väga ohtlik olla.
Lariata posted @ 19:56 - Link - kommentaarid (5)
10 August 2010
Vahepeal õppisin uut tehnikat - sõlmede sõlmimine. Juveliiridel on olemas spetsiaalne vahend, et sõlmed siduda. Aga käsitsi saab ka kenasti hakkama, muidugi mitte nii kiiresti, aga samamoodi ilus tuleb välja. Esialgu sõlmisin sõlmed pärlite vahele. Ühendasin sellisel moel 180 mageveepärli. Siidniidiga lõikasin omal näpud mitmest kohast, aga tulemus rõõmustas nii väga, et haavad kiiresti ununesid, peagi paranesid nädalaga ära =)Ja siis ootamatult sain tellimuse teha sõlmed korallide vahele. Seekord tegin sõlmed ettevaatlikult ja ei kiirustanud. Tulemuseks terved näpud ja ilus pikk kaelake 120 ümmarguste korallidega. Sõlmimisega aga venitasin nii pikalt, et pildistamiseks ei jäänudki aega. Nii et järgmine foto ei ole minu tehtud, kuid kee näeb täpselt sellisena nagu mina tegin (autoril on see 16" ehk 40 cm pikk, minul aga umbes 120 cm).


Foto on --mucodesigns-- oma.

Mulle väga meeldis teha tööd korallidega. Olen kindel, et teen endale ka korallidest kaelakee ja siis pildid saavad ka korralikult tehtud )
Lariata posted @ 18:07 - Link - kommentaarid (4)
289762 visitors