Mia toimetamised
Mia toimetamised
Kui hoog peal, siis töö lausa lendab.
06 Juuli 2007
Kiiksud

Kuna liisbet andis teatepulga mulle edasi panen siis oma (meeldetulevad) kiiksud ka kirja.
Pane kirja mõni oma naljakamatest või veidramatest kiiksudest, mida julged teistega jagada
1) kokkamises
2) majapidamises
3) muu vaba teema
Mõtle, kellele võiks teatepulga edasi anda

Minu peamised (teistele silma hakkavad) kiiksud on seotud minu haigusega - olen vaegkuulja ja kõnetasandil eriti madalamate helide osas on minu kuulmine väga kehva. Peamine mis silma hakkab on, et ma vaatan kogu aeg inimesele otsa, kui ta räägib, see on aga paljudele ebameeldiv. Tihtipeale ma ei saa ikka aru millest jutt. Vahel ma ei hakka üle ka küsima (ega rääkima oma haigusest) vaid noogutan ja naeratan. No ja kujutage ette näiteks, kui ta on just rääkinud, et ta nägi, kuidas tema kass jäi auto alla ja vestluspartner naeratab selle peale
Suuremas seltskonnas "valin" endale inimesed keda ma kuulen ja suhtlen nendega, Teistega siis peaaegu ei suhtle. Jääb mulje, et ma olen nii pirts, et valin, kellega rääkida, kellega mitte Koomilisi olukordi muidugi tekkib mul alatihti

1. Kokkamine.
Hommikuti ma ei söö, joon ainult kohvi. Lõunal söön "hommikusöögi" võileivad ja kohv. Õhtusööki söön tavaliselt 2 korda.
Eelmise päeva toitu ma ei söö, see läheb koerale, sest teised on ka juba nii harjunud.
Saiakontse ei söö meil keegi peres, need lähevad ka koerale.
Tavalist musta leiba meie peres ei sööda. Sööme teraleiba ja peenleiba.
Kartulisalati kartulit lõikan ma peo sees, nii püsivad tükid kõik ilusti omal kohal ja ei libise laiali.

2. Majapidamine
Kuna ma roti aastal sündinud (see on mu ainuke vabandus), siis ma tassin endale igasuguseid võimalikke asju koju. Mõned korrad aastas võtan ette suurpuhastuse, kus ma viskan ära kõik asjad mis on pikalt seisnud ja mida ma pole kasutanud - ühesünaga kõik mõttetud asjad (nagu mu poisil kombeks on öelda) Neid tuleb siis korraga ikka 3-4 kartulikotitäit.
Koristada meeldib mulle siis, kui kedagi kodus ei ole. Kui mees on kodus puhkusel, siis meil on totaalne korralagedus kodus See muidugi ei tähenda, et see ei võiks juhtuda ka siis, kui ta tööl on, sest kodusel inimesel on ju jube kiire kogu aeg.
Ma ei salli märgu asju; kapipealesed, toidunõud ja kõik muu kuivatan ma ära.
Kodust väljas WCs käimist ma väldin. Eriti jäle on, kui WC ukselingid on märjad.
Minu arvutilaud on täis igasugu asjade kuhjasid: karpe, raamatuid, pliiatitopse, käsitööasjade topsid, poolikuid töid, märkmikke, taskuarvuteid (2tk) nõelapadi jne. Ühesünaga kõik eluks vajalik on kuhjatud arvuti ümbrusesse Mul on nendes asjades ka oma süsteem, ja kui keegi peaks midagi ümber tõstma või ära võtma, siis see teeb mind marutigedaks. Õnneks nad teavad seda
Veel on mul tavaks tähtsad asjad ja paberid "ära panna", loomulikult ma ei mäleta, kuhu ma nad panin, kui mul neid kiiresti vaja läheb.
Raha peab rahakotis olema kõik õigetpidi (pildid ettepoole) ja õiges järjekorras. Tagumine sahtel on 100 ja 500 krooniste jaoks, sajased eespool. Esimene sahtel väiksemate rahade jaoks alustades eestpoolt väiksematega.
Raha peab mul alati väheke varuks olema. Kui mul on 1000.- raha, siis ma olen juba paanikas, et raha on otsas.

3. Muud kiiksud
Väikestel sõrmedel ma küüsi ei lõika, neid on tihtipeale hea mingi asja koukimiseks kasutada (kasvõi hambavahede puhastamiseks )
Loendan kõikvõimalikke asju, mida ma ise teen (see algas seoses heegeldamise avastamisega): mitu eset ma kotist välja võtan, mitu viilu ma midagi lõikan, mitu kartulit ma potti panen jne.
Kui näen autoga sõites politseiautot siis kontrollin tulesid, siis turvavööd, siis mõtlen, kas dokumendid on kaasas, siis kotrollin jälle tulesid, siis mõtlen, kus täpselt dokumendid on, siis kontrollin jälle tulesid jne. Möödudes vaatan pidevalt tagapeeglisse, et ega ta mind jälitama ei hakanud. Politseifoobia ühesõnaga
Käsitööga seotult:
Alates ajast, mil ma isetegija avastasin, olen täiesti sõltlane. Iga vaba hetk ma kontrollin lugemata postitusi ja uusi postitusi. Kõike käsitööd, mida saab istudes teha, teen ma arvuti taga.
Igasugu käsitöökraami kogun ma suurtes kogustes endale koju, et oleks võtta, kui tuleb tahtmine midagi teha. Samas ma ei raatsi väga ilusaid asju (lõngu, pärleid jne) kasutada. Kooner
Kui mul mingi töö väga pikale venib, siis luban endale, et enne uut asja ei alusta, kui vana lõpetatud. Siis tekib olukord, kus ma ei tee üldse mingit käsitööd, sest vana ei viitsi ja uut ei tohi. Pikapeale annan endale järele ja luban endal mingi väikese asja. Kusjuures siis edeneb ka vana töö pärast kiiremini.
Aitab kah vist, saigi juba pikalt lobisetud.

Annaksin teatepulga edasi Mari Marikesele ja p6rgukizile
Mia32 postitas selle 19:47 - Link - kommentaarid (5)
231113 visitors