Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
10 Detsember 2009
järg tikkimisjutule PREILI SHMIDT LÄKS UISUTAMA


...Nutikaid leiutajaid on olnud aegade hämarusest saadik. Ka Willem Wõsa (kes sai oma nime selle järgi, et raius maha võsa ja ehitas sinna oma majahüti), oli SUUR LEIUTAJA. Oma uuema leiutisega oli ta tulnud nüüd tritsutajaid lõbustama. See on leierkast, aga mitte ainult!!! Osavalt oli kasti sisse mahutatud veel seapõis, mis pilgeni täis kuuma kummeliteed. Nii sai ta kargel talveõhtul pakkuda uisutajatele auravat keelekastet ja veidike palagani ka.


Foto NAGI's: 100_2898-1


Taustaks ragisevale pilliloole kires ta lõbusat rahvalaulu:
kaks ooravat puu otsas,
kaks ooravat puu all,
kaks ooravat puu taaga,
kaks ooravat ei maaga....


Foto NAGI's: 100_2901-1


Härra Müllersoni kass püsis kaljukindlalt peremehe õla peal (peale nurrumismuusika Miisu ilusad kõrvad rohkemat ei talunud). Sinna ta sellel õhtul jäigi. Liiga palju närvilisi elamusi.

Peale tööpäeva astus liuväljalt läbi ka härra linnapea Hans Gütermann isiklikult. Ta on väga pikk mees. Tegelikult seepärast hr. Gütermann linnapeaks valitigi, et ta näeb oma pikkuse tõttu väga kaugele (tõsi enda ette vaatamisega on tal raskusi). Ta on ikka nii pikk, et hea nähtavuse korral näeb ta Riia linna.


Foto NAGI's: 100_2904-1


Hakkan nüüd uisuloo otsi kokku tõmbama ( seeliku äär sai lihtsalt otsa).
Nendele, kes ei usu...


Foto NAGI's: 100_2909-1


Õhtu edenedes lisandub jääle veel üks äraütlemata ülemeelik seltskond: sensuaalne hotelliomanik, isand Küti kunstimeelega emand, mudaravila direktor( kel õlgadel kaunis boa), lätimaa juurtega aristokraatlik koduproua, lõngavärvimispunkti naerusuine juhataja, krapsakas maadam , kellele meeldivad värvid ja viimasena saabub mannekeeni näoga villastes karupükstes daam. Seltskondlik uisutamine, kuum tee ja hullutav laulujorin.

Epiloog:
Preili Shmidtil oli täiuslik päev.

Lõpp.

P.s. Hea nähtavuse korral saab tehtud ka üks seelikuga fotosessioon. Kohtumiseni!

kirjutas Marmelaad @ 20:58 - Link - kommentaarid (21)
468728 visitors