Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
29 Aprill 2010
Paistab nagu oleks suur roheline röövik:Aga tegelikult pole. See on käevõru, okkaline nagu siilike:Kasutasin fimost helmed (need olid tellija omad), Swarovski kristallid ja Toho seemnehelmed. Ja kinniseks on aas ja nööp:Nööbiks on Swarovski rivoli, mille ümber on seemnehelmestest vöö ja kui vaadata nööbi alla, siis on sellel isegi väike jalg punutud, et aas läheks nööbist kenasti ümber. Käevõru skeem on laenatud Bead&Buttoni ajakirja lisast (Creative Beading vol.2). Originaalis olid kasutusel mageveepärlid ja metalist kinnis.
Lariata posted @ 20:27 - Link - kommentaarid (8)
24 Aprill 2010
Mis sest, et on öö keskpaik. Karjuma ma ei hakka, et tulin siia tagasi oma teise postitusega, seda on niigi näha ) --Ladysoft-- blogist ma sain teada ühest väga heast uudisest. Nimelt on Eestis nüüd avatud --DisainiMaja--! See on väga tore ja kasutuses väga lihtne ostu-müügiplats! Me siin oleme kõik ju Isetegijad: kes on meister-kuduja, kes on super-viltija, igaüks soovib jagada oma loomingut. Nii et mina olen juba sees, astuge külla!

--Lariata DisainiMajas!--

Lariata posted @ 21:50 - Link - kommentaarid (2)
See on muu uus katsetus - seemnehelmestest punutud sõrmus!Olen mitmeid kordi lugenud erinevatest artiklitest, et seemnehelmestest sõrmused on väga mugav kanda. Nad ei hõõru, ei pigista ega samas ei kao sõrmest. Kasutasin Swarovski rivoli 14 mm ja Toho seemnehelmeid. Tagant näeb sõrmus selline:Selle esimese sõrmuse ma jätan endale, et katsetada kui tugev ja vastupidav see on. See on mul kolmandat päeva sõrmel, võin nüüd väita, et see on tõesti mugav kanda ja ei tahagi sõrmest ära võtta. Sõrmus ei pigista, seda on lihtne peale panna ja ära võtta, see on mõnusalt painduv vastavalt sõrmede liigutustele. Kui sõrmus suudab läbi elada kõik mu karmid katsetused, siis ehk tulevad ka teisedki.Natuke jutu sõrmuse suurusest: punusin selle oma nimetissõrmele, siis aga läbisin niidiga kogu sõrmust teist korda, et seda tugevamaks muuta ja nii kõvasti, et sõrmuse suurus muutus ja on nüüd mulle paras vaid väiksele sõrmele Aga sellest ei ole midagi, ma võin vabalt seda ka väikesel sõrmel kanda, isegi huvitavam on. Ja sõrmuse kivikese diameeter on umbes 18 mm, nii et see on üsna suur ja pilkupüüdev.
Lariata posted @ 11:41 - Link - kommentaarid (7)
19 Aprill 2010
Mulle meeldivad väga värvide uhked kombinatsioonid. Kui laulda, siis ikka muusikasaatel. Kui ehtida ennast, siis ikka kuninglikult, või siis kuninglikutes värvides vähemalt. Näiteks need kõrvarõngad on tillukesed, kõigest 2 cm pikad. Tööd ei ole palju, aga need on üsna pilkupüüdvad punased kuldsete seemnehelmetega:Ja teised pisut tagasihoidlikumad, smaragdrohelised hõbedaga:Ja vahepeal olen teinud teistsugust käsitööd - istutasin redist ja porgandeid. Kaks pisikest peenart tundus vähevõitu, ostsin juurde rohelised herned, salati, kipslilli ja valge pojengi. Kaevasin veel kaks peenart valmis. Kui saan kunagi juurvilja saagi lauale ja lilled vaasi, siis olen õnnelik aednik )
Lariata posted @ 19:44 - Link - kommentaarid (5)
14 Aprill 2010
Ühe mu tuttava palvel kirjutan siia kuulutuse, ehk tahab keegi saada ärimeheks või -naiseks.

