Mia toimetamised
Mia toimetamised
Kui hoog peal, siis töö lausa lendab.
28 September 2007
Mina sain täna väga kena üllatuse osaliseks Postiljon saabus mu ukse taha väike tähitud pakike näpus. Arvasin, et eks see sügissoovi pakk ole. Oligi teatud mõttes, aga mitte see mida ma arvasin. Nimelt Krets (kellele ma paki tegin) oli nii tore ja tegi mullegi üllatuse Ma olen nii...ei oskagi kohe sõnu leida - liigutatud Pakis oli ülimalt armas ehetekomplekt, ise tehtud ehtekotike, šokolaad ja kaart. Suured tänud ja kallid Sulle Krets

Ehted lähemalt ka
Mia32 postitas selle 10:59 - Link - kommentaarid
26 September 2007

Mina saatsin oma sügissoovid Kretsile
Olen blogisid lugedes vahel imestunud olnud, et mõni on unustanud pildi teha oma saadetud pakist, aga nüüd juhtus see siis minuga Olin pakkimisega nii ametis ja tahtsin ruttu posti viia, et fotokas ei tulnud üldse pähegi. Õnneks Krets pani pildi albumisse ja eputis, anagu ma olen, saan selle oma blogisse copyda

Pakis olid siis: 2 tokki kirjut lõnga, kudumisvardad, vaip, pakk teed, šokolaad, ja puuvilja pähklisegu.
Oma pakki ma veel ootan. Küll ta varsti tuleb ka
Mia32 postitas selle 15:58 - Link - kommentaarid (12)
25 September 2007
Teksavaibad.
Tehtud tellimusel teismelite poiste tubadesse. Suurem (valgete säbrudega) vaip on 80 cm lai ja 2.2 pikk. Lugesin huvi pärast teksapaarid ära, et teada palju neid umbes kulub vaibale. Sellele kulus 10 paari täiskasvanute teksadid. Ühesõnaga jämedalt arvestades saab 1.5 m2 10-st paarist.
Triibulise vaiba mõõdud 0.7*1.5.

Mia32 postitas selle 12:28 - Link - kommentaarid (24)
23 September 2007

Kui ma rääisin oma poistele, et sellinne konkurss on välja kuulutatud olid nad suures õhinas ja tahtsid end loomulikult osalejatena kirja panna. Mitmesuguseid erinevaid mõtteid, mida teha, käis meil kõigil peast läbi. Katsetasime ühte ja teist, mõned asjad ebaõnnestusid aga lõpuks siis läksid konkursile meil sellised tööd:
Erki (8 aastane)

Kristo (10 aastane)
Mia32 postitas selle 19:09 - Link - kommentaarid (17)
18 September 2007
Tricky pakkus foorumis oma oksjonikohta ja pakkusin end asendama, kui keegi just tungivalt ei taha seda kohta endale. Ei tulnud soovijaid ja panin siis oksjonile ühe väiksema vaiba nimega "Äikesepilv". Mõõdud 0.65*0.85. Sobib ehk nii mõnelegi koridorinurka, kellel suuremaid vaipu kugugi mahutada poleOksjon
Mia32 postitas selle 18:38 - Link - kommentaarid (6)
17 September 2007
Laupäeval toimus projekti "Ring ümber kunsti ja käsitöö" raames meie päevakeskuses käsitööringi näitus. Minu jaoks oli see esimene näitus üldse.

Näitusele saabus bussiringreis


Soovijad said proovida ka vaibakudumist

Minu jaoks oli ootamatu, et oli palju ka ostusoove. Sain üsna mitmeid ehteid ja vaipu müüdud.
Kahjuks ei leia ma internetist mingisugust infot selle projekti kohta, aga loodan, et siiski mingi ülevaade sellest kunagi ka tehakse.

Käsitöös on mul praegu kriisiperiood Vaibamaterjali napib ja lootust juurde saada seda on alles paari kolme nädala pärast. Muud tegemised ka ei edene eriti millegi pärast. Küllap see on mööduv nähtus
Aga siiski sai valmis projekti raames minu töö

Ja lisaks veel roosa ja mustavalgekirju ka
Mia32 postitas selle 13:34 - Link - kommentaarid (9)
08 September 2007
Rakupõletus.
Täna sain jälle katsetada enda jaoks midagi täiesti uut - rakupõletust.
Tehnoloogia on ise järgmine.
Spetsiaalsest savist voolitakse ese, lastakse kuivada ja "küpsetatakse" keraamikaahjus. See protsess oli meil juba varem tehtud. Nüüd põnevam osa: Tuleb valmistada rakupõletusahi. Meie ahi sai selline:

Kõige all õhutusava, siis tulekolle ja seejärel spets tulekindla materjaliga vooderdatud metalltoru, ja korsten.
Esemed on vaja eelnevalt glasuurida. Osad pinnad võib jätta glasuurimata, need jäävad hiljem mustad. Kui glasuurmaterjal on kuivanud, siis asetatakse nad ahju.

Umbes tund/poolteist hoitakse kõva tuli all, seejärel pistetakse tulikuumad esemed saepuruämbrisse ja raputatakse veidi veel saepuru peale, kaetakse märja paberi ja metallplaadiga. Seal lastakse neid mõni minut suitsutada.

Edasi on 2 võimalust, kas ese pannakse kuumalt leigesse vette (see tekitab glasuurile veepiisaefekti) või lastakse jahtuda ja alles siis puhastatakse tahmast.
Minu tänased tööd said järgmised. Pildid ei tulnud kahjuks just kõige paremad väljaHelmed on mul tulevase viikingikee jaoks
Virumaa Teatajas ilmus ka väike artikkel meie tegemistest.
Luiselotte pusakeedest olen ma siiani nii võlutud, et mulgi valmis üks järjekordne katsetus.


Üks informatsioon veel. 15. septembril toimub üritus "Ring ümber kunsti ja käsitöö Lääne-Virumaal" Kohtumised meistrite ja kunstnikega. Päev algab kell 9 Rakvere Turuplatsil ja lõpeb kell 16 Rakvere Galeriis Bussireis ümber maakonna läheb lahti 9.30 Parkali parklast (vajalik eelregistreerimine +372 3241587) Sõit on prii!
Mia32 postitas selle 16:51 - Link - kommentaarid (16)
01 September 2007
Nüüd siis lõpuks vaibad ka niikaugel, et saan neid näidata
Kõigepealt kõige viimati valminud vaipade komplekt (tehtud tellimusel). Laius 80 cm, pikkused 1.5 ja 2.2m

Ja nüüd kitsamad vaibad. Laius neil 64 cm.
Ja üks drikotaazvaip ka

Mõneks päevaks nüüd võtan puhkuse vaibakudumisest
Mia32 postitas selle 17:43 - Link - kommentaarid (17)
230938 visitors