Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
05 November 2010
IDA PADI.

Näitan kõigepealt patja ja siis lobisen.


Foto NAGI's: 100_4117


Räägin kõigepealt taustakangast, sest sellest sai kogu teema alguse. Selle saamislugu oli järgmine. Ma pole autoga Tartu mnt. Abakhani poe ees kunagi parkinud, aga Amanda ütles et see on köki-möki. Tegelikult ei olnud. Igatahes tegime kaks auringi Olümpia eest ja bussijaama eest , kuni teise korraga parklale pihta saime (see on ikka õite nirakas ka). Kõik see ringlemine oli muidugi seda väärt, sest sellel korral olid seal ootamatult ilusad kangajupid. Võiks isegi öelda, et ma pole kunagi seal nii ilusa mustriga riidetükke näinudki.

Ida padja tikand on pärit kanga ühe motiivi pealt, millega tegin mõningase meelevaldse „aran˛eeringu“ (loodan, et kangamustri joonistaja annab andeks) - suurendasin tüdrukuid, muutsin veidi riietust ja ühe saatsin koguni pingilt minema.


Foto NAGI's: 100_4106 Foto NAGI's: 100_4108


Foto NAGI's: 100_4113


(see sõna KUNSTNIK on sinna paberile jäänud sellepärast, et samal ajal kui mina tikkisin, tegi Ida kõrval koolitööd ja küsis kuidas seda sõna kirjutatakse, paraku enne pildistamist unustasin kustutamata).

Niisiis.

Sellel tikandil on kujutatud sünnipäeva. No lilled ja õhupall on ju sünnipäeva rekvisiidid.
Aga mida tähendab pealkiri „Jälgivad mängu“.
Tuleb nentida, et need kolm pingil istuvat preilnat just seda teevadki - jälgivad. Ma ei saagi aru, kas neil on veidi kadedad näod (minu nõelapistetest), aga arvata laseb - sest kui poiss toob ühele tüdrukule punase õhupalli, siis teoreetiliselt on teised tüdrukud selle peale veidike kadedad. Samas on nad kindlasti ka uudishimulikud, sest sünnipäevalapse süli ajab lilli üle ääre, mõlemad käed on tal kleidihoidmisega ametis.....niiet KUIDAS ta selle palli vastu võtab. Tõotab tulla vahva pidu.

Foto NAGI's: 100_4105


Tegelikult kui võtta ÜKSKÕIK milline sünnipäev, siis on seal alati paar sorava jutuga sooloesinejat või siis heas mõttes laadatola (tänapäeval on laadal hoopis klõunid), kes hoiavad seltskonnas teemasid üleval, räägivad anektoote, naeravad teiste ja iseenda üle. Ja ülejäänud seltskond.....JÄLGIB MÄNGU. Onju.
Mulle endale meeldib ka vahel soolokarjääri teha. Aga ma võin ka täiesti vait olla ja mängida „pingitüdrukut“.


Lisan siia veel mõned pildid.Sellel pildil on padjapildiga suht ajastutruu nukk. Nuku nimi on Tilly ja tema oli teel meie juurde kaotanud ühe kinga. Aga ka ühe kingaga võib rõõmus olla.


Foto NAGI's: 100_4119Siis veel see asi, et ma esimest korda õmblesin lukuga patja ja suurest õnnest panin luku külge ühe lipsu ka.


Foto NAGI's: 100_4128Ja siin on paraadpilt Ida ja Hansu patjadega...Foto NAGI's: 100_4126-1Ja loomulikult nimed....Foto NAGI's: 100_4127-1Nohh, kas selle padjahunniku näitamise peale tuli uni ka?P.s. Muide Ida valis välja sellel tikandil enda tegelaskuju....jah ...ta on see keskmine jälgijate pealik .


Ohh, äärepealt oleks unustanud. Tikandil olevad värvitud kohad on tehtud akrüülvärviga. Ja seda tean ma juba varasemast perioodist, et see värv ei tule kanga pealt ära ei hea ega kurjaga. Niiet talub hästi pesu.kirjutas Marmelaad @ 20:56 - Link - kommentaarid (44)
430000 visitors