Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
15 Juuni 2014
Emale sünnipäevaks
Ravelry'stVillane lõng Lana Gatto 2.5 toki, vardad 3.5.


Lariata posted @ 17:13 - Link - kommentaarid
29 August 2012
Tellimustööna sai tehtud Eiffeli torni märkmik, kaaned on linast, mille peale sai joonistatud tekstiilmarkeriga Eiffeli torn. Sees on jooneline paber kirjutamiseks, lisatud mõned värvilised lehed joonistamiseks ja ümbrikud fotode või muude piltide hoidmiseks.Ja veel mõned märkmikud, mis on tänaseks juba leidnud uue omaniku.
See on mu lemmik nahkkaantega märkmik "Valge Roos":Sellel märkmikul on imeilus kirsipunane värv:Aga sellised väikesed märkmikud on lihtne teha paberjääkidest:Ma rebin paberjääkidest umbes 30 lehte ühesuuruseks. Paksemast kartongist lõikan kaaned välja ja stepleriga ühendan kõik kokku. Kaane peale saab joonistada ükskõik millist pilti. Näiteks, kui joonistada kaanele jõuluteemalise pildi, siis ongi jõulukingitus valmis.
Lariata posted @ 15:09 - Link - kommentaarid (7)
30 Juuli 2012
Vahepeal jätkuvalt õpin kunsti, püüan joonistada iga päev, kuid see ei õnnestu nii tihti kui tahaksin. See on minu kartongist tehtud pliiatsitops:Meil see aasta oli väga rikas maasikasaag, me sõime maasikaid nii palju kui vaid jaksasime:Siis keetsime maasikamoosi ja sõime metsmaasikaid koos mustikatega:Ja see on minu lemmik kass ja tema lemmik tegevus:Üks päev me perega käisime Kolga mõisat vaatama, külastasime muuseumi, milles tookord oli välja pandud käsitöö: vanaaegsed tikitud ja heegeldatud linikud, laudlinad, köögirätid, pannnood, voodikated jm ilusad esemed. Väljas joonistasin mõned pildid:Ja sellega lõpeb juuli ning ees ootab viimane suvekuu.
Lariata posted @ 08:53 - Link - kommentaarid (2)
Tellimustööna sai tehtud selline märkmik nahkkaantega:Sees pruun craft-paber, 160 lehte ehk 320 lehekülge:Paberi peal on hea kirjutada erinevate kirjutamisvahenditega, ka joonistada nt valge pliiatsiga ja tindiga:Ja veel oli tehtud hulk teisi märkmikuid:

1. Hall linane märkmik linase pitsiga ja klaaspärli-nööbiga, sees jooneline paber, lisatud mõned roosad lehed, 192 lehte ehk 384 lehekülge


2. Bee˛ikas linane märkmik pruuni puuvillase pitsiga ja puidust nööbiga, sees bee˛ craft-paber, mis sobib nii kitrjutamiseks kui ka joonistamiseks, 120 lehte ehk 240 lehekülge


3. Oran˛ puuvillasest kangas märkmik pitsiga, sees valge joonistuspaber, 120 lehte ehk 240 lk


4. Veel üks oran˛ märkmik, sees bee˛ craft-paber, 120 lehte ehk 240 lk


5. Hall linane märkmik heegeldatud lillega, sees valge joonistuspaber, lisatud mõned roosad lehed, 120 lehte ehk 240 lk

Märkmik, väga sarnane eelmisele, kuid valge lillega:


Lariata posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (4)
10 Juuli 2012
Pole ammu siia midagi kirjutanud. Mul on kõik endiselt - arvutitöö ja märkmikute pildistamine. Siis veel nagu iga naiselgi on lastega tegelemine, aiatööd ja muud tegevused. Möödunud nädal oli nii vihmane, et tekkis vajadus päikese järgi. Ma ostsin endale erksavärvilisi akvarellipliiatseid - ei tea miks just joonistamistuju tekkis, koolis olen alati "kolmesid" saanud ja needki pigem suurest haledusest, mitte kunsti pärast.

