Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
01 Juuli 2010
DIGILEVI PRANTSUSMAALT,
e. miks ma täna ninasarvikuga kleiti ei õmmelnud.


Hoiatan ette neid, kes käsitööd otsivad - täna seda pole (vastused leiad allolevast tekstist).
Enamus vanemaid inimesi kardavad sõna „digi“, kuna sellega kaasnevad värsked mälestused mittetoimivatest digiretseptidest. Seetõttu lasi meie vanaema eile õhtul lendu pikemat sorti ohke ja mana : ...et pane tähele....see digitelevisioon tema televiisoris homme (s.o. siis täna) tööle ei hakka. Ja, et mida targemad inimesed, seda rumalamaid asju leiutavad. Üritasin teda veenda ja lohutada, aga mede mulk oli oma arvamuses kindel, mis kindel.

Hommik. Pidulik sisselülitamine. Pilti ei ole. Mulle tundus, et vanaema hääles oli isegi pisut rahulolu, kui ta nentis: Noooh, mis ma ütlesin!!!
Egass midagi, kõned digioperaatoritele teemal : antenn, juhe, stepsel, kanalite otsing. Need olid südamlikud ja pikad vestlused, kus keegi kellestki aru ei saanud. Lõpuks avastasime Toreda Naisoperaatoriga, et seda televiisori marki, mis meie vanaemal on, polegi eesti „digikomitee“ poolt kinnitatud nimekirjas. Ja nad käskisid selle poodi tagasi viia.


Vahepeal kuulsin kuidas vanaema auru väljalaskmiseks kurjustas köögis harjaga. Loll hari pidavat olema. Minu arust togis seda isegi pisut jalaga... (natuke nõmeda konstruktsiooniga on see hari tõesti).


Kui me kuu-aega tagasi vanaemale uue sisseinstalleeritud (et ta seda imelooma jumala eest silmaga ei näeks) digiboksiga televiisori ostsime, siis televiisorimüüja, nimega Rändi, vandus OMA vanaema nimel, et see töötab tõrgeteta.
Tundsin, kuidas viha vaese Rändi vastu kasvas sekunditega. Pakkisin televiisori autosse ja sõitsin Pärnumaalt Tallinna, et Pahale Müüjale Rändile (väravast välja sõites ta enam „vaene „ ei olnud) isiklikult vitsa anda ja teda „sõna ja teoga solvata“.
Jõudsin poodi. Erakordselt Leebe Müüja (meesterahvas) tervitas meid Idaga (lapse võtsin kaasa, et ta noogutaks õige koha peal kaasa ) ja pakkus ennast selgitusi jagama. Kahtlustan, et elektroonikapoe müüjad on palderjani manustanud, sest viimaste päevade möll ja segadus peaks teoreetiliselt nad „pöördesse ajama“, kuna nad kordavad päeva jookul sadu kordi sõnu: „digiboks“ ja „digilevi“, aga olgu. Erakordselt Leebe Müüja kuulas mu ärritunud jutuvada ära ja raputas oma rahulikku pead. „Ei-ei, teie televiisoriga on kõik korras, missest et seal nimekirjas teda pole (no see digikomitte nimekiri).
Tõi hellalt vanaema televiisori autost poodi ja lülitas selle poevõrku. Enne seda küsis Erakordselt Leebe Müüja :“Kas te seadete alt maa valisite?“
„Mis maa? Et seal ju Eestit polnudki. Mingid Inglismaa, Sloveenia, Soome jne. Aga Eestit polegi ju seal nimekirjas!!!“: muutusin ma kannatamatuks. „ME VALISIME MUU ... „
Erakordelt Leebe Müüja silmades süttis õnnelik tuluke ja ta teatas võidukalt : „Aga te pidite valima Prantsusmaa!“
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Et kuidas palun? Kuidas ma seda teadma pidin? Kas Eesti on Prantsumaa koloniaalmaa või ? Ja kas mulgi murre mitte ei meenuta prantsuse ˛anssooni....uff?

Siis tundsin ma ennast Erakordselt Rumala Naisena, kes ei oma karvavõrdki tehnilist taipu ja püüdsin teda omakorda lõksu meelitada küsides: „Aga kas Teie näiteks teate, mis number niidiga õmmeldakse voodipesu või mis number niidiga batistist särki? Mh?“ (mul oli võidukas nägu peas).
Erakodselt Leebe Müüja vaatas mind kavala pilguga ja teatas: „Ma oskan tikkida ka...“.
Ai ,mööda......“Vale mees ja vale küsimus“: vastasin ebaõnnestunud mina.


Et siis Prantsusmaa. Jaah, nooh. Sõitsime häbinägu peas koju tagasi, valisime vastuvõtja maaks Prantsusmaa ja nüüd see Ull-Loom-Digi meil levib.

Aa. Õnneks Rändit tööl ei olnud. Paha Müüja Rändi oleks pidanud meile ostmise hetkel ütlema - selleks et Eestis digilevi näha, tuleb teeselda prantslast.

Kui ma teel olin, helistas sõber Sokike, kes peale minu ärritunud jutu ärakuulamist tahtis samuti osa saada elektroonikapoe külastusest. Olla kasvõi kärbes seinal ja kuulata, mis juhtuma hakkab. Novot , midagi ei juhtunudki. Verevalamine Ülemistel jäi ära.

Ehk järgmine kord näeb siin midagi asjalikku ka.

kirjutas Marmelaad @ 20:48 - Link - kommentaarid (34)
468666 visitors