Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
25 August 2009
Vikerkaar on imeline nähtus. Kui seda taevas pole, siis võib ju ise teha =)


Klika värvi nimetusel ja näed suurema pilti kõrvarõngastest.
Valged, kollased, oran˛id, punased, veinipunased, roosad, lillad, helesinised, rohelised.
Pikkust 4 cm, Lucite lilled ja pronksist osad. Mõned on kohe saadaval, mõned peab ootama. 100 krooni paar. Lihtmaksikirjana saatmiskulud tasuta. Vastan kõikidele mailidele: lariata (ät) stitch.ee
Lariata posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (10)
22 August 2009
Ikka veel rohelisel lainel, ei taha ju et suvi lõpeks. Cha-cha käevõru on minu esimene katse. Pole kunagi varem selliseid ehteid teinud. Siin on ligikaudu 30 ripatsit pronksist keti peal. Keti kogu pikkus on 21 cm, millest 6 cm on pikenduskett.


Ja muidugi kõrvarõngad ka, et see näeks komplektina välja:

Lariata posted @ 15:21 - Link - kommentaarid (12)
17 August 2009
Mul jätkub roheline teema =) Samblarohelise sekka natuke kuldset ja said sellised liitpärlid valmis:


Siin on kolm erinevat tüüpi liitpärli ja kokku neid on 7, see on ju õnne arv:


Kaelakee kingitusena sõidab Peterburisse ema kõige parima sõbranna sünnipäevale.
Lariata posted @ 11:42 - Link - kommentaarid (9)
14 August 2009
Olen tagasi pärliussiga. See on lihtne käevõru, mille pikkus on 21 cm ja paksus 8 mm. Kui on vaja heegeldada, siis tsehhi seemnehelmed on mu lemmikud.


Selline tsehhi pärliuss on tõeliselt klaasjas ja samas väga painduv, igati tore mängida.
Lariata posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (3)
13 August 2009
Kaelakee on nüüd valmis. Eile hilja õhtul tegin pilte ja täna varahommikul see on nüüd läinud Tallinnasse. Hoian pöialt ja ootan tagasisidet. Kaelakee on tehtud minu kallile õekesele tema pulmapäevaks. Ma veel pabistasin, et ei jõua tähtajaks, mis on 27. august. Aga näe, tervelt 2 nädalat veel ees. Mis on kõige naljakam, et pulmakleidi veel pole, õmblemine pole veel alustatudki ja ideed ka puuduvad. Eks meid juba ammu nimetatakse imelikuks perekonnaks Simpsoniteks


Siin on kaks erinevat tehnikat, täiesti uued minu jaoks. Kee on punutud --skeemi-- järgi, mille nimetuseks on St.Petersburg chain. Üsna lihtne, sain 48 cm umbes 4 tunniga valmis. Ja lehed on tehtud peyote tehnikas Toho seemnehelmestest 11/o (kardan, et 15/o on liiga pisikesed, ma poleks nii tillukestega helmestega hakkama saanud).


Lehe skeemi leidsin --Heliivika blogist--, mille eest talle nüüd suured tänud
Lariata posted @ 10:39 - Link - kommentaarid (12)
08 August 2009
--Heliivika blogis-- nägin väga armsa --kaelaehe--. Ei saa sellest kuidagi mööda ja mõtlesin, et katsetan saada midagi sarnast - et oleks õrn, naiselik, pilkupüüdev, romantiline ja samas ka tagasihoidlik. Nii et algus on pandud ja poolteist lehte mul on valmis:Tegelikult see punumine polegi nii raske, nagu ma alguses mõtlesin
Lariata posted @ 13:00 - Link - kommentaarid (4)
07 August 2009
Varsti on suvi otsas ja tekkis vajadus kingituste järele. Naabritele, kes sõidavad talveks linna; õpetajatele, kes annavad meile oma teadmisi; vanaemale, kellel on varsti sünnipäev.. ja pisut müügiks ka =)

Sellised need on, lihtsad ja armsad järjehoidjad:


klassikaline kuldne ja punane:


Hiljuti vaatasin disainajakirjad, kuidas sisustatakse raamatukogud ja kabinetid. Tavaliselt raamatud paigutatakse riiulitele vastavalt teemadele: lastekirjandus, õppekirjandus, kriminullid jne. Kui raamatuid on väga-väga palju, siis neid seatakse autorite järgi. Mida pakkusid disainerid? Ihhihiii

Üks variant oli paigutada raamatud kasvu järgi! Ühele riiulile pikemad raamatud, teisele lühemad ja kolmandale - kõige väiksemad. Kui aga riiul on pikk, nt terve seina ulatuses, siis riiuli alguses on kõige pikemad raamatud ja riiuli teise otsa jõudes on lühikesed raamatud.

Veel üks naljakas variant - panna raamatud riiulitele vastavalt värvile! Ühele riiulile kõik kollased raamatud, teisele kõik sinised, Näiteks mul on siin riiul roheliste raamatutega. Et effekt oleks täiuslik, lisasin rohelise järjehoidja:


Põnev! Mida kõike veel saab katsetada!
Lariata posted @ 08:44 - Link - kommentaarid (9)
04 August 2009
Midagi endale

Roosa kvarts, hõbedast osad, pikkus 7 cm
Lariata posted @ 14:55 - Link - kommentaarid (1)
289866 visitors