Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
11 Aprill 2015
MINU BERLIIN 1.

Ma arvan, et ka mina võiksin juba Berliini nimetada "minu Berliiniks", kuna oleme seal kokku käinud 10 kevadet jutti. Ilmselt pole ma veel selle linnaga südamesõber, küll aga juba tasapisi "sinatan" ja õpin jätkuvalt tema põnevaid iseloomujooni tundma.


Sellel aastal olid sellised "17 kevadist hetke":


1.hetk

Lennukist maha tulles oli külm. Nii külm, et panin tutimütsi pähe. Kuigi ma teadsin kõikvõimsa interneti kõikvõimalike ilmakanalite ilmaprognoose juba ette, oli ikkagi pi-si-til-lu-ke-ne lootusekröömes, et ehk nad panid mööda. Aga ei pannud.
Aga üks asi oli sellel aastal tõeliselt üllatav. Kui eelnevatel aastatel on nii mõnigi kord samasugune jahe ja tuuline päev ette tulnud, on berliinlased alati palja peaga uljalt ringi uidanud ( raugast tittedeni). Seekord oli vähemalt veerandil inimestest mütsid peas.
Loomulikult tekkis minu peas kohe pisike vandenõuteooriafilmike, miks see kõik nüüd nii kardinaalselt muutunud on. Ilmselt on nad vaesekesed terve linnatäiega oma kõrvu ja pead valutanud ja päris kindlasti on siis televisioonis tutvustatud mütsi otstarvet, mispeale nad nüüd rõõmsateks mütsikandjateks on hakanud. Tuleb aga nentida, et mütsimoega on neil veel kitsas, nagu ka lõngapoodidega.

2.hetk

Saksamaal on munadepühad nii suured pühad, et igasugu munade, jäneste ja tibude kompositsioone hoitakse nii tänaval kui ka kodudes peaaegu suure suveni väljas. Ja tõesti, miks mitte. Need on ju kevade ja uue elu sümbolid.


Foto NAGI's: 100_9037


3.hetk.

Sama innukalt armastavad nad dekoreerida laste mänguväljakuid ja ehitada igasugu vanade ja rustikaalsete purskkaevude kõrvale uusi, mis minu arvates on tehtud oma "sisemise lapse" otsimise võtmes.


Foto NAGI's: 100_9043

Siin on näha mänguväljak, mis on tehtud Pipi-teemal. Pildil ei paista Pipi isa, kes tegelikult hoiab üleval teist kiigeposti.


Foto NAGI's: 100_9036


See purskkaev oli niimoodi ehitatud, et vesi ei olnud ainult nn. kaevus, vaid ta voolas üle ääre kaubamaja alla. Kuhu täpselt, ei olnud mahti vaadata.

4.hetk


Nii ilus! Niiilus !

Foto NAGI's: 100_9044


5.hetk

Eks igal maal "hullatakse" metroodekoratsioonidega. Nii ka Berliinis. Alati leian midagi uut ja kedagi uut.


Foto NAGI's: 100_9074-001


Foto NAGI's: 100_9068-001
Foto NAGI's: 100_9031-002


6.hetk

Seekord läksin hasarti ja hakkasin karusid "kollektsioneerima". On ju karu Berliini sümbol ja teda eksponeeritakse seal tõesti lahkesti igal pool.
Karude kohta ütleb tark Vikipeedia, et :nad on valmistatud klaaskiust ja on 2 meetri kõrgused. Nende ühine nimetus on United Buddy Bears, nende tõstetud esikäpad sümboliseerivad sõprust ja optimismi. 2001. aastal mõtlesid Buddy Beari idee välja abikaasadest kunstnikud Klaus ja Eva Herlitz koos skulptor Roman Strobliga. Lisaks veel selline fakt, et need karud suudavad seista nii esi-kui tagakäppadel ja hea tahtmise korral saab nendest moodustada isegi "väikese" püramiidi.

Mõned karumürakad näitan siin ka ära.

Foto NAGI's: 100_9084-001


Foto NAGI's: 100_9065-001

see konkreetne karu oli Kõrgõztani saatkonna ees. Millegipärast oli tal üks silm sinine.


Foto NAGI's: 100_9078-001
see karu meenutab ilmselt berliinlastele, et kui nad mütsi pähe ei pane, tuleb neil temaga tegemist


Foto NAGI's: 100_9088-001

see oli kaubamajakaru ja tema peale joonistatud piltide pealt sai vaadata, millised toredad turistilõksud asuvad ümbruskonnas.


Siis oli veel mõningaid ebatraditsioonilistes poosides- ja kujuga karusid, nagu näiteks see spordikaru.


Foto NAGI's: 100_9038-001


Ja hotellil oli loomulikult oma karu.


Foto NAGI's: 100_9082-001


ja sama "tõugu" veel üks karu


Foto NAGI's: 100_9028-001


Kogu selle karuralli lõpuks tahan veel öelda, et nendega korraldatakse erinevaid näitusi, millest üks esimesi asus Bebelplatzil.
allolev pilt on pärit Vikipeedia leheküljelt.Foto NAGI's: Buddy_Bear_Bebelplatz[1]


7.hetk


Foto NAGI's: 100_9025


Minust saab nendeks päevadeks tõeline kohvisõltlane ja Starbucks endale andunud kliendi. Minu lemmikmark on karamelli shokolaadikohvi.
Muidugi on teretulnud ka muud kohvikud oma toredate kohvihõrgutistega.


****
Aga nüüd ma vaatan, et see postitus läheb ikka liiga pikaks ja tõmban tänaseks otsad kokku. Kui on huvi, siis mul on "tagataskus" 10 hetke veel .


kirjutas Marmelaad @ 19:40 - Link - kommentaarid (6)
450179 visitors