Mia toimetamised
Mia toimetamised
Kui hoog peal, siis töö lausa lendab.
21 Juuli 2008
Veel üks juulikuu sinine töö mul - korstnajalg. Tegelikult korstnajalga ma päris ise ikka ei teinud ainult dekoreerisin. Murdsin pikalt pead, mida teha selle korstnajalaga, mis oli igatepidi nii kõver ja kohati ka auklik. Kuna tuba saab olema mereteemaline, siis tekkiski mõte et teen ta vahutavaks mereks. Kõigepealt kraapisin terasharjaga vana lahtise värvi ja sodi maha. Tegin vannitoaplaatide segust möksi ja määrisin selle sõrmedega korstnajalale. Esimene kiht värvi tumesinine, sellega värvisin kõik üle, seejärel segasin valge ja sinise (sain helesinise) ja pintseldasin kergelt üle. Viimasena valge, millega tõmbasin kergelt laineharjad peale. Päris võimas sai see värk Pildilt kahjuks see võimsus välja ei paista, aga siin ta on.

Mõned pärlitööd on ka näidata.

Mia32 postitas selle 10:20 - Link - kommentaarid (8)
15 Juuli 2008
Eile lõunal saabus minu esimene pakk pärlipoest "Beads" Olin täiesti rabatud pärlite ilust Peale mõnetunnist imetlemist tabas mind täielik pärlihullus Valmisid siis:
Lilla kompekt

Roheline kee

Roosade kihvadega kee

Mustade kihvadega kee

Ja lõpuks veel ühed telitud kõrvarõngad

Tegelikult on valmis ka foorumi sinine top, aga kuna ta on väga läbipaistev ja mul pole sinna alla veel midagi otsitud, siis pilti ei ole veel
Mia32 postitas selle 16:23 - Link - kommentaarid (9)
08 Juuli 2008
Ehetekonkurss.
Kui foorumis jutuks tuli, et korraldatakse ehetekonkurss, hakkas vaikselt peas susisema, et on saanud juba natuke ehete alal kätt harjutada, miks mitte konkursi jaoks midagi teha. Kui teema selgus olin esialgu nõutu, pea oli korraga täiesti tühi. Aga aegamööda idee arenes ja sai ports pärleid tellitud. Juba varemalt on mind võlunud freeform tehnika, otsustasin proovida. Töö osutus märksa keerulisemaks ja mahukamaks, kui ma algul arvasin. Sai ta mitu korda vahepeal nurka visatud ja siis jälle pusitud. Töö valmis, vaja vaid pildistada. Kui siiani olen ehetest enam-vähem normaalsed pildid saanud oma seebikarbiga, siis kiuste nüüd see ei õnnestunud Otsisin veel, et äkki saan korraliku aparaadi laenutada, aga õetütar oli õe fotokal mälu ära kaotanud ja isa oli oma fotoka eelmisel reisil ujuma kaasa võtnud Mõtlesingi loobuda juba konkursist, kuid kuna nägin ehte valmistamisega suurt vaeva, siis otsustasin pildi ikkagi ära saata.
Minu töö: "Punase mere korallid"
Veel konkursist. Tugevaid ja erilisi töid oli seekord tõesti palju. Kui tavaliselt mul tekib mingi eriline lemmik, siis seekord oli mul lemmikuid üle kümne Toon siinkohal mõned tööd ka välja:
Merineitsi prees - Kaunis ja tasakaalukas ehe
Näkineiu kalliskivid - Kaunis ja huvitav ehe, taust super (kuigi väheke segas täpset kujutlust ehtest), nimi väga hästi valitud.
Võlukompass - Kena ja korrektne töö, hakkas juba minipiltidelt oma erilisusega silma.
Merevahune laine - Kauneim villast ehe, mida näinud olen
Atlantis - Väga kena ehe
Kuldkalake - Võrratu komplekt
Kaldale uhutud - Imeline pärlite kooslus, taust väga teemakohane ja toob ehte ilu esile.
Pärlilaguun - Uskumatu, kui õrnana võib välja näha metall. Väga kaunis ehe.
Loojangu puudutus - Kaunis ja väga maitsekas töö
Merineitsi pisarad - Imeilus töö
Õnnitlen võitjaid ja ka kõiki teisi konkursist osavõtjaid!
Mia32 postitas selle 19:34 - Link - kommentaarid (8)
01 Juuli 2008
Varsti tulemas taas minu oksjonikord ja seekord on vähemasti üks minu oksjon heategevuslik. Nimelt on plaan teha Pandivere paikonna käsitöölisi ühendav ühing (MTÜ). Ühingu mõte ja eesmärk on ühiselt õppida uusi tehnikaid, luua omavahelisi suhteid ja tegeleda ühiselt nii käsitöö, kui müügitööga. Esialgse kava kohaselt tahaks teha käsitöökoja: kauplus käsitööle ja käsitöötarvetele ja töötuba. Loomulikult hakkaks regulaarselt toimuma ka kokkusaamised ja õpitoad. Ja selle ühingu algatamiseks panen nädala pärast oksonile vaiba: "Apelsinijäätis"
Kellel on huvi olla ühingu loomise juures aktiivne või kellel on huvitavaid mõtteid või ettepanekuid seoses ühinguga, siis andku teada kas privaatsõnumiga või Mia32@hot.ee
Teine vaip "Sillerdus" on värvispektri raames Juuli - SININE
Mia32 postitas selle 13:00 - Link - kommentaarid (11)
231719 visitors