Müüa tegutsev ja tulu toov õmblusateljee.
Ateljee asub Tallinnas, Selveri kaubanduskeskuse rendipinnal. Mis kuulub hinna sisse: kaks kujundatud töökohta õmblejatele, õmblusmasinad (tootmismasinad), lauad, prooviruum, stange ja muud vajalikud tarbed.

Müümise põhjus: omanik sõidab Eestist ära alatiseks teise riiki.

Küsimused telefonil: 5596 2651.


Pildil on müüdava õmblusateljee eskiis.
Lariata posted @ 13:23 - Link - kommentaarid (3)
12 Aprill 2010
See pole teab mis suur töö, lihtsalt panin kokku mõned sardoonüks kivikesed ja mõnedele lisasin traat ümber:Kinnis on lihtne, karabiinhaak ja pikenduskett.Loeb värv, mu lemmikud varjundid - mee ja karamelli segu. Mõnusalt soe ja suus sulav ) See käevõru ma tegin tellimusel ühele kenale neiule. Olen kindel, et kui tellija on meeldiv inimene, siis kukkuvad ka tellimused ilma pingeta kenasti ja lihtsalt valmis )
Lariata posted @ 13:50 - Link - kommentaarid (5)
08 Aprill 2010
Täna olen ilma piltideta, kuid see eest väga kasuliku infoga. Võib olla juba paljud teavad sellisest ressursist nagu --Ravelry.com-- (mina aga sain teada vaid mõned päevad tagasi). Ütlen, et see on ideaalne koht kõikidele kudujatele ja heegeldajatele. Kuidas nii? Kui mina midagi koon või heegeldan, siis alati teen mõned arvutused, visandid, kirjutan üles lõnga nimetust, selle paksust ja värvi (igaks juhuks, kui juhtub, et töö käigus lõngast jääb väheks ja tuleb tagasi poodi joosta), kasutatud skeemide nimetust ja allikad jm märkmed. Kudumisel/heegeldamisel tekivad mõned kavalused, mida tahaks ka üles kirjutada, et kasutada neid tulevikus. Vahel on plaanis, et järgmisena teen seda ja seda, niipea kui käsil olevad tööd lõpetan. Siis tuleb see õige aeg ja enam ei mäletagi oma kavatsused. Kõik minu märkmed on kirjutatud kuhu iganes (vihikust rebitud lehtedel, sadades märkmikutes, lõnga etikettidel) ja pole ime, et need alati kaotsi lähevad. Ja nüüd siis tegin avastust, et on olemas äärmiselt kasulik kudujate/heegeldajate koduleht, kus saab mugavalt organiseerida oma tööd.

Isiklik leht jaguneb osadeks:
+ projektid (lõpetatud projektid ja protsessis - mida parasjagu kood/heegeldad, kellele, millist lõnga kasutad, millise skeemi järgi, kui palju tööd on juba tehtud jms),
+ ladu (on võimalik ära märkida, millised heegelnõelad ja vardad on kodus olemas, lõngad ja lõngajäägid),
+ tulevased plaanid (mida kavatsete kududa/heegeldada tulevikus, mis kuupäevaks, kellele, millisest lõngast, skeem ja selle asukoht jms),
+ raamaturiiul (teie isiklikud skeemid ja kodus olevad käsitöö raamatud).
See pole veel kõik, aga ma ise alles katsetan ja uurin. Kes tahab, võite lähemalt tutvuda --Ravelry'ga-- ja leida --mind--
Lariata posted @ 12:24 - Link - kommentaarid (1)
03 Aprill 2010
Pisut täiendasin oma silmuste märkijate komplekti. Nimelt lisasin nõela ja voilà on valmis pisike pross:Niimoodi see näeb nüüd välja:Olen teadlik, et muudkui venitan Haapsalu salli äärepitsi alustamisega )
Aga pühade ajal ei tohi tööd teha. Pigem värvime mune!
Häid pühi!
Lariata posted @ 15:53 - Link - kommentaarid (6)
289866 visitors