Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
12 Oktoober 2010
JÄNESEJUTUD.

See pole vist uudis, et mulle jänesed meeldivad. Ma olen neid armsaid loomakesi ikka korduvalt oma loomingusse kaasanud. Ka siin Isetegijas on „ilmunud“ mõned koloriitsemad kujud, nagu näiteks Magda Eloise Tolmukas ja alles hiljuti tehtud Väle Jänes.

Need jänesed, kellega seekord tegemist, on pärit ajakirja „Mesimumm“ unejututoast. Neid oli hea joonistada ja kuna nad moodustavad kena grupi, oli neid tikkida ka hea.

Padjapüür valmis soovist teha midagi põhjalikumat kui kahe riidetüki kokkuajamine. Et kui – siis juba tikitud ja vuffel. Vähemalt omaarust. Ja see on tegelikult minu pojale. Ka talle meeldivad jänesed. Tegelikult meeldivad Idale ka. Aga tema saab pisut teistsuguse padja.


Foto NAGI's: 100_4058


Minu jäneselembusega on mitu imelikku seika juhtunud. Ühe Helesinise Tungiva Pilguga Jänesega oli lugu nii, et kohtusime ühes poes. Ta oli riiulil ainuke jänes. Kuna keegi teda ei seganud, siis ta jälgis inimesi. No ausõna jälgis. Tegin ükskõikse näo pähe ja kõndisin temast mööda. Siis tundsin kuklas pilku, keerasin ümber ja vahetasin kassas raha jänese vastu. Tal on siiani läbitungiv pilk, lisaks sellele ka armsalt tänulik. Ega sellega lugu lõppenud. Sain kohvikus kokku pinginaabriga. Rääkisin tallegi Helesinisest Tungiva Pilguga Jänesest ja seda ikka ka kuidas ta mind vaatas, kuidas mööda kõndisin, siis tagasi läksin ... siis märkasin, et kaks kõrvallauatäit inimesi kuulab mind huvitatud näoga... Enamik inimesi ju ei ootaks enam sellist juttu isegi kümneaastaselt lapselt.
Ma lisan veel siia juurde, et see oli sõbrapäev ja minuarust otsis Helesinine Tungiva Pilguga Jänes lihtsalt sõpra, pealegi proovige ise kuskil üksi konutada, kui kõik teie kõrvalt on lahkunud (loe:ära ostetud) ja teie olete viimane – hapupiimane...
No tegelikult on see jutt sellest „ooperist“, mida moodsas ajakirjanduses nimetatakse „kõnetamiseks“, näiteks mõnda inimest kõnetab serviis, mõnda kangas, mõnda king jne. Ja siis see viiakse koju ( see objekt, kes sinuga poes rääkinud on). Vanasti oli selle nimi „äratundmine“. Kui „tundsite“ oma tulevase mehe ära – viisite ju koju, eks?

Ja siis veel see väljend „jänes püksis“, teate ju seda? Mul on jänes püksis olnud. Abielu registreerimisel. Jalad värisesid nii silmnähtavalt, et ime kuidas fotograaf mind pildile sai. Ju kasutas liikuva objekti re˛iimi.

Aga padja juurde tagasi. Lilled on jäneste rõõmuks „kaane „ peal seepärast, et tagumine külg on samade lilledega kangast ja , et siis ühtlustada jne....


Foto NAGI's: 100_4040-1


Foto NAGI's: 100_4047


Mõningad detailid...et kelle oma, mis nööbid, mis pisted jne...


Foto NAGI's: 100_4056 Foto NAGI's: 100_4054


Ja siis veel mõned pildid, juhuks kui keegi veel tüdinenud pole...


Foto NAGI's: 100_4052

See Valge Pikakõrvaline Pisikeste Silmadega Jänes tuli meie kottu kaltsukast ja tema on linnakodu jänes, see ülalpool mainitud helesinine on maakodu jänes. Et asi selge oleks.


No ja loomulikult on padjal „väga ootamatu“ pealkiri :
„Jäneste möll“


Foto NAGI's: 100_4044 Foto NAGI's: 100_4043


Ega „Jooksuaeg“ vist parem poleks olnud.


kirjutas Marmelaad @ 18:29 - Link - kommentaarid (26)
468761 visitors