Veel üks käsitöönarkomaan
Veel üks käsitöönarkomaan
Olen käsitööst täielikus sõltuvuses. Juba üle 40 aasta!
21 Jaanuar 2011
Tere taas!

Jupp aastat juba möödas ja jälle mõned tööd valminud. Tundub, et aasta on alanud peamiselt tellimustöödega oma pere tarbeks. Hea märk!

Ma pole eriline lugudejutustaja, aga tütar (kes pole ka eriti suur komplimentide jagaja! ) üllatas mind mõned päevad tagasi.
Meenutasime minu sünnipäevalauas sõpradega oma kooliaega ja eelkõige seda, mida keegi oma riietusest mäletab. Mina meenutasin, et oli üks kole "kiiver", mille vanaema mulle heegeldas ja mida ma pidin kandma. Mäletan, et võimalusel hiilisin sellest kohustusest kõrvale. Vanaema oli muidu väga tubli käsitööinimene, aga tema tugevaks küljeks oli hoopis õmblemine!
Selle jutu peale sõnas mu vanem tütar nagu muuseas (tegelikult istus ta arvuti taga ja näiliselt oli omas mullis!), et temal õnneks vanana selliseid asju meenutada ei tule, sest tema ema teeb vaid ilusaid asju!
Mind võttis lausa tummaks ja nagu näete, puudutas nii sügavalt, et tahtsin teiegagi jagada!

Ka viimane töö, mis täna otse varrastelt tuli ja nüüd juba Otepääl MK etapi avamisel käis, oli tema tellimus.
Siin nad on.Kui homme näete raja ääres kellelgi käes selliseid kindaid, siis teate, et see on minu tütar!
Talle oli väga oluline, et kindad oleks sini-must-valged ja ikka tori kirjaga.
Neid kindaid kududes sain teada, et vikli kudumisel jääb koepinna tugevus erinev, kui kood viklit ühel kindal paremale kaldu ja teisel vasakule. Imelik!
PS! Täna hommikul kell 10.00 oli õues valgus ka selline, et isegi kinnaste taust sai isamaaline!

Vanal aastal sai alustatud ja ka lõpetatud üks pitssall, mis mõeldud suurte pakaste ajaks töö juures õlgadele võtmiseks. Praegu on küll koolimaja nii soe, et saan lühikeste varrukatega seal olla. No ilmselt läheb sall käiku siis suvel.Nädal tagasi teatas pereisa, et tema 5 aastat tagasi saadud sõrmikud on "õhtul".
Mis siis ikka, tegin uued.


Ikka tori kirjaga.
Ka neid kindaid võite homme Otepääl liikumas näha!

Tegelikult üks asi on veel, aga ma ei ole päris täpselt aru saanud, kas tohin neid blogis näidata. Nimelt on valminud minu ERM-i konkursi töö. Kui olen selgust saanud, siis ehk näitan!

Ja lõpuks! Miks mina siis kodus olen, kui pere on Otepääl MK etappi vaatamas?
Väga proosaline põhjus- olen gripis! Ja see on minu puhul väga haruldane, sest üldiselt olen gripis vist teist korda oma teadliku elu jooksul!

Rõõmsa kohtumiseni!
anne476 posted @ 20:45 - Link - kommentaarid (17)
06 Jaanuar 2011
HEAD UUT AASTAT!

Täna veel võimalus soovida ja kasutan juhust ning teen selle aasta esimese postituse ka ära. See tuleb päris pikk!

Jõulud olid toredad ja lume tõttu ka väga meeleolukad. Lapsed kasvavad suuremaks ja kingitused jäävad väiksemaks. Mitte küll suuruse poolest, aga hulk on küll erinev, võrreldes mõne aasta taguse seisuga.
Kuusega on aga tore lugu. Seisab hetkel veel toanurgas ja läheb aina ilusamaks. Esimest korda elus läks meil Jõulukuusk õitsema!


Kas Teiega on ka kunagi nii juhtunud?

Vana aasta sees valmisid veel mõned asjad.
Emale sussid (ehkki Sussimemme tehtud eelmise aasta sussid on emal veel täiesti töökorras!).Kööki tegin üle mitme aasta uued kardinad.


Läbikumavad väikesed täpid on aknakohale riputatud elektriküünlad.
Õppisin video ja vana 9.kl käsitööõpiku abil tegema setu pitsi. Esimesed katsetused. Idee on pitsijuppidest kaelaehteid teha.Selle teemaga tegelen uuel aastal kindlasti veel!

Mitmed armsad Isetegijad tahtsid meie (mina ja Liisbet) raamatust rohkem teada.
Eks raamat räägib muidugi iseenda eest, aga kellel see veel puudub , selle jaoks panen mõned tutvustavad pildid.

Juttu ka veidi juurde.
Raamatu juhatab sisse Torist pärit inimeste arvamus oma kodukohast ja rahvarõivastest. Siis tuleb kihelkonna ajaloo lühitutvustus. Seejärel naiste ja meeste rõivad, esemete kaupa- foto, kirjeldus, mustriskeem, joonis jne
Veidi on juttu ka peakatetest ja ehetest.
Kel huvi, võtke ühendust. Tiraaź ei olnud suur, aga mõned eksemplarid on veel saadaval!
Raamatu maht on 96 lk ja ta on kõvade kaantega.

Järgmiste põnevate kohtumisteni!

PS! Ühe asja oleks peaaegu unustanud! Leili33 blogis nägin toredat mütsi ja sain temalt ka väga kiirelt mustri (Vogue). Aitäh!
Müts on valmis ja näeb välja minu noorema tütre peas väga armas. Tegelikult läheb peakate küll vanemale tütrele, aga modell ei viibi kahjuks vaheajal kodus.

anne476 posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (18)
365126 visitors