Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
21 Aprill 2009
Quote:
Nii tahaksin seda riptasit lähemalt näha! Imekena!!!
21 Apr 2009 - 19:42 Kommenteerib külaline

Eelmises postituses mu näidatud kaelakee on tõesti pisikesel pildil. Näitan ripatsit lähemalt:

Aluseks on sinakalt-roheline keraamiline ripats, mille sees on auk, kuid mitte päris keskel, vaid nihutatud ühele poolele. Ripatsit ma ostsin Helmehaldjast, võib olla seetõttu saigi kaelakee nimetuseks "Metshaldjas". Kaelakee sai heegeldatud pärliussiks AB läikega rohelistest seemnehelmestest. Ripatsi ümber punusin seemneelmestest võrku, mille külge kinnitasin sama rohelist värvi klaashelmeid. Ripatsi tagumine pool on samasugune nagu see esipool pildil.

PS. Tänan kõiki positiivsete kommentaaride eest Väga meeldiv! Olen väga rahul ka teise kohaga =)
Lariata posted @ 17:15 - Link - kommentaarid (7)
16 Aprill 2009
See on venekeelne pärlisõltlaste kohtumispaik, aga tahaksin kutsuda ka teisi huvitatuid osalema igakuisel --konkursil--. Konkursi teemaks on "Kõrvarõngad". Peamine tingimus on see, et kõrvarõngastes peab olema kasutatud rõngas, kas teete seda ise traadist või ostate juba valmis - vahet pole. Pilte võetakse vastu kuni 1 mai, suurusega 400x600 või 600x600 pikselit. Pilte peb paigaldama veebi avatud ressursile, nt flickr.com, fotki.com või mujale ning viited oma piltidele satke mailile: aleko [at] pisem.net koos oma nimega. Piltidel peab olema kujutatud kõrvarõngaste üldpilt ja kõrvarõngad Teie kõrvas. Arvan, et piltide kohta tulevad veel täpsustavad sõnumid.
Ise ma osalen ka, just seetõttu kutsungi huvitatuid, et mida rohkem töid osaleb, seda huvitavam on

Veebruaris ma olen osalenud sama konkursil, mille kuuteema oli "Ripats", oma tööga "Metshaldjas" ning saavutasin II koha:

Edu ja kaunist päeva!
Lariata posted @ 10:40 - Link - kommentaarid (4)
08 Aprill 2009
Siin on nüüd mu teine katsetus:

Jagan nüüd natuke infot ka: nõelapadja nimeks on biscornu, prantsuse keelest tähendab see kõver, ebastabiilne. Tegelikkuses see on pisike armas asjake, mis on õmmeldud kokku kahest ruudust, üks teise suhtes pööratud 45 kraadi. Biscornu tihti kasutatakse nõelapadjana, kuuseehena, võtmehoidjana, ripatsina ja lihtsalt niisama kauni asjakesena. Õmblemine mul kunagi ei ole istunud, nii et proovisin heegeldamisega hakkama saada. Kuna eelmine biscornu tundus mulle pisut igavana, lisasin ma uuele kollast lille. Lill on omaette saavutus - see on punutud Tenerife pitsi tehnikas. Nõudis aega ja kannatust
Lariata posted @ 19:21 - Link - kommentaarid (7)
06 Aprill 2009
Kunagi sai tellitud Helmehaldjast hulk asju ja kingitusena leidsin pakist kuubiku-kujulised klaashelmed, mis on ühelt poolt sidruni-kollased ja teiselt poolt kakao-pruunid. Ma veel mõtlesin, et noh, kuhu küll sellised kandilised sobivad, poleks ealeski selliseid endale tellinud. Nii nad vedelesid mul helmekarbis, kuni eile mul heegeldatud nõelapadi sai valmis:

Kasutasin shokolaadi-värvilist puuvillniiti ja shokolaadi-värvilisi seemnehelmeid. Selline shokolaadine päev täna on Muide mu pesamuna sai täna 1-aastaseks! Väike shokolaadikompvek kulub talle kingituseks
Lariata posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (3)
04 Aprill 2009
Pole ammu siia midagi kirjutanud. Lugu on selline, et kevad on käes, sellega aga kaasneb aiatöö. Lõikasime õunapuud, koristasime prahti, tegime puukuuri korda, silmitsesime kasvavaid krookuseid, alles tillukesed nad. Näputööst on mul tellimuse järgi heegeldatud mobiilikott. Kunagi Karnaluksist sai ostetud hiina seemneheelmed, ilus hematiidi-mustjas värv ja helesinine, milles on hõbedane sisu. Suuruselt aga on seemnehelmed kõik erinevad, et ma murdsin pead, kuidas selliseid saab üldse kasutada. Ära visata ka ei tohi - raha on ju oma taskust makstud Heegeldamiseks aga nad täiesti sobivad:

Koti mõõdud on 10x5 cm. Hematiidi värvi seemnehelmeid on veel alles, neist peaks saama ilus heegeldatud pärliuss..
Lariata posted @ 12:04 - Link - kommentaarid (3)
289762 visitors