Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
09 Mai 2010
/Atra sea talvel, rege rauta suvel/
.....SEE REGI, MIDA MA varaKEVADEL JUBA RAUTAMA HAKKASIN....

...on Ida müts. Arvestades oma „vilgast “ kudumistempot, alustasin talvemütsi, salli ja kinnaste kudumisega juba kohe - peale talve. Peale nende jõletumate hangede ärasulamist. Arvestasin, et mütsi koon kaks kuud, salli kuu ja siis jääb veel kaks kuud kinnastele. Paraku kulus seekord mütsi valmimisele kõigest 2 nädalat. Selle sees 4 harutamiskorda. Ja kootud oli kõik korrad peaaegu lõpuni, sest mütsi kudumine on alati veidi saladuslik – kunagi ei tea kas tuleb:

-paras
-ujumismüts (tihedalt ümber pea)
-baretimoodi mittebarett

Minul õnnestus 4 korda seda viimast varianti katsetada. Kui ma tavaliselt olen harutades tige nagu herilane, siis seekord läks kõik väga rahulikult. Ma ju teadsin, et talveni on aega. Ja ma teadsin, et lõppudelõpuks hakkab lindude arv mütsil klappima. Häiriv oli lihtsalt ajakadu.

Nojah, siinkohal tahan veel seda öelda, et proovilappide tegemine on minu puhul sama, kui valgele paberile joonte ettetõmbamine( et sirgelt kirjutada )- mõlemad variandid ainult eksitavad mind. Pigem usaldada vaistu (mis algul ütles õige silmade arvu) ja kätt (keda solvab joonte ettetirimine). Muidugi mängis harutamise juures rolli ka harjumatus taas mõnusa peenikese lõngaga kududa.
Pildistasime külmkapis. Et luua talvist meeleolu. Ida närv ei pidanud muidugi vastu. Tema ülikorralik natuur käskis külmkapi ust sulgeda (sest soe õhk pääseb sisse), aga õnneks on temas ka sutike edevust, mis laskis pildid siiski ära teha .


Foto NAGI's: 100_3524-1


Foto NAGI's: 100_3529-1Müts on kootud tervenisti Juulikese taimedega värvitud lõngadest. Väga kaunid toonid ja mis põhiline - nad kõik sobivad omavahel (viimne kui üks) – sest nad on loodusest. Aga looduses ei esine selliseid värvitoone, mis ei harmoneeru.
sinine – indigo
roheline – naistepuna
kollane - piibeleht
lilla – vist sinipuit?
punane - punapuu

Muster pärineb 1993 a. detsembrikuu Verenast. Olen neid linde korra varemgi kudunud oma kampsuni peale. Mõnus muster.


Foto NAGI's: 100_3535-1


Seekord otsustasin lindusele veidi „aktsenti“ lisada väikeste vildist lõigatud detailidega.


Foto NAGI's: 100_3531-1


Ja siis see kohustuslik „tutistamine“ (tuti kinnitamine mütsile). Seekord tegin teistmoodi. Kohe päris teistmoodi. Ise ka ei saa aru, mis see endast kujutab, aga Idale meeldis ja nii ta jäi. Kuigi mulle tundub, et sinna mütsile oleks ka teletupsu antenn sobinud. Eks vaatab.Foto NAGI's: 100_3525-1


Foto NAGI's: 100_3537-1


Loomulikult on mütsil ka vooder. Et pea ei sügeleks ja mütsi vorm kena püsiks.
Sall ja kindad tulevad ka. Ja loodetavasti edenevad sama kiiresti, sest nüüd on mul suveks juba teised plaanid .


P.s. Ma siia lõppu lisan siiski oma kudumiskiiruse kohta kommentaari (et mind totaalseks kobakäpaks ei peetaks). Kudumisega saan ma tegeleda ainult siis, kui tuleb : „Südameasi“, „Gilmore`i tüdrukud“, Poirot“ ja mõni hea film veel, ning sellel ajal ka, kui laps tahab koolitükkidest rääkida. Kui nii võtta, siis seda kudumisaega polegi nii palju. Põhitegevus on mul siiski joonistamine ja sinna sekka ka natuke harrastusõmblemist. Noh ja unistamine võtab ka oma mitu tundi päevast ....

P.s,p.s. Ida valmistab juba hommikust saadik mulle emadepäeva kontserti ette: ettekandele tuleb näidend-kontsert "Kolm põrsakest ja kolm lindu" - palju laulu ja ....röhkimist ...vist .
kirjutas Marmelaad @ 10:20 - Link - kommentaarid (23)
448083 visitors