Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
25 Mai 2010
MOONID,MOONID

Üldjuhul mulle ei meeldi kuskilt ega kellegi pealt ideid maha viksida (eriti, mis puudutab aplikatsioone ja tikandeid), aga 2010.a. veebruarikuu Burdas nähtud väike pilt köitis mu tähelepanu. Võiks öelda, et tekkis vastupandamatu kihk teha endale ka selline moonidega pluus nagu seal, kena klantspildi peal.

Kõigepealt punase tülli hankimine. Läksin hoopis muu kangasooviga Abakhani, aga märkasin saali lõpus kastis moonipunast riidetükki, mida üks naisterahvas parasjagu mudis. Te ju teate seda tunnet, mis mind siis valdas(hirm! ta võtab selle ära!). Sugereerisin teda kangatükki tagasi panema (mida ta õnneks tegigi - kuigi tundus, et vastumeelselt ). Seejärel ootasin viisakad 2 minutit ja mõõduka sammuga (loe: hüppega) kohtusime mina ja moonipunane. Võibolla on seda kangast hiljem seal veelgi olnud, aga see kord sai määravaks, et ma ikka alustan selle „moonivärgiga“. Puudu oli veel pluus. Lihtlabast valget pluusi ei tahtnud selliselt ehtima hakata ja midagi paremat ka kohe silma ei hakanud (ausalt öelda- ei otsinudki). Kuni see kevadine Berliinis käik kõrvaldas viimase takistuse. Sattusin hilisõhtul hotelli kõrval olevasse poodi, kus rippus valge pluus, mille varrukad olid valgest šifoonist. No mida veel tahta. Vahetasin „oirod“(saksa keeles) pluusi vastu ja suundusin enesekindlalt hotelli. Midagi pudrutasin mehelegi oma moonimõttest, aga ise kujutasin juba suve koos moonipluusiga.

Paraku on mõningate asjadega nii, et natuke on vaja julgust koguda (oht oli, et keeran korraliku valge pluusi tuksi. Nagu Rohke Debelakk on öelnud: Tuksi on võimalik keerata 180 kraadi ja ka 360 kraadi). Mina kartsin mõlemat varianti.

Siiski. Ühel päeval ostsin musta riidevärvi ja tegin jooned pluusi peale (mooni varred). Kuivanud ja triigitud – teppisin varred musta mulineega veel üle (natuke reljeefsem). Julgust kogununa lõikasin välja punased õieribad ja asusin ääri kõrvetama. See oli vahva. Juhuslikult saavutatud efekt (mustaks kõrbenud äär) lisas moonile audentsust ja teiste moonide puhul lasin ikka riide julgelt leegitsema minna (nb! veekauss oli kõrval!).
Lõpptulemus: Mulle endale hullult meeldib. Tõsi, peeglist vaadates mõtlesin, et sellise pluusi kandja vist tagasihoidlikuse all küll ei kannata (no hiigelsuured punased lilled kõhul).


Foto NAGI's: 100_3561

Foto NAGI's: 100_3560Tegelikult on mul üks tikitud moonidega suvekott ka. Selle tegi ema mulle aastaid tagasi. Ja mulle tundub, et need kaks kuuluvad nüüd kokku .


Foto NAGI's: 100_3558


Foto NAGI's: 100_3564


Muide täna hommikustes uudistes öeldi, et NASA andmetel tuleb Euroopas palav suvi. Atlandi ookean pidi miskit sooja teele läkitama (passaadid, mussoonid, sassoonid jne.)

kirjutas Marmelaad @ 14:07 - Link - kommentaarid (34)
448664 visitors