Akvarellipliaatsid (Derwent) on igati toredad, saab joonistada nii kuivalt kui ka märjalt, tõmmates niiske pintsliga ettevaatlikult üle joonise, värvipigment lahustub ja muutub akvarelliks:Et katsetada uusi pliiatseid, otsustasin alustada millestki, mis püsib paigal, ei liigu ning ei tundu keeruline. Võtsin jasmiini ja oh, üllatus, sellel on ju valged õied! Kuidas need valge paberile joonistada? Aga käe soojendamiseks jätsin ta alles ning algus sai tehtud:Mu sõbrad ja pere toetasid mind ja tuttav kunstnik-sõbranna ütles, et kui tahan õpima joonistamist, siis tuleb iga päev midagi joonistada, kasvõi natuke, aga kindlasti iga päev. Nii et järgmiseks osutus pojeng:Mõned eskiisid olen joonistanud tindiga, aga need on nii kehvad, et siin ei julge näidata. Küll uusi pilte tuleb kunagi hiljem, kui õpin ilusamaid asju joonistada.

Näitan nüüd mõned lehed oma uutest märkmikutest. Üks on inspiratsiooni ja tulevaste projektide märkmik:Teises märkmikus on jooksvad tööd ja tellimused:Internetis olen veel näinud igasuguseid märkmikke:
* nädala kalender
* kuu kalender
* reisipäevik
* lemmikroogade vihik
* emotsioonide ja tunnete päevik
* lihtsalt päevik
* art book ehk joonistusmärkmik
* või selline akvarelliraamat
* joonistada saab ka vanades raamatutes
* kritseldamismärkmik
* tee seda, mis teeb sind õnnelikuks
Lariata posted @ 21:07 - Link - kommentaarid (2)
16 Juuni 2012
Tellimustööna valmistatud nahkkaantega märkmik oli saadetud otse sünnipäevalapsele. Raamatu järjehoidjale oli prinditud sünnipäeva soov koos soovijate nimedega:Niisugune kingitus see oli:


Lariata posted @ 10:02 - Link - kommentaarid (1)
13 Juuni 2012
Mu tütar sai nii suureks, et oskab nüüd ka ise käsitööd teha. Siin kohal pean nüüd kurbusega tõdema, kui nüüd endal tütar on teismeline, siis seda mina enam ei saa olla, kuigi tundsin end tänaseni sellises kuldses vanuses, nagu kõik õnnelikud ülikoolilapsed. Loodan siiski, et see oli vaid hetkeline kurbus. Ega aastate arv pole ju üldse tähtis, hing ju püsib alati noorena =)

Inspiratsiooniks oli see käekott:ja valmis sai selline:Kõik "koostisosad" said ostetud mugavalt internet-poest --kl24.ee-- puuvillane heegelniit sinist värvi, nahast sang puitrõngastega, magnet-kinniti, satiinpael. Kott on heegeldatud heegelnõelaga 1.75 mm. Koti suurus 25 x 35 x 4 cm.

Ja teine on heegeldatud linik roosa värvi:Puuvillane heegelniit, heegelnõela suurus 1.75 mm, muster ajakirjast "Minu Käsitööd" 10/2008. Liniku suurus on 34 cm.
Lariata posted @ 19:48 - Link - kommentaarid (2)
11 Juuni 2012
Väike taskusuurune märkmik nahkkaantega ja taaskasutatud paberiga:Sees jooneline paber vanast kalendermärkmikust, kokku 90 lehte ehk 180 lehekülge, suurus 6x9 cm.Teine märkmik on suurem, A6 ehk 10x16 cm, samuti nahkkaantega:Sees jooneline paber ja mõned lehed vanast teede atlasest, kokku 192 lehte ehk 384 lehekülge:


Lariata posted @ 20:56 - Link - kommentaarid (5)
04 Juuni 2012
Mul on näidata seekord lihtsad tööd, mis on head igapäevaseks kasutamiseks, lihtsa maainimese väljanägemisega ning mis on tehtud taaskasutatud materjalidest.

