Veel üks käsitöönarkomaan
Veel üks käsitöönarkomaan
Olen käsitööst täielikus sõltuvuses. Juba üle 40 aasta!
18 Mai 2017
Tere kaunist kevadet!
Esimene mõnus õhtu sauna ja pärast sauna õues istumisega on seljataga! Aasta kõige ilusam aeg on jälle käes- kägu kukub, linnud vidistavad rahulolevalt, jõgi suliseb ja mina....teen ikka käsitööd!
Valmistudes laupäevaseks koolituseks valmis üks tore kikilips.


Kuidas meeldib? Kas kannaksid?
Usun, et pärast tänast postitust olen mõnda aega taas Isetegija lainel! Kohtumiseni!
PS! Lisan ühe vilditud kaunistusega variandi võrdluseks ka!

anne476 posted @ 19:12 - Link - kommentaarid (2)
25 Veebruar 2017
Ilusat aastapäeva meile kõigile!
Pühad mööduvad uut tüüpi kinnaste nikerdamisega. 2 paari on valmis ja kolmas varrastel. Alles arendan teemat, aga esialgsed katsetused on teie ees.

anne476 posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (3)
16 Detsember 2016
Tere taas!
Valminud on jälle valik sokke ja sai käidud ka ühel traditsioonilisel Tori valla üritusel Tori Jõulupuu 2016.
Sokid on juba omaniku leidnud või leidmas. Mustrid pärinevad Dropsi lehelt.

Jõulupuul oli aga sellel aastal teemaks Tori vald25 ja ette olid antud värvid hõbehall, valge ja roheline. Otsustasime Tori PK tiimiga kindakirjade kasuks ning sobitasin nad jõulukuulidele, mille läbimõõt on 12 cm. Väga effektsed said! Auhinnalist kohta küll ei saavutanud, aga saime väga armsa eriprreemia sellelt talult, kust üks kindakiri on ammustel aegadel üles kirjutatud ja ERM-i saadetud.

Nüüd olen jälle "kuulipisikuga" nakatunud ning hetkel juba seitsmes kuul varrastel. Sedakorda tulevad kelmikad päkapikkudega kuulid. Usun, et veel sellel aastal saate neid siit piiluda!
Uute kohtumisteni!
anne476 posted @ 17:37 - Link - kommentaarid (3)
22 November 2016
Tere vanad sõbrad!
Tundub, et hakkab harjumuseks saama postitada 2 korda aastas- viimane postitus on ju jaanuaris! Elu on lihtsalt praegu sellises järgus, et töö pakub piisavalt palju võimalusi/kohustusi veeta aega arvutis ja seetõttu ei taha/ jaksa vabal ajal enam nii palju selles maailmas viibida. See omakorda ei tähenda, et ma teie seltskonnast tüdinud või väsinud oleksin. Vastupidi! Need hetked, kui teie tegemisi vaatan on puhkuseks ja inspiratsiooniks! Samuti ei ole vähenenud minu käsitööga tegelemise aeg ega ka tehtud asjade hulk. Neid valmib umbes 3 ühikut nädalas- sokid, kindad, mütsid, kampsunid jt kudumid. Jah, peamiselt kudumid.
Täna panen siia vaatamiseks oma viimase töö. Septembri alguses jagasin FB vahendusel ühte Dropsi kampsikut. see jäi silma minu vanemale tütrele, kellel oli just sünnipäev lähenemas ja kes esitas kohe tellimuse. Lõnga ootasin kuu aega. Ootamatult jäin siis seljaga nädalaks töölt koju ja suutsin kampsunist 90% valmis teha. 10% jäi selle taha, et üks lõngadest, Drops Brushed Alpaca Silk sai 20 cm enne varruka lõpetamist otsa. Seejärel ootasin jälle üle kahe nädala lõnga, mis lõpuks on lõngapoe omaniku sõnul Eestist otsa lõppenud. Mõtlesin/tegin väikesed muudatused ja üle kuu aja pärast sünnipäeva sai neiu oma kingituse kätte. Tundub, et on väga rahul.
Kampsiku juhend siis pärit Dropsi mustrite lehelt ja minu valmistatud variant kohe teie ees:


anne476 posted @ 17:44 - Link - kommentaarid (6)
24 Jaanuar 2016
Aasta 2016 esimene post!

Üllatus, üllatus.... sokid!

Mõned õhtud mõnusat kudumist kamina ees, sest külmetus sundis mõned päevad toas istuma! "Punased südamed" on nooremale tütrele, aga hallid "Unistused" ja valged "Romantilised" endale sussideks!

Katsetasin heegeldamist ja kudumist ühendada. Päris tore tulemus sai! Lõngaks on XXX Maximast ostetud lõng Eldorado Home. 50% villa, 50% akrüüli, 100 g/266m ja hind oli 1.60. Väga hea hind ja väga hea oli ka kududa! Eriti mõnus oli punane lõng!

Mõnusat talve jätku!
anne476 posted @ 18:59 - Link - kommentaarid (3)
366198 visitors