Veel üks käsitöönarkomaan
Veel üks käsitöönarkomaan
Olen käsitööst täielikus sõltuvuses. Juba üle 40 aasta!
26 November 2006
Tere! Käisin eile pärnakate kogunemisel! Väga tore oli! Kahju ainult, et aeg oli limiteeritud! Pühendusime seal innukalt nõelviltimisele ja minu tulemust näete siin:

Tehtud on see Kodutute Loomade Varjupaiga jõulumüügi tarbeks ja nagu Susa teatas, on kuubik juba ka ostja leidnud. Pidi sõitma Soomemaa poole! Loodan, et ostja tegi ikka "kopsaka" annetuse!
Praegu olengi jälle viltimise lainel. Hetkel hakkab valmima Päkapikuprojekti kingitus, aga seda kahjuks veel näidata ei saa!
Mõned tähistasid juba uudistesaate AK üleskutsel esimest adventi. Mulle tundub, et see peaks tegelikult järgmisel pühapäeval olema.... Aga olgu kuidas on- ilm tundub küll advendiajaks liiga soe olevat! Ootan pikisilmi laia lund ja suusasõite! Peatse kohtumiseni!!!
anne476 posted @ 21:11 - Link - kommentaarid (2)
20 November 2006
Tere hilisõhtused käsitööhuvilised!
Avastasin täna ebameeldiva üllatusena, et eelmisel aastal lapsele tehtud Tori sukakirjaga sokid ei lähe talle enam jalga. Kuna meenus, et pole neid kaunikesi veel teiega jaganud, siis sikutasima nad kahe mehega ikka jalga (pusimist oli parasjagu ) ja nüüd on nad ka teile näha.

Fännan väga kõike rahvuslikku, eriti seda, mis on Tori kihelkonnaga seotud! Kohtumiseni!
anne476 posted @ 21:12 - Link - kommentaarid (5)
19 November 2006
Tere jubajälle! Täna meisterdasime lastega pool päeva, Susa blogist inspiratsiooni saades, ruumilisi palle. Pildil on väiksema tüdruku (9.a) tehtud pallid. Ütlen ausalt, et talle olid need pisut rasked teha- eriti liimimise osa. 13.a neiu sai aga küll kõigega ise hakkama va ehk see, et aitasin leida matemaatika käsiraamatust kohta, kus õpetati, kuidas ringi sisse võrdhaarset kolmnurka joonistada. Täielik õppeainetevaheline integratsioon (pedagoogiline termin! ).
Siin siis pallid:


Nii palju arendasime teemat edasi, et ei teinud vanadest jõulukaardidest vaid kinkepakkepaberist. Suurema neiu töid näeb tema isiklikus blogis- Lapsekäsi ise tegi.
anne476 posted @ 19:32 - Link - kommentaarid
18 November 2006
Tere! Täna näitan teile ühte Päkapikutööd: Julgen näidata, sest see, kelle kingikotti sall läheb, on käsitööst väga kaugel olev inimene, aga käsitööd siiski hindab! Tõenäosus, et ta selle foorumi külaliseks satub, on nullilähedane!
Tegemist on küll salomonisalliga, aga otstesse heegeldasin motiivid. Seda salomoniteemat annab veel kõvasti edasi arendada!

Täna lähen Fame`i vaatama! Loodan, et tuleb tore laupäevaõhtu!!!
Kohtumiseni ja otsige ikka igast päevast rõõmu!!!
anne476 posted @ 09:14 - Link - kommentaarid (6)
12 November 2006
Tere kaunist Isadepäeva hilisõhtut! Tundub, et täna said päris mitmed Isetegijate mehed endale uued mütsid. Nii ka meie peres!

Tegemist on teise katsetusega. Esimene ebaõnnestus, sest lõng oli liiga paks ja müts tuli lai ning liiga pikk! Muidu aga täiesti vahva asi välja mõeldud! Ilmselt tuleb neid veel teha!
teiseks näitan teile ühte tellimustööd, millel on ka väike armas moment juures. Nimelt tellis komplekti minu ühe endise õpilase vanaema, et katsikule minna. See on mul küll esimene komplekt teha, mis ei ole oma lastele! Pilt siis siin:

Pisut värvi muutnud, sest pildistatud tulevalgel. tegelik värv on selline hele aprikoos. Väga ilus värv!
Nüüd siis jälle Päkapikutööd tegema! Jõudu teilegi, nobenäpud!!!
anne476 posted @ 20:48 - Link - kommentaarid (4)
01 November 2006
Tere jälle! Täna saate siis näha minu "cerniti vaimusünnitist"- tulid päris ilusad (loe: kantavad) ehted. Valmis pallid ja seibid sidusin iirisniidi külge ja lisasin ka klaaspärleid ning efektiks kaks siidlipsu. Kokkuvõttes jäin enam kui rahule!

Vahepeal on valminud ka veel kaks mütsi tütrele. Üks stiilipäevaks (rasta müts) ja teine pidevaks kandmiseks.

Müts on siin küll minu peas, aga loodan seda vahel ka ise kanda!!!
anne476 posted @ 12:47 - Link - kommentaarid (4)
365124 visitors