Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
28 Detsember 2010
KAARDID JA KARAMELL.Jõulude ajal ja vana-aasta lõpus natuke ikka mõtiskletakse ka. Kuigi on kiire, rääkimata sellest, et kogu Eestimaa läbib lumelabida käsitlemise kursuseid.
Tahaksin poetada siia mõned mõtted kaartidest ja kaartide saatmisest. Vist igalühel meist on mingigi karbitäis vanadest ja veidi uuematest saadud kaartidest. Ütlen kohe ära, et KÕIKI ma alles ei hoia, sest muidu mattuksin makulatuuri kuhja alla. Täpselt nagu lumega – vahepeal tuleb natuke „rookida“.

Alles jäävad isetehtud kaardid, kindlasti kaardid vana-vanematelt, emadelt-isadelt ja VÄGA ILUSATE mõtetega kaardid. Siit nüüd küsimus: Kuidas alles hoida SMS-se, mis pühadetervituseks telefoniga saadetakse? Kuidas ma neid saan aastaid hiljem vaadata? Kuidas neid saavad rõõmsa uudishimuga lapata minu lapsed ja uurida, kes on selle saatnud?

Kui mobiitlelefonid tulid, siis algul „tulistati“ kõik õnnitlused sellega. Kirjutad ühe salmi ja paned kogu nimekirjale teele. Saaja kehitab õlgu, loeb läbi ja varsti kustutab ära. Viimased aastad on kõigil lausa nii tuli takus, et ega ei viitsinud keegi isegi enam seda tühipaljast sõnumitki saata – sest kogu aeg on ju nii kiire. Ainus, mida ma pole kuulunud SMS-iga saadetavat, on pulmaõnnitlused.
Samas just see kaardi ja ümbrikutega laua taga istumine võtab korraks aja maha ja vähemalt sellel hetkel, kui kaarti valid ja sinna salmi otsid – mõtled selle inimese peale ja soovid südamest talle pühadesoove ja õnnitlusi.

Minu lastel on mõlemil oma karp kaartide kogumise jaoks ja näiteks Ida lappab neid oma paar korda kuus ühte ja teistpidi läbi. Tal on meeles iga sünnipäev ja jõul, lisaks ka emotsioon mis selle kaardiga kaasnes.
Sellel aastal tuli meile lõpuks palju kaarte. Lõpuks sellepärast, et aastaid saadan mina palju kaarte ja vastu saan armsatelt pensionil sugulastelt mõne üksiku kaardi. Tundub, et see ilus traditsioon on jälle tagasi tulemas, mille üle on mul kohutavalt hea meel.


Foto NAGI's: 100_4449

Erilised maiuspalad on veel ise joonistatud kaardid...


Foto NAGI's: 100_4451Kunagi „nõuka ajal“, kui kool oli lõpetatud ja kõik klassikaaslased mööda Eestit laiali pudenenud, oli meil klassiõega nostalgiline traditsioon – sirelite õitsemise aegu saatis ta minu töökohta telegrammi, milles oli lakooniliselt kirjas:“Kergus sirelid õitsevad“. Iga kord kui postkontori juhataja mulle selle telegrammi ulatas, vaatas ta mind luurava pilguga... „et mingi agentide koodkiri v?“(nagu Stirlitzis). Enam telegramme saata ei saa, nüüd saan ma selle teate (paraku ) SMS-iga, või ta siis helistab. Miks need sirelid nii tähtsad on, seda teame ainult meie.
Ja kui minul kellegi järele igatsus hiiglamasuureks paisub, siis saadan ma sellise Kalju Suure poolt pildistatud kaardi – ja mitte keegi pole kohale tulemata jätnud. Aga see on TÕELISELT SUURE IGATSUSE KORRAL!Foto NAGI's: 100_4459-1


Niiet minuarust on hiiglama vahva kaarte saata ja samuti neid saada.

Ega see Isetegija polegi vist päris õige koht sellel teemal demagoogitseda- siin on vist ainsana päris palju inimesi, kes kaarte ise teevad või neid vähemasti saadavad.

Siinkohal tahan tänada minu Isetegija postkasti potsatanud heade pühadesoovide saatjaid ja neile kõigile suure kalli saataLõpetuseks karamellist. Ma olen sellest sõltuvuses. Kahjuks ei ole ma sõltuvuses magustoitude tegemistest. Aga kui teine inimene ikka näeb, kuidas naine lappab närviliselt retseptiraamatut ja jätab selle karamellkisselli kohapealt ohates lahti – siis tõeline mees seob põlle ette ja teeb see kissell naisele. Minu kallim tegigi mulle ja pühade ajal on see meie "repertuaaris" olnud peaaegu igal õhtul. Et kas mul isu täis ei saa...mkm, sellepärast selle nimi ongi sõltuvus! Ega minagi jalga niisama kõlguta, mina teen ahjus igasugu põnevaid smoorungeid.
Härra Karamell tegi proua Marmelaadile kisselli...


Foto NAGI's: 100_4439


Foto NAGI's: 100_4435

Olge teiegi kenad teineteise ja üksteise vastu !
P.s. Järgmises postituses ma enam udujuttu ei aja .kirjutas Marmelaad @ 18:43 - Link - kommentaarid (23)
470093 visitors