Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
30 Juuli 2011
NINASARVIKUGA KLEIT.

Räägime parem kohe selle jutu selgeks, et allpool eksponeeritav loom pole kuidagi poliitikaga seotud. Ma lausa deklareeriks oma nördimust vaeste ilusate loomade ärakasutamise kohta poliitiliste vapiloomadena, mistõttu on alati veidi niru tunne kui neid kuskil joonistan või „lapitan“. Mitte, et ma kedagi-midagi sarjaks – mind isegi ei huvita poliitika. Karvavõrdki.


Foto NAGI's: 100_5136


Tulles nüüd kleidi juurde, siis „sünnilt“ pärineb ta hoopis kaltsukast. Ostsin ta sellepärast, et lilla-valgete täppidega XL suuruses sirge kleit on jube hea lappide lõikumiseks. Lõikasingi natuke lappe ja õmblesin seelikusse, aga terve suur ülemine osa jäi alles. Siis torkas pähe mõte teha sellest endale tuunika. Ja siis läkski asi käest ära, sest tuunikale sigines mururoheline sats ja takkapihta ninasarviku aplikatsioon, mis on tegelikult pärit vanalt diivanikattelt. Aga mulle see sädeleva kaelarihmaga sarvik niiväga meeldis. Seejärel näitasin poolikut tööd oma õmblejast sõbrannale, kes kiitis, et „oi kui tore mängukleit“. Saat(d)an... ma ütlen, see sõna „mängukleit“ devalveeris minu jaoks tuunikamõtte. Nii jäigi see eelmine suvi pooleli, sest millegipärast olin ma oma kujutluses selle riidetükiga nagu Pipi sõber Annika. Oijah, ja seda ma ei tahtnud. Mitte et mul ka Annika vastu midagi oleks.

Kraapisin ta paar päeva tagasi uuesti välja ja jälle see „mängukleit, mängukleit“ peas leelotamas, kuni ema ütles õiged sõnad :“ega sa 15 aastane ei ole“.... no „napilt„ ei ole jah, aga kohe teadsin kedagi, kes 6 aasta pärast 15 aastaseks saab. Nüüd läks töö kiirelt. Uuesti küljed lahti, prisked ampsud seal maha , väikesed krooked ja saigi valmis. Siit moraal – kui mõte on õige, siis asjad liiguvad, mitte ei lohise taga nagu vana regi.


Foto NAGI's: 100_5135-1Sellega on nüüd nii, et see roheline sats sümboliseerib muru ja ninasarviku jalad on „vabalt“ seal peal, ehk siis pole kinni õmmeldud, vaid on tagant liimiriietatud. Nii jääb natuke mitmemõõtmelisem tunne.

Ja üleval on lips.Foto NAGI's: 100_5137Panin tulevasele 15 aastasele kleidi selga ka. Hetkel on see selline avar kleidike, hiljem ilmselt lühem kleidike ja siis tuunika....
Meil oli käepärast võtta ka lillat värvi lillepõõsas...Foto NAGI's: 100_5139Meil on tegelikult palju lillepõõsaid...Foto NAGI's: 100_5146Praegu võtab Idake veel selliseid nunnusid lillelapse poose, varsti ilmselt lükkab neediga keele suust välja ja ajab kaks sõrme harki (kusjuures kaks on ikka parem kui üks, eksju)
Tegelikult üleeile olid tal eluks väga asjalikud plaanid. Arutles, et millist elukutset valida. Sõelal on kolm elukutset ja ma saan aru, et hetkel plaanib ta need kõik omandada. Ehk siis: hambaarst, loomaarst ja kunstnik. Siis me arutasime natuke, kus linnas midagi õpitakse ja kui selgus, et kunstnikuks saab Tallinnas õppida, otsustas ta alustada kõigepealt sellest (kodule lähemal). Uuris, kus kool asub (aadress) ja palus järgmisel linnaskäigul seda näidata. Ja siis palus veel, et kas ma ikka ootan ukse taga, kuni ta seal ära käib.... Ikka latseke, ema ootab ükskõik ,millise kooli ukse taga, peaasi - mine sinna.

No ja lõpuks toimus jälle jooks....ma räägin, et ei püsi paigal (tegelikult hakkas tibutama)Foto NAGI's: 100_5148


kirjutas Marmelaad @ 17:39 - Link - kommentaarid (15)
427190 visitors