Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
05 August 2014
ME PEAKSIME OLEMA TÄNULIKUD...
Foto NAGI's: 100_8292-001


...et meil on nii kaunis suvi. Mina olengi. Ma jumaldan päikest ja sooja (kuigi päevitada mulle ei meeldi) ja proovin varuda kõik need suvised lõhnad ja hääled (jah, ka parmu sumina) endasse. Ehk veab selle pagasiga kuni jõuludeni välja (ja siis hakkab kohe juba kevad ).

Saan aru, et see kuum ei sobi võibolla vanematele inimestele ja titadele - aga muidu on ju tore, eksole?

Nagu ikka on mulle juulis-augustis suureks katsumuseks ajakirjale jõulunumbri tegemine.
Aga nendel päevadel on see olnud lausa naljakas. Näpuvahesid peab pidevalt kuivatama, et pliiats hoopis minema ei lendaks. Värvid sulavad nagu jäätis ja kui oled värvitilga lõpuks pintsli otsa saanud, kuivab see enne ära kui paberile jõuab.Foto NAGI's: 100_8287-001Teisalt on jõulu joonistamine meditatiivselt jahutav teema ja tegevus. Esiteks joonistades palju ei liiguta, seega voolab mööda selga ainult mõni üksik veenire.
Teiseks õhkub Jõuluvana suust vähemalt pildi peal külma hingeauru (no see on kujund, eksole).
(Muide minu puhul on asi kaugel sellest, et ma jõule ootaksin. See on lihtsalt pilt. )
Kolmandaks meenutab see seda (nagu juba pealkirjas mainisin), et me peame/peaksime olema tänulikud selle eest, et meil on selline suvi, sest kohe teda jälle ei ole ja ülejäänud 9 kuud on külm.Foto NAGI's: 100_8291-002
Need, kes mind tunnevad - teavad, et ma pole eriti ujuja tüüp (isegi mitte vettekastja tüüp). Aga vot sellel suvel olen ujumas käinud (mille peale hr. Karamell küsis /kui olin talle sellest faktist telefonitsi teada andnud/ et: kas mul kukkus midagi vette või?)
Ei kukkunud, lihtsalt selle suve vee temperatuur sobib isegi minusugusele oivaliselt.


Kui ma viimases postituses kurtsin, et tomat istub suu kriipsus ja jalad risti ega kavatsegi punaseks minna, siis nüüd (trummipõrin ja vaata Sinagi pilti hr. Karamell) on tomati põsed roosatama hakanud. Halleluuja, loodan et nädala pärast pritsib mul suunurkadest oma tomati mahla.Foto NAGI's: 100_8294
Praegu on see küll enamasti joonistamisblogi, aga tegin siia ka ühe illustreeriva foto kõigest sellest, mis mul maal kaasas/pooleli on ja millest ma pole jällegi (nagu ka eelmisel suvel) silmatäitki kudunud. Kindlasti naasen selle vestiteema juurde õige varsti tagasi, sest seda on mul ju ometi kohe vaja kui külmaks läheb.
Pealegi talvel ei saa selliseid pilte teha, kus kaugusest paistab floksipõõsas ja kõik värvid on niiii õiged.Foto NAGI's: 100_8307Lõpetuseks veel , et ootan kirjastusest oma kohe-kohe ilmuvat raamatut ja ilmselt edvistan sellega ka pisut siin blogis.
Nautige suve (jahutuseks krõbistage pisikesi jäätükikesi) .kirjutas Marmelaad @ 15:43 - Link - kommentaarid (10)
468565 visitors