Veel üks käsitöönarkomaan
Veel üks käsitöönarkomaan
Olen käsitööst täielikus sõltuvuses. Juba üle 40 aasta!
29 Detsember 2006
Tere kallid isetegijad! Täna pole mahti pikemalt kirjutada (varsti tulevad külalised!), aga seeeest näitan veel sellel aastal valminud töid. Kõigepealt kingitus endale- kampsun Susa käest tellitud lõngast
Teiseks ühed jõuluvana kingikotti läinud vilditud sussid Toorikud on Sussimemme tehtud, mina vaid kaunistasin ja viimistlesin!
Täna valminud heidest kootud ja vanutatud sussid, mis pidid õpetuse järgi küll 20% kokku tõmbama, aga tõmbasid 60%. Armsad ikkagi!!!
Väiksemale tüdrukule uued sokid
Ja lõpuks ühed koolitööga seotud sussid- näidised aplikatsioonitikandi kohta!
Tahan näidata teile ka väiksema tüdruku esimest kudumit- ta tõesti hoidis vardaid esimest päeva pihus ja tulemuseks selline käepael Sellega tänaseks ja selleks aastaks lõpetan!
Uued tööd juba uuel aastal! Head vana-aasta lõppu kõigile isetegijatele! Olete väga tublid!
anne476 posted @ 13:27 - Link - kommentaarid (4)
22 Detsember 2006
Tere jälle!
Siin näete lubatud Päkapiku saadetist! Selline ta on- kaks tokki mõnusat valget lõnga, käsitööajakiri aastast 2007 (üllatus uuest aastast!) ja paar suutäit magusat. Lisaks jõulukaart koos heade soovidaga! Ajakiri sisaldab häid ideid ja ka ühe sellise, mida plaanin kingitud lõngaga teostada! Suur aitähh- mulle väga meeldivad praktilised kingitused (olen ju kaljukits!)
Lisaks kingitusele meeldis mulle aga see, et Päkapikk oli oma töid nii planeerinud, et kingitus jõudis väga õigeaegselt kohale! Lugedes teiste Isetegijate muresid, tundub see suur vedamine olevat! Hetke pärast näete ka veel ühte kingitust, mis läheb jõuluvana kotti minu emale!
Need on Sussimemmelt tellitud sussitoorikud ja minu kaunistatud
Tegin pildi soolalambi valgel ja see kahandas kvaliteeti. Homme proovin parema pildi saada! Nüüd Päkapikutööle st kinke pakkima!!!
anne476 posted @ 18:41 - Link - kommentaarid (2)
21 Detsember 2006
Tere õhtust! Aeg on küll napp, aga annan teada, et minu päkapikk on oma töö teinud tähtaegselt! Pakk käes ja naeratus näol! Pilte näeb ehk homme!
PS! Kui sinul, kallis Päkapikk on pildid olemas, siis võid need oma blogisse ülesse panna. Ma kardan, et ei oska kingist kvaliteetset fotot teha! Aitähh sulle!!!
anne476 posted @ 18:45 - Link - kommentaarid
19 Detsember 2006
No nii! Täna siis pean vabandama, et lubatud pildid alles kaks päeva hiljem üles panen. Jutt käib minu noorema tütre töödest. Tegime nad samal õhtul kui minugi omad, mis teile juba hindamiseks pildile jäädvustatud. Nüüd siis tüdruku omad:
Nagu näete ei ole cernitit kasutades vahet, kas vanust on 9 või 39. Minu meelest väga ilusad ehted ja lähevad kõik sõbrannadele jõulukingiks. Viimaks veel üks klaasimaalikatsetus (see tehnika talle eriti ei meeldinud!)Juhtus tulema Päkapikk! Päris naljakas! Vanem tüdruk pole veel jõudnud oma töid ülesse panna, aga tema ehted on veel kõige ilusamad!
anne476 posted @ 21:13 - Link - kommentaarid (3)
17 Detsember 2006
Tere! Eile õhtul kella 7-st kuni öösel 2-ni oli siis meie päkapikutöökojas kibe tegemine! mehed olid läinud peole ja naised lastega kogunesid töötuppa. teemaks oli cernitist ehted ja klaasimaal! Minu tulemused on siis sellised:

Need on siis kaelaehted- kolm komplekti. Lisaks veel nööbid:
ja klaasimaal Pildid ei ole eriti kvaliteetsed. Ei saa aru, kas fotokas on vilets või pildistaja saamatu, aga lähemale tõmmates, muutub pilt uduseks. Tegelikkuses on ehted 5 korda ilusamad kui pildil. Olen väga, väga rahul!!! Mõlemad lapsed tegid ka ilusaid töid. Vanem tüdruk näitab oma töid ise (Lapsekäsi), noorema töid näete homses postituses. Nüüd hakkan ennast sättima Bentoni ja Tallinna Poistekoori kontserdile. Tuleb ilus õhtu! Tervitan kõiki nobenäppe- veel mõned päevad tööd ja siis saab nautida vilju!!!
anne476 posted @ 16:05 - Link - kommentaarid (3)
13 Detsember 2006
Tere jälle üle pika aja! Jõulueelne aeg on tõesti nii kiire, et minul kui käsitöölisel ei ole absoluutselt aega ise jõulukinke meisterdada! Sellest on tõesti kahju, sest hinges sooviksin seda väga! Vaid kaks isetehtud kinki läheb sellel aastal jõuluvana kingikotti- häbi, häbi! Põhjus on aga väga lihtne- käsitöö-, kodunduse- ja muusikaõpetajana on just jõulueelsed nädalad koolis ja ka õhtusel ajal kõige tegevusrohkemad! Hobideks siit kõrvalt aega tõesti ei jää!!!
Täna aga tahtsin hoopis teatada, et minu Päkapikutamine jõudis õnneliku lõpuni st Tubli Isetagija Krist68 sai oma isetehtud üllatuse, mis tundub, et ka rõõmu valmistas!
Tema emotsioonist saate aimu foorumit lugedes ja ka tema blogist!
Üllatus ise nägi välja selline

Pilt küll kehva kvaliteediga, aga tegemist on vilditud (märg + kuivviltimine) maiustustekausi ja cernitist tehtud kaelaehtega.
Parema kvaliteediga pilti näeb siin
Pilt on võetud Krist68 blogist- loodan, et ta ei pahanda!
Veel on tegemisel (kaunistamisel) Sussimemme käest tellitud susside kaunistamine ja rohkem isetehtud kingitusi sellel aastal tõenäoliselt ei tulegi!
Kindlasti ei tähenda see aga seda, et minu käsitöövaimustus oleks raugenud- praegu on lihtsalt teised prioriteedid. Kõlab kuidagi kummaliselt,.....aga nii see paraku on!
Nüüd jälle tööle. Homme on minu sisustada kooli Päkapiku meisterdamisetuba. Jõuan veel mõned näidised teha! Kui suudate, siis rahulikku advendiaega ja saatke kindlasti ka jõulutervitustega postkaarte (eriti eakamatele sugulastele!). See on pisut unustatud kaunis komme!
anne476 posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (4)
363789 visitors