Tellimustööna on tehtud raamatu nahkkaaned:Kaaned sobivad raamatutele, mille kõrgus on kuni 24 cm, laius reguleeritav.Teine tellimus - erinevad teksamärkmikud, mis olid tehtud heategevuse eesmärgil:Sees erinevat sorti paberid - jooneline, ruuduline, valge, värviline, leheküljed vanast kalendrist ja teede atlasest; lehe keeramisel on iga kord paberite erinev kombinatsioon.Ja lisaks on veel tore uudis, meil elab nüüd 4-aastane saksa lambakoer, kellest loobus üks pere. Shera on juba harjunud uue koduga ja tunneb end hästi:Kass arvab, et see ei ole üldse naljakas:Aga mõlemad loomad teavad, et nad pole üksteisele vaenlased ja neid mõlemaid vajatakse.
Lariata posted @ 08:17 - Link - kommentaarid (4)
13 Mai 2012
Peale pirukate-kookide jms küpsetamist mul tihti jäävad kasutamata munavalged. Olen mõnd aega tagasi proovinud esimest korda beseet küpsetada ja see tuli imelihtsalt ja kergelt välja (seni ma ei uskunud, et besee küpsetamine on tõesti nii lihtne).

Seega nüüd jagan ühe lihtsa besee-põhjaga tordi retsepti, mille olen hiljuti proovinud. Tort sai suure hurraaaga ära söödud ja minult küsitakse, millal ma seda veel küpsetan. Niisiis:

1. Vahustada munavalged koos suhkruga tihkeks vahuks, arvestades, et 1 munavalge kohta kulub 50 g suhkrut (mina kasutasin 3 munavalget ja 150 g suhkrut). Nii et kui mikseri tõstate üles, siis jäävad vahule teravad tipud, mis ei lange tagasi.

2. Katta küpsetusplaat küpsetuspaberiga, lusika abil tõsta sellele vahustatud munavalged umbes 1-1.5 cm kihina ja küpsetada ahjus 110 C juures umbes 1.5 tundi.

Seni kuni besee küpseb tegin võikreemi.

3. Ma võtsin 2 erineva suurusega kaussi. Suuremasse valasin 40-45 C sooja vett, teise kausi asetasin vee kohale ja vahustasin selles 1 muna ja 2 supilusikatäit suhkrut seni, kuni munamass paksenes. Jätkates vahustamist tõstsin väiksema kausi veest välja ja vahustasin kuni vaht oli jahtunud toa temperatuurini.

4. Eraldi kausis vahustasin 100 g toa temperatuuril võid. Järk-järgult segasin munasegu või sisse, vahustades keskmisel kiirusel.

5. Tükeldasin 1/2 klaasi kreeka pähkleid.

6. Kui besee põhi oli valmis ning jahtunud, lõikasin ta kaheks pooleks. Ühele poolele määrisin poole kreemist, puistasin pähklid ja katsin besee teise poolega. Peale määrisin ülejäänud kreemi ja puistasin ülejäänud pähklid. Tordi panin külmkappi paariks tunniks. Ja selline see sai:Ilusat Emadepäeva!


