Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
13 November 2010
MARDILAADAST .

Peab ju ikkagi sellest kirjutama, sest nagu keegi juba tabavalt kuskil ütles - on see Eesti Kästööliste Laulupidu. Laulupeol teadagi kohtab palju tuttavaid, neid keda tead ja neid kes teavad sind (aga sina neid mitte) – igatahes tore oli. Tore oli see, et juba traditsiooniliselt kohtusime Josefiinega ja jõime ketšupi ja sinepipudelite vahel traditsioonilise kohvi (kuna see toimus teist aastat – siis see ON juba traditsioon), mittetraditsiooniliselt esimest aastat istus mu auto peale Amanda (üheküla tüdruk), kellega koos Mardilaadale vurasime. Lisaks oli mul kaasas Ida, kes ei jäta ennast ühestki käsitööüritusest ilma. Tema tegi mõned pildid ka. Nende piltide puhul pole mul isegi vaja teiste käest avaldamiseks luba küsida, sest KEEGI ennas ära ju ei tunne, aga pole midagi, laps õpib – järgmine grupipilt tuli juba täiesti arvestatav, kahjuks Josefiinet siis enam laadal polnud. Ajaloo huvides panen selle teose „Udukogud Mardilaadal“ siia ülesse.


Foto NAGI's: 100_4133Ma pean seoses Josefiinega siia veel ühe seiga üles täheldama. Ostsin endale rebastega kõrvarõngad, aga neil olid taga need mitteturvalised tavalised konksud. Palusin, et kas oleks võimalik need ära vahetada (no kunagi tulevikus), aga Josefiine tõmbas naksti kotist tangid välja, samuti vasksed turvalukuga kõrvarõngakinnitused ja niki-naki tegi mõne minutiga asja korda. Siit küsimus: kas teie arvates mõne eluala inimesed veel oma töövahendeid niimoodi kaasas kannavad – hambaarstid tange, ehitajad kellut....


Mulle meeldib kogu see laadamelu. No muidu ma sinna ju ei läheks. Lisaks kõigele leiab ikka ja alati midagi põnevat ja pöörast, mida endale või sõpradele kingiks osta. Jah, ma ei unusta kunagi ka ennast . Selle laadalkäigu veidi pöörasem ost oli jäärakott. Algul, kui lugesin pealkirja, mõtlesin, et oo ...jäärakott, mina ju olen jäär, järelikult minu kott. Aga ohei, see on hoopis jäära munadest (nendest jah!!!) tehtud kott. Seal olla vanad eestlased tubakat, münte ja muud väärtuslikku hoidnud. No minul on ka peaaegu kõike sedasama, mis vanadel eestlastel sinna sisse panna, niiet peale mitmekordset ringtraavi ümber selle müügikoha, ma ostsin selle. Müüja aga, oh imet, selle asemel et hullult rõõmus olla, küsis minult suuri silmi : „Kas te tõesti ostate selle ära?“...ma arvan, et ta ei peaks ostja käest niimoodi küsima, sain aru küll, et olin esimene ostja, kes selle veidra nimetusega ja materjalist koti ostis, aga no taltsutagu ometi ennast .

Üks müüja oli ka veidi skeptiline, kui ma küsisin sussi jalga proovida. Ta läks nagu kohe ärevile, kusjuures ma pesin ja talgitasin ( ) oma mammud just enne laadaleminekut ära, niiet poleks vaja olnud karta sussi määrdumist ega jalaseene levitamist. Ma ei teagi, kes te siin susse teete ja müüte, kas teie lasete enne sussi ikka jalga proovida, või oleks mul sinine kilesuss pidanud kaasas olema?
Aga võibolla mul jäi lihtsalt selline mulje sellest veidi murelikust müüjast.


Seevastu need müüjad, keda ma näo ja nimepidi tuvastasin, olid väga rõõmsameelsed ja lahked. Mareli ja Pisihaldjas oma kireva ja atraktiivse müügiplatsiga, Terje oma vahvate fimoehete ja iluroosidega. Terje oli koguni nõnna lahke, et kohandas minu mehele ostetud linasele särgile fimost mansetinööbid sobivaks. No see on nüüd selline edev särk, millega ta hommikuti maal vikatiga kastemärga heina hakkab niitma. Ma oma vaimusilmas kujutan seda juba must-valge filmina ette ( kust mina tean, võibolla on temal selline film, kus mina lüpsan varavalges lehma), aga jah.....Terjega on alati tore komplimente vahetada ja imetleda tema kunsti.

Ja siis muidugi selle kauni „Meite Muhu mustrid „ raamatu esitlus. Me kohe spetsiaalselt jäime laadale kauemaks, et näha raamatupresentatsiooni. Nägimegi. Nii tore oli. Ja „elusat“ Tööpinki nägin, Sokikest oli enne juba „elusalt „ näinud. Väga tublid naised. Kolmandat , Anu Kaburit ma ei tunne, aga tundus ka väga kärmas ja tubli naine olevat .


Foto NAGI's: 100_4135Päris laada lõpus sündis spontaanselt väike setu söögi nosijate nurgake. Nüüd tulid Idal välja juba päris selged pildid.


Foto NAGI's: 100_4139-1


kirjutas Marmelaad @ 20:21 - Link - kommentaarid (18)
436808 visitors