Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
25 Jaanuar 2009
MÜTSI ERI.

Kuna see blogi on nüüd lisaks teile kõigile lugemiseks ja vaatamiseks ka natuke minu arhiiv, siis julgen siia lisada ikkagi ka mõned natuke vanemad tegemised sekka uutele.
Tänane postitus on siis mütsidest. Ei ole kuskil ära märgitud, kes leiutas maailma esimese mütsi, aga ju sealt ürgvanadest koopainimestest see edevus lahti on pääsenud. Ilmselt esimestele karusnahksetele mütsidele lisaks leiutas keegi mõni arenguetapp edasi vardad (võiks arvata, et äkki hiinlased, nemad ju pulkadega "sina" peal, ja paljude muude leiutiste pioneerid). Igatahes palju õnne talle, sest kogu maailm teeb nüüd juba aastatuhandeid samu mütsikudumise liigutusi.
Nii ka mina.
Väike galerii minu tütretirtsu mütsidest:

Foto NAGI's: 100_1254

Esimene müts vasakult on Jänese müts, tema on alles "värske" .Preili Jänes on tehtud hallist fliisist ja tal on suur punasest nööbist nina. Punane sellepärast, et külmaga läheb ju ikka nina punaseks. Vähemalt minul. Ja siis on tal väga usaldavad väikesed puust silmad

Foto NAGI's: 100_12631

Keskmise mütsiga on lugu järgmine, et läksin poodi. Nägin ilusat värvi mütsi, selline sinepikollane
ja mõtlesin, et ahh- ostan- vahelduseks- ühe- mütsi- ka. See oli viga! Sest see müts ei sobinud lapsele kohe üldse, ja siis ma teda harutasin ja ostsin lisaks lillat lõnga ja tema peale sättis end mugavalt üks Kassipreili ja siis hakkas see müts lõpuks "elama".

Kolmas müts on väga "kelm" müts, sest selle asemel, et müts pealae peal korralikult ära lõpetada, tegid vardad sinna torni, torni tippu tuti ja teate kui lahedalt see kõigub, kui üks väike tütarlaps lasteaia poole tatsab.

Pole teada ka see, kes lõikas esimesena välja kaks papist rõngast, sinna lõnga ümber keris ja siis mingi juhuse läbi tutitegemise avastas. Aga mulle nad meeldivad ja mul pole ühtegi mütsi ilma tutita.

Foto NAGI's: 100_12671

Päris "ahjusoe" müts minu pojale. Selline rahvuslik-romantiline

Foto NAGI's: 100_12432

igaksjuhuks heegeldasin paelad ka. Vaatasin siis et liiga peenikesed teised. Selle asemel, et teha üks väike harutus, võtsin t.sinise lõnga ja nõelapistehaaval siis dubleerisin heegeldatud ketti.
Ma ei usu, et ma mingi uue asja leiutasin (kuigi see oleks liigutav), aga tulemus üllatas mind positiivselt.

Foto NAGI's: 100_125311

Praeguse hetkega peaaegu valmis müts (aga viimistlus ja nipid tegemata ) ja kannatamatus oodata head ilma ja fotoaparaadihoidjat , siis praegu lihtsalt fragment sellest ja lähiajal ka paraadpilt.
Ärge profesionaalsed "nupsukudujad" puruks naerge kui minu nupse vaatate, sest see on "Isetegija" foorumist võetud modifikatsioon kuuest õpetusest kokku (imekombel isegi midagi kerkis mütsi peale

Foto NAGI's: 100_1201

Head õhtut! Hoidke pea ja süda soojas!


kirjutas Marmelaad @ 17:12 - Link - kommentaarid (11)
436808 visitors