Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
28 Jaanuar 2009
TRIIP, TÄPP JA RUUT

Aga mitte kohe.
Enne tahan ma rääkida tänasest päevast. Mulle tuli külla ema ja kui üks NAINE tahtis talle maja ees ust avada (kuni mina autos kohmitsesin), hüüdis ta rõõmsalt: "Ei ole vaja, mul TÜDRUK tuleb kohe!" See olen siis mina, 44 aastane, ülekasvanud tütrevolask.
Ja veidi hiljem, nähes mu roheliste nuppudega mütsi (edaspidi nimetatud "LUUNJA KURK"), oli ainus kommentaar - "Haruta üles". Ma sain ise ikka ka aru, et kui nupud ei ole muhkus, vaid kipuvad rohkem lohku, siis homme ma seda mütsi ei kanna . Ühesõnaga, alustasin uuesti, selg sirgelt oma Luunja Kurgi kudumist. Loodan, et nüüd õnnestub, sest "tüdrukule" näidati ette, kuidas nupukudumine käib (Vt. ka eelmise postituse viimast pilti).

Aga kuna mu käsitööpõld on suht "viljakas" olnud, siis mõned pildid minu tütre toa hilissügisesest remondist. Valisin siin näitamiseks välja mõned detailid.
Kardinad. Peaksid varjama, aga mitte väga. Ma ei tõmba kunagi kardinaid ette, sest tahan näha öösel ööd ja kohe hommikul päeva. Vuaalkardin on minu sõber - väljasolija eest varjab, aga seesolijal on vaade. Kreemika kardina alläär sai endale punase aedpiste.

Foto NAGI's: 100_1211

Umbes 20 aastat tagasi tikkisin ma kaks pilti karudest. Kuidagi haledaks olid nad jäänud. Korra mõtlesin nad uuesti tikkida, ägedate mulineedega ja .... noh ja siis mõtlesin, las nad olla sellised.
Nad ju vanad karud juba. Ostsin Abakhanist Laura Ashly TÄPILISE helemererohelise kanga, tegin sellest karudele paspartuu, teppisin, käsitsi, ostsin uued raamid ja arvan, et järgnevad 20 aastat mu äraviskamise mõte neid ei ohusta.

Foto NAGI's: 100_12151

TÜDRUKkaru lähemalt

Foto NAGI's: 100_1213

tegin ka audentsuse huvides nendest mulineedest pilti - ikkagi retro (mõni veel alles)

Foto NAGI's: 100_1275

riputuskonksudeks on püksitraksi kinnitused (kas Marie Claire idee ajakirjast või "ükskord-lappasin-poes-ajakirju- ja- jäi -silma" ajakirjast (muide väga kerge raami külge ja seinale kinnitada).

Foto NAGI's: 100_120811

diivanikatet otsisin tiku ja tulega, maa ja mere tagant, lõpuks juhtus see mis alati - kapist astus välja masin nimega "Õmblus" ja nii me kahekesi katte valmis tegime. Pealisriie tumepunane ja TRIIPUDEGA, vooder ikka see helemereroheline ja TÄPPIDEGA.

Foto NAGI's: 100_12091

No peaaegu ongi minu tegemised kõik. Küsite kus RUUT on? No näiteks külgmised kardinad on ruudulised, lapse öölamp on ruuduline, vaip on ruuduline - aga - need pole minu tehtud.

Kena õhtujätkuteile kallid isetegijad
kirjutas Marmelaad @ 19:11 - Link - kommentaarid (10)
431823 visitors