Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
06 Veebruar 2014
TERE JA HEAD AEGA……on tegelikult minu enda poolt ümberristitud keerdsilmuse uus nimi .


Kuna krae tegemisel oli see silmus hädavajalik (krae hädavajalikkusest ma ei räägigi), siis tuli see kuidagi selgeks saada. Sokikese ˛estid läbi telefoni (kuidas keerdsilmust kududa), jäid õige pisut ähmaseks, seega - kampsun kaenlasse ja tee viis järgmise mentori (Lõngapoe Liina) juurde (kes asub õnneks tiba lähemal kui ülemere sõber) ja nii see „puust ja punaseks“ selgeks saigi.
See uus nimi (tere ja head aega) peab mulle meenutama (vähemalt loodan!), kuidas vardad seda silmust tehes liikusid (nagu juhend või umbes nii.Foto NAGI's: 100_7882Loomulikult käib selle krae külge ka kampsun. Kampsuni plaanisin valmis kududa juba eelmiseks suveks, aga kuna talv, kevad ja suvi möödus linnutiivul, hoopis uuele raamatule illustratsioonide joonistamise tähe all, siis (päris ausalt öeldes) ei kudunud ma ühtegi sentimeetrit.

Sügisel, kui väljas juba külmaks läks, tekkis tahtmine õhtuti midagi sooja süles hoida ja nii ta mulle uuesti näppude vahele sattuski. Vahepeal olime kampsuniga teineteisest nii palju võõrdunud, et ma ei saanud enam õieti arugi, mida olin kuduma hakanud. Meenutamiseks läks vaja jälle mitut inimest (lisaks veel eneseusu taastamine jne.).

Siis tulid jõulud ja minu üllatuseks edenes kampsun üpriski jõudsasti, lausa nii jõudsasti, et kuigi ma viimasel ajal olen olnud suhteliselt niru blogija, tekkis väike lootusekiir, et saan oma blogi sünnipäevaks (17.jaanuar) kampsuni „üles riputada“. IKKAGI 5 AASTAT!

Tegelikult saingi valmis. Kõik tükid olid valmis, kokku õmmeldud, pressitud ja kammitud – aga need neetud liistud ja krae….vot nendega läks nii nagu alati. Ei viitsinud enam lugeda, mitu korda üht või teist tükki harutasin ja sellel polegi tähtsustki. Tähtis on see, et nüüd on
valmis!


Foto NAGI's: 100_7899
Heietusnurk:

Tahtsin algselt kududa Rowani ilukuduraamatust ühe retrokampsuni, aga kahjuks osutus minu lõng selle mustri jaoks liiga jämedaks, mistõttu jäi ühtlasi ära ka läbimälutud õpetus (mille järgi on tegelikult hiiglama mugav kududa). Vaatasin ikkagi vasaku silmaga ajakirja pilti ja proovisin teha oma kampsuni naaatukenegi selle Rowani kampsuni sarnase. Põhimõtteliselt võib öelda et 5% on ajakirja mõjutust tunda . Noh selline väga kauge sugulane.

Foto NAGI's: 100_7905Õnneks oli mul midagi uut ka õppida. Nagu algul mainisin, siis keerdsilmust ei mäleta mul vaja olnud kunagi minevat (või olen unustanud). Kraed pole ka säärasel viisil kudunud.


Siis peaks veel ilmselt rääkima liistu voodrist. Mäletatavasti tegi selle kübaratriki Sokike oma imeilusa rohelise kampsuni peal juba ära. Kuna suvekampsunile üleni voodrit panna ei kannatanud, siis võtsin kohe mõnuga Sokikese meetodi kasutusse. Ja kiidan jällegi väga. Liistud, mis muidu kipuvad uiberdama ja ei taha eriti vormi hoida – õhuke vooder vormistab selle teema viis plussile.
Väike kandiriba sai krae õmblusele ka (või noh selle rea peale, kust ma silmad üles võtsin) – jällegi – korrektsuse huvides ei võta palju aega, aga tulemus jääb ilus. Vähemalt minu arust.


Foto NAGI's: 100_7907


Foto NAGI's: 100_7909


Foto NAGI's: 100_7913


Ja siis veel see lind. Ma ei hakkagi temast pikemalt kirjutama, sest neid variante, mil viisil ja kuhu tulevad tohutud linnuparved, oli mitu. Lõpuks lendas varrukale üks ja kõige õigem – Rosenfink .


Foto NAGI's: 100_7880 Foto NAGI's: 100_7881

Tehniliste näitajate poolest on kampsun kootud nr. 3 varrastega, ka soonikud (kuna tahtsin et need muutuksid „lainetavateks“.
Lõng on RY Luxury Cotton DK 50g
Ja koostiseks 50% puuvilla
45% viskoosi
5% siidi
Arvan, et mul kulus 10 tokki (aga kes nüüd enam mäletab), järgi jäi õnneks ainult pisike nutsakas.
Lõng on ostetud „Veimevakast“ asukohaga Järve Selver

Muide kõik need kolm materjali olid kududes lausa märgata ja tunda. Kuna lõnga sees oli üks ja ainus lõtv ja lohakas keerd (no väike kirjanduslik liialdus), siis oli seda üpriski raske kududa. Miks?
Sest mulle meeldib kududa ja samal ajal telekat vaadata (no kellele ei meeldi), aga seda kampsunit sai kududa ainult näiteks Ringvaate ajal, Aktuaalse Kaamera ajal, Kuldvillaku või mõne muu jutusaate taustaks.
Kui mingi haru (puuvill, viskoos või siid) jäi silmusest maha, tuli kolinal minna vea juurde tagasi (nagu Tsirkuse mängus) ja uuesti alustada.
Samas kiidan seda lõnga taevani! No nii ilus – ükski pilt ei anna ilmselt seda mitmetoonilist-nüansilist ilu edasi.

Olgu see siis ikkagi blogi 5 aastaseks saamise sünnipäeva hiline postitus.Foto NAGI's: 100_7867-002

Foto NAGI's: m3-001


Foto NAGI's: m4Näitusenurk:Pildid on tehtud KUMU-s Lepo Mikko näituse külastusel Teistmoodi Marika poolt. Aitäh.
Lepo Mikkost niipalju, et enamus tema maale on tehtud ajal, mil sotsialismi ideaalid olid veel ilusad ja värsked. Need on tõeliselt rõõmsa entusiasmiga tehtud maalid. Hiljem tulevad kosmose- ja tööstusteemad, mis on ka omamoodi põnevad.
Soovitan, kes pole veel käinud.


Foto NAGI's: 100_7873


Lõpuks kiusan teid veel natuke J. Köleri ja teiste kunstnike filigraansete pitsimaalimise oskuste näidistega. Need on ka KUMU-s ja pildid lausa püsiekspositsioonis.Foto NAGI's: 100_7898 Foto NAGI's: 100_7887

Foto NAGI's: 100_7897 Foto NAGI's: 100_7888

Ilus, eksole !

kirjutas Marmelaad @ 16:08 - Link - kommentaarid (24)
468569 visitors