Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
07 November 2009
NOVEMBRIÕHTU JUTT.

Vahepeal võib ju lihtsalt niisama ka juttu vesta, eksole. Või vähemasti omaenda blogiga rääkida.
Kõigepealt sellest, et käisin Mardilaadal, mis on igale käsitöölisele novembrikuus kohustulik palverännak. Rõõmsameelne kauplemine ja melu. Mina käisin neljapäeva ja reede hommikul, siis oli lettide juures ruumi, müüjatel aega seleteda oma kaunite toodete valmimislugu.

Ma jätan käimata kõiksugu osturallidel, pigem saab Mardilaadalt vahvaid jõulukinke ette varuda. Ega ma ennast ka kunagi ära ei unusta

Muidugi neljapäeval, enne kui Mardilaat avati, tegin „väikese“ põike oma lemmiklõngapoodi „Veimevakk“ ja täiendasin sokilõnga varusid kirju „Regia“ lõngaga. Ilmselt teen sellest piigale sokid (kui ulatab, siis põlvikud).


Foto NAGI's: 100_2706-1Aga Mardilaadalt ostsin näiteks „Peipsiveerse pruuni suhkru“, mis maitseb nagu koorekaramell. Seda pidid vanausulised memmed tee kõrvale ragistama. Uskumatult maitsev ka paljalt süües. Ja pakis on päris suur kamakas.

Foto NAGI's: 100_2690-1 Foto NAGI's: 100_2691

Vahva on see, et vaeva on nähtud ka pakendamisega. Karp on korralik ja „suhkrutükk“ kenasse, pehmesse paberisse mässitud, lisaks veel teokarbike pakendi teisel küljel.

Võib ju vaadata, et oh, ma teen ise ka sellise kinda, mütsi, ehte valmis. Paraku mina annan endale küll juba pikemat aega aru, et kõigeks aega ei jagu. Ja kui keegi teeb selle kinda, mütsi või ehte nii ilusasti, et mul suu hakkab vett jooksma (nagu koorekaramelli peale), siis ma ikkagi ostan selle. Kui mind hind just jalust ei niida.

Näiteks kindlasti ei oska ma teha sellist šokolaadi:

Foto NAGI's: 100_2699-2

Raamatutest tuli minuga koju kaasa Riina Reinvelti „Tikitud soovid ja õpetussõnad“. Kogutud materjalid vanadest ilukäterätikutest, armsad pildid ja sõnumid nende peal.
Näiteks: „Kee, kee katlake, et saaks valmis toiduke!“
„Tere kuldne hommik!“
„ Eesti neiud elagu!“


Foto NAGI's: 100_2701

pilt on nii viltu,aga keerake pead, mitte arvutit.

Aga mis ma muidu veel novembiõhtutel teen (peale iseendaga rääkimise). Njah. Koon. Söön marmelaadi. Et nagu väikestviisi isikukultus või.


Foto NAGI's: 100_2705

Millegipärast toob ka kallim oma reisudelt mulle mitut sorti ja mõõtu marmelaadikarbikesi kaasa.
Tähelepanelik. Eriti ilusaid marmelaadikarpe pidi Rootsimaal leiduma.

Foto NAGI's: 100_2689

Novembriõhtute tegemistest veel niipalju, et kaks viimast päeva „hulgub“ meie tubades ringi lepatriinu. Kas ajas pissiäda talveunest ülesse või lihtsalt kõnnib unes? Loodetavasti ikka leiab uuesti mõnusa magamiskoha. Korra üritas lõngatoki sisse magama minna, aga pudistasin ta sealt ettevaatlikult välja , sõnadega: „ega ma nii aeglane kuduja ka ole, et lõngatokk kevadeni puutumata jääb“. Samas triikimata pesuvirna vahel oleks tal võibolla isegi lootust kevadeni suigatada.

Ja koon...ja koon....

Foto NAGI's: 100_2176

kirjutas Marmelaad @ 19:27 - Link - kommentaarid (18)
468738 visitors