Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
24 Juuli 2010
selline postitus, kus saab näha pilte vanast palgiotsast, aga käsitööd mitteüksteps

KOHTUMINE VANAISAGA.


Ma kohtun temaga igal suvel ja jõulude ajal ka. Hea, kui Sa oled oma elu elanud nii, et Sind mäletatakse ja mööda Sinu jalajälgi käivad nii suured kui väikesed järeltulijad. See on minu vanaisa, keda kutsuti ka Jänkuvanaisaks (sest tal oli palju jäneseid). Tal oli äsja 101. sünnipäev. Tõsi - juba 21 aastat ei istu ta meiega sünnipäeva lauas. Aga midagi kurba selles jutus ei ole, sest me kõik oleme rõõmsad, et ta elas pika ja vahva elu, oli ehtne ja muhe vanaisa, tõeline mulk. Kõige paremas tähenduses.

Ilmselt peab inimene kasvama suureks ja omama teatud elukogemusi, et hakata väärtustama minevikku. Mäletan ühte seika (vist lõpetasin just 10.-nda klassi), olin vanaisa juures maal ja umbes samasugusel lämbel suvepäeval tuli mulle viivuks pähe mõte, et see kõik ei kesta igavesti. Need suved vanaisaga, tema jänesed, kassipojad, lambad, kanad ja lehm. Aga see mõte kadus. Hea, et selles vanuses pole muremõtteid ja oled vasika-aruga. Neid jõuab ju edaspidises elus küll mõelda.

Aga nüüd ma silitan vanu palke ja vean näpuga mööda ajaringi joont.


Foto NAGI's: 100_3714


Vanad kaevud. Mul oli lapsena keelatud neile lähedale minna. Ega ma kardan kaevusid siiani. Aga see kaevukett. Kui palju kordi on ta ennast sügavikku lahti rullinud ja kaevust värske vee välja toonud....Jumal teab. Kui mul oli 5.-ndas klassis pimesoole operatsioon, juua ei lubatud, palavik tõusis üle 40, nägin ma viirastuslikke unenägusid vanaisa esikus olevatest pilgeni täis veeämbritest. Ma muudkui jõin ja jõin, aga janu otsa ei saanud. Alateadvus.


Foto NAGI's: 100_3712


Foto NAGI's: 100_3707
Aidad. Ühes neist pikutas vanaisa lõunaund. Aeg seisab. Siiski.


Foto NAGI's: 100_3721Viljaaida uks. Rehkendused tehti igavikku. Huvitav, millise pliiatsiga? Sest 100 aasta jooksul pole kiri kustunud.


Foto NAGI's: 100_3719-1


Foto NAGI's: 100_3718-1Hiigelkuusehekk, mis on ilmselt sama vana, kui see talukoht, ehk siis üle 100 aasta. Tüved on jämedad nagu sekvoiadel ja kuuseokstepärg tihe ja kaunis. Kaardus kuuseoksad võiksid olla näidiseks kuusejoonistamise õpikus (kui selline õpik ükskord tehakse).Foto NAGI's: 100_3728


Foto NAGI's: 100_3725


Elu jätkub.


Foto NAGI's: 100_3702


Tagasi sõites olin nagu pohmellis. Õnnest, ma arvan. Et mul on seal Mulgimaal niipalju toredaid tädisid ja onusid. Oh, ikka läks pisut dramaatiliseks see postitus .

Aa, muide. Ma isegi ei vabanda, et juba kolmas postitus pole käsitööd. Ilma igasugu põnevate eluseikadeta pole ka inspiratsiooni käsitööks ja kui siiralt aus olla siis ma ikka teen ka midagi...


kirjutas Marmelaad @ 18:11 - Link - kommentaarid (16)
468662 visitors