Veel üks käsitöönarkomaan
Veel üks käsitöönarkomaan
Olen käsitööst täielikus sõltuvuses. Juba üle 40 aasta!
28 Juuli 2008
Tere!
Palju ilusat suve on jälle nautimiseks olnud! Olen seda ka täiel rinnal teinud- pere ja sõpradega Hiiumaal, Pärnu rannas ja Tori valla Kodukandipäeval käidud, kangasteljed ülesse saadud ja lapsel juba suts vaipagi tehtud ning tasapisi ka oma Värvispektri sinist kootud (viimane küll vist õigeaegselt ei valmi! ).

Mõned ülestähendused ja meenutused Hiimumaast ning Kodukandipäevast ka teile lugemiseks!

Hiiumaasse armusin täielikult ja kui peaksin kunagi miljonääriks saama, siis suvekodu rajaks kindlasti Hiiumaale (pane tähele: mitte Saaremaale!). Kõik oli seal puhkamiseks loodud- lühikesed vahemaad asustatud kohtade vahel, kenad korras talud, lahked ja toredad hiidlased, lambad igal pool, armas villavabrik, vinged tuletornid, Luidja inimtühi liivarand ja Sääre tirp (seal pidi olema ka Ellen Niidu suvekodu). Kõige huvitavam ja käsitöösõbralikum muuseum, mida Eestis näinud olen, on Kassaris! Kes pole veel Hiiumaal käinud- soovitan soojalt koos perega minna!
Paar pilti ka.


Üks ilus õhtune vaade teel Mäeotsa tallu.Nüüd siis Kodukandipäev Murakal.
Eelmises postituses näitasin külade nimedega nööpe (neid on meie vallas 21), nüüd näete ka , kuhu need nööbid külaliidrite poolt kinnitati. Ka see lapitehnikas ääristatud valla kaart on minu kätetöö.Loomulikult kauplesime lastega ka käsitööga- kõige paremini läks nooramal tütrel, kes ristiema abiga müüs 120 vahvlit ja teenis 800 kr. Teise koha müügitulemuste poolest saavutas vanem tütar, kes müüs ehteid, nööpe, heegeldatud laste mütse ja teksajääkidest tehtud pajalappe! Viimasel koha olin siis mina- müüsin vaid ühe mütsi!


Aga see mind tegelikult ei kurvastanudki, sest sellel üritusel pole müük esmatähtis. Olulisem on hea tuju, mõnus seltskond ja võimalus näidata oma töid ja tegemisi. Muidugi, kui elatuks käsitöömüügist, siis peaks kogu aeg tegema asju vaid sellel eesmärgil, et neid hästi müüa. Antud juhul on mul võimalus teha seda, mida soovin ja mis tundub põnev! Küll aja jooksul igale asjale ka omanik leidub!
Nendest asjadest, mis laadal müügiks olid, näeb pilte ilmselt järgmises postituses, juhul muidugi, kui nad ikka veel alles on, sest vanem tüdruk läheb neid Otepää käsitöölaadale müüma!
Nüüd aga päikse kätte, patareisid laadima ja ujuma, ujuma, ujuma!!! Kõike head teile!
anne476 posted @ 08:27 - Link - kommentaarid (1)
12 Juuli 2008
Tere kallis Isetegija! Tükk suve jälle möödas, aga postitanud nii vähe!. Ometigi on aega käsitöö jaoks suvel palju rohkem kui muudel aastaaegadel. Vahepeal on valminud ja tellijale ülegi antud minu susside komplekt (6 paari). Kolm pilti meeldetuletuseks:Viimane paar tundub eri värvi olevat seetõttu, et tehtud värviüleminekuga heidest, aga minu arvates see just ongi vahva! Kõigil sussidel ka nahktallad all.
Müüa õnnestus need 200.- paar. Mis arvate, kas oli sobiv hind?
Nüüd teen susse Kodukandipäeva laada tarbeks- neli toorikut juba valmis. Tarvis veel tikkida ja vanutada ning siis tallad alla ja müüki.
Teine äsjavalminud asi on aga uus tellimus. Nimelt telliti Kodukandipäeva tarbeks 21 suurt nööpi ühe külavanematele mõeldud ülesande tarvis. Nööpidel siis iga küla nimi ja kõik on tõesti erinevad (võibolla pisut naivistlikud, aga see eest lõbusad!).

Kõige suurem töö on aga Värvispektri sinine ja sellest tuleb kahtlemata minu selle aasta kõige uhkem töö. Valmis saab ta ilmselt alles augusti lõpuks, aga usun, et tuleb ilus asi. Seda tööd siis teen teiste kiirete tööde vahepeal. Vihjeks niipalju, et viimsel ringil on üle 1000 silmuse!
Ilmast ka ikka pisut! Hommikul kell 9 ärkasime kõigi tüdrukutega (mina, 2 tütart ja taksipreili) sellise kärgatuse peale, et taksi värsies pärast seda veel kümme minutit. Selline äike oli! Nüüd hakkab taevas selginema ja ehk ometi saabuvad ka rannailmad!
Kaunist suve jätku kõigile!
anne476 posted @ 12:29 - Link - kommentaarid (8)
365065 visitors