Koostisained

besee põhi:
3 munavalget
150 g suhkrut

võikreem:
1 muna
2 sl suhkrut
100 g võid

1/2 klaasi kreekapähklid
Lariata posted @ 13:46 - Link - kommentaarid (1)
09 Mai 2012
Tellimustööna sai valmis nahkkaantega märkmik.Suurus A5, sees jooneline paber ja mõned lehed pruuni värvi, kokku 160 lehte ehk 320 lehekülge. Selline siis range iseloomuga, elegantne must märkmik:Teine märkmik, mis on samuti tellimustööna tehtud, on palju värvilisem. Esialgu tellija soovis märkmiku, mille kaaned oleksid õmmeldud triibulisest kangast. Kahjuks meil oli järgi vaid väike tükk sellist kangast. Siis leppisime kokku, et teeme kaaned "crazy patchwork" tehnikas. Tellijale nii väga meeldinud triibulise kangaosakese lisasime märkmiku allosasse:Märkmiku tagapool:Märkmiku sees on mitmesugune paber - puhas valge paber, jooneline ja ruuduline, mõned värvilised lehed, vanad kaardid ja leheküljed kalendrist, seetõttu märkmiku külg näeb samuti nii värviline välja:Arvake ära, kuhu see sõitis.... ei iial arva ära..

.. see sõitis ..

.. sõitis ..

.. Hongkongi!

Ja siin on tagasiside:
"It's perfect! I like it very much, both the colour and pattern (or combination of fabric pieces) are perfect match to my mind. You are so thoughtful that I could find a strip at the bottom of the journal. Thank you!"
Lariata posted @ 09:42 - Link - kommentaarid (4)
27 Aprill 2012
Märkmikute uus looduslik sari "Botanical". Eripäraks on naturaalsed looduslikud materjalid. Märkmiku kaaned on õmmeldud 100% linasest kangast, mis on käsitsi illustreeritud tekstiilmarkeriga, mis on vastupidav, veekindel, ilusat sügavat musta värvi.

Märkmik "Moon"Sees valge joonistuspaber (120 gsm), millele saab nii kirjutada kui joonistada, lisatud mõned pruunid lehed. Suurus 10x16 cm, 120 lehte ehk 240 lehekülge.Märkmik "Botanical"Sees jooneline kirjapaber, lisatud mõned kreemika värvi lehed. Suurus 10.5x16 cm, 192 lehte ehk 394 lehekülge.Saadaval meie e-poes --ArtStitch--
Lariata posted @ 15:37 - Link - kommentaarid (2)
21 Aprill 2012
Aias on alustatud kevadtöödega - seemnete idandamine ja salatite-sibulate istutamine. Soojadelt maadelt on haned ja toonekured tagasi.Käsitööst rääkides, on meil tehtud mõned nahkkaantega märkmikud:Tellimustööna sai tehtud pulmapäeva päevik-album:..kuhu on võimalik kirjutada, joonistada ja lisada pilte. Järgmisel fotol on näha, et lehele kenasti mahub pilt tavasuuruses 10x15 cm ning jääb veel vaba ruumi väikse kirje lisamiseks:Osa märkmikke on rändanud mööda laia maailma nende uute kodusse, siin on pakkimise protsess:Osa märkmikke on veel uue omaniku ootel:Vahepeal ma uuendasin oma kodulehe --www.ArtStitch.eu-- ning sättisin meie väikese e-poe.

