Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
08 Detsember 2011
MAAKERA SEES ON VEEL ÜKS MAAKERA...
mis on välimisest maakerast suuremgi.

Need omamoodi absurd-targad sõnad pärinevad loomulikult Šveigilt.
Üleeile hommikul, kui ma alustasin Tallinnast reisi Pärnusse ja sealt mööda mere äärt veelgi edasi, tuli meelde see kullavaramusse kuuluv ütlemine. Kui stardipaigas oli lumi, lörts, pime, rõske, pussnoad ja lauanoad - siis maakodus säras hoopis päike, roos õitses oma kuue õiega, muru oli heleroheline nagu kevadel !, trepil oli lausa soe!!! (onju, justkui polekski sama „maakera“).


See sügis on üldse väga eriline olnud. Minu jaoks. Vist elus esimest korda olen ma sügisega leppinud. No ma ei mõtle neid vihmaseid- tormiseid päevi - öid. Nii naiivselt armastusväärne ma selle aastaaja vastu ka ei ole. Mõtlen neid ilusaid kirka päikesega päevi (eriti!) peale lehtede langemist (ja ärakoristamist). Raagus puud (nagu kevadel enne kui...) ja õrnroheline muru lasid valesid mõtteid mõelda - äkki jääbki talv vahele, sest rohi ei koltunud ka novembris. Mitmeid kordi pigistasin silmad kinni ja tundsin isegi kevadelõhna. Selline sügis mulle sobib.


Mulle on siiani jõuluootus ka sobinud . No mu naabertänavas elab ju Valgete Paberitega Jõuluhull Amanda. Suure sõpruse märgiks panid mu käekesed sellel aastal jõulukaunistused vist varemgi välja kui tema seda teha jõudis. Aga ma hoian enda jaoks seda jõuluteemat paraja tempo ja distansti peal, sest kui mul see jõul üle vindi keerab, kraban ma kõik kuused, karrad ja käbid kokku ning selle asemel, et jõuluõhtul „Oh Kuusepuu...“ laulda võin ma vabalt esitada : „Sinilill väike, miks sina veel tukud...“ .

Ma pole kunagi eriline kaarditegija olnud. Mulle ei meeldi teha asju mitmuses ja ühe teemaga. Aga vaat sellel aastal on nii vara juba kõik valmis.
Ausalt öelda pole sellest midagi, kui potensiaalne saaja neid siin nüüd näeb. Eks pangu endal ka liim ja käärid valmis!

Jäneseid sai vorbitud palju. Halle, valgeid ja erilisi. Täpselt nagu minu sõbrad


Foto NAGI's: 100_5579


Foto NAGI's: 100_5576


Foto NAGI's: 100_5575-1Foto NAGI's: 100_5578-1Lõpuks on mul üks soov Jõuluvanale.


Foto NAGI's: 100_5572-1


Vot need Remo Savisaare fotodega imelised jõulukuulid. Lumise ninaga rebasest, kitsest, tihasest, orvast, leevikesest.....a kus on lumise sabatutiga jänes? Küsin ma. Oh, ma tahaks jänesega jõulukuuli. Kui nüüd Jõuluvana saadetud Jõulukärbes selle mõtte armsale Remole pähe poetaks, siis vbl. järgmisel aastal puhkab minu silm ka jänesekuulil (uh kui militaarne väljend), jänesepildigajõulukuulil !kirjutas Marmelaad @ 20:28 - Link - kommentaarid (11)
468765 visitors