Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
01 Mai 2009
EGA KOONERDAMINE POLE KOKKUHOID EGA
KOKKUHOID POLE KOONERDAMINE

See tuleb nüüd üks hale postitus. Võibolla mingilmääral kvalifitseerub „Riiete totaalse muutmise„ alla ( kardan et ka selle projekti jaoks jääb ta nutuseks). Siiski. Kuna nägin selle tööga päris palju vaeva, panen ikkagi pildid üles ja kirjutan 2 sõna juurde.

Kõik sai õigupoolest alguse sellest, et saabusid soojad ilmad ja hakkasin tubli emana talvejopesid pesema. Tütre jope varrukapikkust vaadates tuli tõdeda, et see on väikeseks jäänud . Jopet kuivama pannes toimus mu peas plahvatus (heas mõttes). Olles mõnda aega tüdrukule uut vesti otsinud, jäi mu halastamatu pilk peatuma jope varrukatel (jope üldpikkus oli veel täiesti paras, aga just need varrukad...).

Foto NAGI's: 100_1744

Omaarust geniaalse mõttega lõikasin jopel varrukad otsast, ise õnnelik et mitusada krooni kokku hoitud. Eriliselt meeldib mulle ka selle jope kangamuster. Et siis veelgi koonerdada, ei hakanud kuskile kangapoodi sõitma, vaid otsisin oma kandipaelakarbist sobivaima kandirulli. Olemas oli ka üks kollane soonikriie, aga see tundus liiga „võõras“ raamimaks punasekirju vesti kaenlaauku. Siin siis töökäik:

Foto NAGI's: 100_1760

Kõik on justkui tore, aga käeaugud said nii suured (kuigi lõikasin varruka otsast täpselt mööda õmblusvaru), et ilmselt kannab preili seda vesti nüüd ülikoolini (loodetavasti ta sinna ikka läheb ). Ilmselt oleks siiski tulnud vähem kokkuhoida, Abakhanist punane soonikriie tuua ja seda võimalikult pingulhoides käeauk väiksemaks timmida.
Me ei heitnud siiski meelt, panime vestitüki selga ja läksime õue proovipatseerimisele. Tegelikult kui fliis on all, siis ei olegi käeaugud niiiiii suured. Saab vähemalt rahulikult kätega vehkida ja palli visata (millegagi peab ju ennast õigustama).
Boonusena sain veel äralõigatud varrukatest püksipaigad. No ja Ida peas on loomulikult Sokikese valmistatud müts. Kuna preili on skorpion, siis tema puhul on see „skorpionisabakeerumüts“ .

Foto NAGI's: 100_1781


Foto NAGI's: 100_1784

Igakevadine hoogtöö on ka kampsunite-karupükste putsudest-pulstidest puhastamine. Selletarbeks sai juba talvel soetatud äge riistapuu. Laotasin kampsunid põrandale ja töö võis alata. Uskumatult tubli aparaat. Teeb ära kõik vajalikud trikid. Töö käigus ristisin ta „putsunutsijaks“, mis ei ole tegelikult üldse uudissõna. Minu Põlvamaalt pärit sõbranna kutsub niimoodi tolmuimejat. Minu aparaadile sobib see nimi ka täiuslikult. Putse nosides teeb ta apla põrsakese häält, kes künast paremaid palasid põske tõmbab (nutsib).
Siin siis „ tööpõld“:

Foto NAGI's: 100_1770

Lõppkokkuvõttes nimetaksin selle postituse siiski „SUURPUHASTUSEKS“- palju pesemist, palju lõikamist, palju putsunutsimist .

Vaadake kappi ja käärid käima!!!
Häid pühi ka!!kirjutas Marmelaad @ 13:57 - Link - kommentaarid (14)
468825 visitors