Siit tuleb väike reklaam, aga ma ei saa sellist asja jagamata jätta. Mulle väga meeldis --Ecwid--, selle lihtsus, käepärasus ja mugavus. See on ressurss, mis sobib kõikidele, kes soovivad avada oma e-poe. E-poe saab integreerida oma isiklikule kodulehele ja isegi Facebooki, Wordpress ja Blogspot keskkonda. Seda saab integreerida nii tervikuna, kui ka ühe toote kaupa. Väike poodi pidamine ehk kuni 100 toodet sisestamine on tasuta. Tooteid saab jaotada kategooriatesse ja seejärel vajadusel veelkord alamkategoriatesse. Müüja saab ise sättida endale sobivaid maksevõimalusi, osa neist on nt pangaülekanne, WebMoney, Western Union, PayPal ja palju muud. Ostja jaoks on mugav ostuprotsess, mis koosneb 3 sammust: toode lisamine ostukorvi, oma aadressi sisestamine ja seejärel maksmine.
Kui sellest jääb väheks, siis on võimalik 17 USD eest suurendada oma poodi kuni 20 tuhat toodet ja saada lisavõimalusi, seda võib nimetada juba piiramatuks mahuks =)
Lariata posted @ 19:02 - Link - kommentaarid (4)
15 Märts 2012
Ebatavaline märkmik. Esialgsel pilgugl tundub, et see on tavaline märkmik taaskasutatud materjalidest.
Märkmik on mõnusalt paks ja pehme tänu feldile, mis peidetud kaane sisse.Täidetud erinevat sorti taaskasutatud paberitega: siin on pruun pakendipaber, värvilne paber, valge kirjapaber, jooneline ja ruuduline paber, paber, mis on toonitud kohviga.... ja siit tuleb üllatus - märkmikusse on lisatud ümbrikud, kõik erinevad, umbes 30 ümbrikut. On valgeid läbipaistva kileaknaga, on värvilisi, on markidega, postitemplitega, kleepsudega "par avion", suured ja väiksemad..Ümbrikutesse saab peita igasuguseid sõnumeid, salakirjad ja muud tähtsat =)
Lariata posted @ 10:49 - Link - kommentaarid (9)
14 Märts 2012
Veel märkmikke! Mul neid on

1. Must koer - sees pruunikas kraftpaber (110 gsm), millele saab nii kirjutada kui ka joonistada.Suurus 10.5 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
2. Romantilistele inimestele mõeldud pitsiline märkmik suure lillenööbiga, sees pruunikas kraftpaber (110 gsm), millel on hea nii kirjutada kui ka joonistada.Suurus10 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
3. Rasedatele ja beebidele mõeldud märkmik, kaanel on tikitud kena daam. Sees hea kvaliteediga valge paber (120 gsm).Suurus 10.5 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
4. Midagi meestele - lihtsa disainiga märkmik, täidetud valge paberiga (115 gsm), lisatud mõned helesinised lehed.Suurus 10.5 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
5. Lilleline märkmik paksu pruuni paberiga (180 gsm), lisatud mõned kollased ja roosad lehed.Suurus 10 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
6. Veel üks lilleline märkmik, mis on kaunistatud daalia aplikatsiooniga. Sees valge kirjapaber (80 gsm), lisatud mõned lehed musta ja punase värvi. Ekstra-paks, sisaldab 352 lehekülge.Suurus 10.5 x 16 cm
176 lehte ehk 352 lehekülge
7. Natuke sarnane eelmisega märkmik, kuid sees on hoopis teine paber - hea kvaliteediga paks valge paber (180 gsm), mille ma toonisin akrüülvärviga, lisatud mõned lehed erkroosa värvi.Suurus 10.5 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
8. Must kass - kassiarmastajale mõeldud märkmik. Kaanel on tikitud must kass, märkmiku sees valge kirjapaber (80 gsm), lisatud mõned lehed helesinist värvi. Ekstra-paks, märkmik sisaldab 352 lehekülge.Suurus 10.5 x 16 cm
176 lehte ehk 352 lehekülge


Lariata posted @ 10:47 - Link - kommentaarid (7)
19 Veebruar 2012
Paar raamatujärjehoidjat minu lemmikdisainiga: üks punutud helmes ja väike ripats. Esimene raamatujärjehoidja on siniste klaaspärlitega ja väikese armsa võtmega:Teine on valgete klaaspärlitega ja kavala kassiga:Raamatujärjehoidja metallosa pikkus on 12 cm, punutud helme diameeter on 1.5 cm.
Raamatujärjehoidjat on lihtne kasutada, lai metallist osa tuleb paigutada lehekülgede vahele ja ripats jätta välja. Näeb ilus ka niisama dekoratiivelemendina raamaturiiulil.
Lariata posted @ 14:59 - Link - kommentaarid (3)
11 Veebruar 2012
Ma ise juba mitmendat kuud tegelen tõlgetööga, igatsen väga oma helmeste järgi. Selleks et blogi poleks nurka aetud ja ära unustatud, näitan mõned uued märkmikud. Need on tehtud algusest lõpuni meie peres ühe väga tagasihoidliku inimese poolt. Kõik kaaned on hoolikalt õmmeldud puuvillasest kangast, sees täidetud feldiga. Paber on äärtest rebitud ja koostatud plokkidesse, seejärel köidetud tugeva niidiga.

