Mia toimetamised
Mia toimetamised
Kui hoog peal, siis töö lausa lendab.
30 September 2008
Jeee! Mina olen nüüd käsitöösell
Eile sai käidud Olustvere kooli rahvuslku tekstiili eriala vastuvõtuvestlusel ja hilisõhtul sain teada, et olen vastu võetud Ma olen ikka väga õnnelik praegu ja ärevl loomulikult ka. Ei suuda ära oodata, millal õppetööga saab alustatud
Huvi eriala vastu oli suur. Kokku oli tulnud palju toredaid käsitööhuvilisi ja oli väga tore kohata foorumikaaslasi ka silmast-silma.
Eks ma ikka pabistasin pisut ja murdsin pead, millseid omatehtud esemeid kaasa võtta. Üks, mis kindel, oli muidugi vaip, sellega polnud raskusi; heegeldatud asjadest võtsin vaibalõimest heegeldatud seeliku; aga mis veel : Otsisin välja jaanuari värvispekti raames tehtud vanutatud käpikud. Algselt plaanisin need oma mehele kinnasteks, aga kuna nad õige pisut olid sõrmedest lühikesed, siis mõtlesin neist teha pajakindad. Lõngad välja, natuke tikkimist, vooder sisse ja valmis nad saidki.

Reisikaaslasteks olid mul Helikene ja Furb, toredad tegelased isetegijast Hakkame nüüd koos kooliteed tallama
Furbil oli minu jaoks ka üllatus varuks Imeilus laastumaal ja vahva võtmehoidja, mis kohe ka oma õige paiga leidis.

Suured tänud Sulle Furb
Mia32 postitas selle 08:05 - Link - kommentaarid (794)
22 September 2008
Värvispekter - september - oranz.
Kuna mul nüüd algas taas vaibakudumis hooaeg, siis seekord ka värvispekrti raames üks väike vaibakatsetus. Kuna ma olen kangastelgedel kudumist ainult omalkäel õppinud, siis uusi tehnikaid proovides õpin palju juurde. Selle vaiba puhul on õpetussõnad järgmised: materjal peab olema väga ühtlase kvaliteediga (paksuselt ja värvitoonilt),eriti kui kududa mustrit kogu vaiba ulatuses.

Veel üks tiibuvaip. Õpetussõnad: mustriosa jääb tugevam ja tõmbab labase koe servad veidi lokkima, seega kasutada tuleb pingutajat (võiks veel proovida jätta mustri kudumisel koelõng palju lõdvemalt soa vahele).
Kuidas teie teete? Kas ja milliste vaipade puhul kasutate pingutajat?


Pontso on mul tegelikult paar nädalat juba valmis, aga lõngaotste peitmine võtab teadagi mul rohkem aega, kui pontso heegeldamine . Nüüd sai see suur töö ka ära tehtud
Mia32 postitas selle 06:52 - Link - kommentaarid (23)
18 September 2008
Oi, ma olen laisaks läinud ja seda eriti veel blogimise alal. Ega ma käsitöödki väga palju pole teinud, aga siiski...
...sai valmis minu töötuba, seinad said mõnusad pastellvärvilised (just sellised, mis mulle meeldivad) ja triipudega Ruloo on veel üles panemata, aga see-eest ei suutnud ma jätta telgi üles panemata.

Esimene vaip ka valmis.

Kuna sügis, siis sai üks soe komplekt heegeldatud

Ja ega enam ilma pärliteta saa - üks pross.
Mia32 postitas selle 16:00 - Link - kommentaarid (17)
231872 visitors