Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
10 Mai 2009
EMADEPÄEV KAHE VANAEMAGA


Ei, neid polnud kumbagi kohal. Või siiski....

Eelmisel suvel mulgikodus käies, ulatas tädi mulle vanaema seinavaiba. Tegelikult oli vaipasid kaks. Need olid kaunistanud magamiskambris vanaema-vanaisa sängitaguseid. Sain valida oma lemmiku. Aeg ja koid olid ebaõnnestunult üritanud vaipa räsida, suurem ilu oli siiski õnneks säilinud. Mina pidin selle endises uhkuses taastama. Vaip seisis terve sügise-talve rullis minu kapi otsas. Millegipärast tundus just nüüd olevat õige aeg ja päev see korda teha.
See vaip on tikitud suhkrukotiriide peale umbes 60 aastat tagasi. Ju polnud tollel ajal käsitööriiet saada. Või polnud aega linna minna. Või kasutati targalt ära see, mis kodus olemas oli.

Foto NAGI's: 100_17541

Tegelikult alustasin üle-eile. Mõni aeg tagasi leidsin poest sellise vana-aegse hõngu- ja mustriga sitsiriide vaiba tagust ehtima. Ehtima sellepärast, et ka eelmine riie oli kunagi olnud kena. Kahjuks olid õiged värvid ja muster säilinud ainult ühe lapikese peal.

Foto NAGI's: 100_1759 Foto NAGI's: 100_17581

Kannatada oli saanud ka vaiba äär- see oli narmendama hakanud. Muud lahendust ei leidnudki, kui heegeldasin musta lõngaga ääred üle (algselt oli must ristpisterida).
Seejärel tegin aasad, et teda endises ilus ja aus saaks seinale riputada, lõpuks panin voodri.

Foto NAGI's: 100_1796

Kummaline on puudutada ja parandada kellegi nii-lähedase ja samas nii kauge tööd. Ma ju ei tundnudki teda. Ta ootas mind väga, aga läks manalateed kaks nädalat enne minu sündi. Eile õhtul vaip-süles istudes, püüdsin aimata tema mõtteid seda vaipa tegemas. Märkasin ühte motiivi, kus südametäpike tegemata ununenud. Tea, kas keegi kutsus teda, või tuli söögiaeg....
Kas kunagi keegi veel selle tühja koha avastab? Mina seda igatahes kellelegi ei näita. Teine vanaema liitus meie tegemistega voodripaneku ajal. See suhkrukotiriie oli ikka tõeliselt kõva materjal. Otsisin välja teise vanaema sõrmkübara ja kõik toimis.
Ma olen rahul.

Foto NAGI's: 100_1805

Vat sellised lood. Seekord.

kirjutas Marmelaad @ 16:19 - Link - kommentaarid (15)
468726 visitors