1. Triibuline märkmik on eriline, sees on umbes pooleks nii valget kui pruuni paberit, saab kirjutada meelepärasel taustal. Pruunil paberil on hea joonistada omapärased joonised valge pliiatsiga või värviga.Suurus 10 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
2. Pitsiline märkmik / joonistusraamat on kaunistatud puuvillase pitsiga. Sees väga paks joonistuspaber (180 gsm), millel saab nii kirjutada kui ka joonistada viltpliiatsitega või kasvõi akvarellvärviga.Suurus 10.5 x 16 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
3. Pruun märkmik kaunistatud kreemika puuvillase pitsiga. Sees bee˛värvi paksemat sorti paberit (180 gsm), millel on hea nii kirjutada kui ka joonistada eskiise.Suurus 10 x 16.5
120 lehte ehk 240 lehekülge


4. Suur ja paks märkmik / joonistusraamat, see on suurem kui teised märkmikud. Kaaned on kaunistatud puuvillase pitsiga. Sees bee˛värvi paksemat sorti paber (180 gsm), millel on hea nii kirjutada kui ka joonistada. Raamatut saab kasutada ka külaliste raamatuna, või hoopis scrapbooking raamatuna, kujundades see fotodega, kirjadega ja piltidega nt oma lapse elust või oma pulmapäevast.Suurus 13.5 x 19.5
96 lehte ehk 192 lehekülge
Kõik pildid on klikitavad.
Lariata posted @ 10:52 - Link - kommentaarid (6)
26 Jaanuar 2012
Märkmikute Eri
Mõtlesin kas näitan või mitte. Siiski näitan, need on käsitsi lõigatud, rebitud, õmmeldud. Pole minu tehtud, vaid minu perest pereliikme poolt, kes soovis jääda anonüümseks (väga tagasihoidlik inimene, mitte nagu mina ) Üks märkmik oli juba näidatud eelmises postituses, nüüd tuleb neid hulgi.

1. See märkmik on õmmeldud taaskasutatud teksakangast, kaunistatud pitsist lõigatud lumelillega. Sees on taaskasutatud valged puhtad paberid (järgi jäänud vandest vihikutest ja kirjaplokkidest).Suurus: 11.5 x 17.5 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge

2. Lihtne lakooniline märkmik, samuti pehme kaanega, mis on õmmeldud taaskasutatud teksakangast. Suure pruuuni nööbiga ja pruuni paelaga. Sees on taaskasutatud valged puhtad lehed ja mõned üksikud värvilised (sinine, kollane, oran˛)Suurus: 10.5 x 15.5 cm
132 lehte ehk 264 lehekülge
3. See märkmik on minu lemmik, sest see on kaunistatud suviste lilledega. Õmmeldud taaskasutatud paksust kreemika värvi puuvillasest kangast. Ilus vanaaegne pael ja punane puidust nööp. Sees on taaskasutatud eri sorti paberid: puhtad valged lehed, joontega, kreemikad, värvilised ja mõned üksikud lehed noodivihikust.Suurus: 10.5 x 16.5 cm
132 lehte ehk 264 lehekülge


4. Järgmine märkmik on eriline, sest sees on pruunid puhtad lehed. Neil saab nii kirjutada tavapastapliiatsiga, geelpliiatsiga kui ka hariliku pliiatsiga, kuid ka joonistada valge värviga või markeriga. Kaaned on õmmeldud taaskasutatud paksust puuvillasest kangast, kaunistatud puuvillase pitsiga.Suurus: 10.5 x 16.5 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge


5. Taaskasutatud teksakangast pehmed kaaned on kaunistatud ilusa paelaga ning narmendatud õmbluste ja äärtega. Sees on taaskasutatud eri sorti paberid: joontega ja joonimata lehed, valged ja kreemikad, lehed vanast kalendermärkmikust, mõned vanad maanteekaardid.Suurus: 10.5 x 16.5 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
6. Armas märkmik heegeldatud südamega. Kaaned on õmmeldud taaskasutatud kreemika värvi paksust puuvillasest kangast. Sees on taaskasutatud valged joonteta paberid ning mõned punased värvipaberid.Suurus: 10.5 x 16.5 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge
7. Ja veel üks romantiline märkmik pitsiga ning siniste lilledega, mis meenutavad meelespea lilli. Märkmik on õmmeldud taaskasutatud teksakangast, sees on taaskasutatud valged joonteta lehed.Suurus: 11 x 17 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge


8. Ovaalse oran˛i värvi applikatsiooniga märkmik, mis on samuti õmmeldud taaskasutatud teksakangast. Sees on eri sorti taaskasutatud paberid: on joonteta valged paberid, joontega, pruunid ja oran˛id värvilised lehed, mõned lehed on numbritega vanast kalendrist.Suurus: 11 x 17 cm
120 lehte ehk 240 lehekülge

Kõik pildid on klikitavad.
Lariata posted @ 11:04 - Link - kommentaarid (14)
16 Jaanuar 2012
Eile soovisin pildistada oma uue märkmiku, kuid juhtus õnnetus - mu armas ja hea sõber nimega Canon (PowerShot S3 IS), kes oli tervelt 5 aastat mu truu sõber, enam ei saa teha pilte. Midagi läks katki ja kaamera ei lülitu enam sisse.

Vaatasin poest midagi asemele ja leidsin need kaks:

1. Canon PowerShot SX130 IS - digitaalne kaamera


vs

2. Canon EOS 1000D - peegelkaamera


Mõlemad mulle väga meeldivad. Esimesel fotokal on väaaaga hea hinna ja kvaliteedi suhe. Kuid teine on ju peegelkaamera! see ei ole seebikas. See on uhke ja hea. Uhkus ja headus maksab 2.5 korda rohkem kui lihtsus ja praktilisus.

Mõtlesin tükk aega. Siis otsustasin, et ma ei kavatse olla proff-fotograaf, kes teenib raha ilusate pulmafotodega või tehes portreeseeriaid oma stuudios. Mul on vaja teha vaid makrofotosid oma käsitööst ja vahel pilte oma perekonnast ja ümbrusest. Nii et valisin endale PowerShot ja jätsin peegelkaamera oma unistustesse.

Niikaua aga laenasin lihtsa digitaalse fotokaamera (Olympus fe 4000) ema käest ja pildistasin märkmiku.See on taaskasutuse projekt. Kaaned on õmmeldud taaskasutatud denim kangast. Sees 120 lehte (240 lehekülge) taaskasutusse võetud paberist - need on valged, kreemikad, joontega lehed, vanad kaardid, leheküljed kalendrist.Suurus 11 x 15.5 cm. Paberplokid õmmeldud tugeva pruuni värvi niidiga.Märkmikus on ruumi nii kirjutamiseks kui ka joonistamiseks.


UPD (17.01.2012): fotokas on taas elus! ta vist tegi nalja )
ja teine on ka juba ostetud.. igal juhul kaks on parem kui 1
Lariata posted @ 17:36 - Link - kommentaarid (10)
08 Jaanuar 2012
Minu raamatukogus juhtumisi tekkis 2 ühesugust raamatut "Creating Crystal Jewelry with Swarovski by Laura McCabe".Ühe neist panin müüki. Kuulutust tervikuna saab lugeda foorumis "Pärlilaat".

UPD: müüdud
Lariata posted @ 13:58 - Link - kommentaarid
290614 visitors