Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
23 Veebruar 2013
JOONISTAJA.


Sellel aastal joonistan ma Mesimummile pilte tõsisematel teemadel e. sellest , mis on inimese sees. Põhimõtteliselt on ajakiri mõeldud vanusegrupile 2-7-8 jne. eluaastat. Arvan siiski, et kui laps on kolmandaks eluaastaks oma peegelpidiga tuttavaks saanud, hakkab teda huvitama ka see, mis toimub tema sees.


Näiteks :
- miks mul joostes hakkab rinna sees põksuma?
- kuidas täitub õhupall õhuga?
- kust tulevad ninna kollid?
- kust tulevad pisarad?
- kuhu kaob toit? suust sisse...aga edasi....
- kas ma jooksen verest tühjaks kui põlve katki kukun?
- miks ma ..... ja ......Teisalt mõtlesin veel seda, et mingilgi moel ei anna meie siseelundeid nimetada lapse jaoks kergemate, suupärasemate nimedega (kuidagi ei saa öelda südame kohta karuke ja kopsusid jänkudeks oleks väga veider nimetada), seega peab „asju“ nimetama õigete nimedega, samas lapsele vastuvõetavas vormis. Tegelikult eeldab Mesimummi meeskond, et seda lehekülge loeb ja arutleb lapsevanem koos lapsega. Võite seda koguni nimetada kvaliteetajaks, sest lapse jaoks saavad palju küsimused vastuse ja teie ise ka targemaks )
Foto NAGI's: 100_7172-1Foto NAGI's: 100_7174-1Aprillikuu Mesimummis räägime kopsudest - sellest, miks me hingame, õhupalli puhumisest, ninakollidest, köhimisest jpm.Foto NAGI's: 100_7167-2Foto NAGI's: 100_7170-1Selle aasta Mesimummi tekstide osas aitab mind minu pinginaaber Meeli, kes on lastearst. Koos selekteerime rasketest meditsiinilausetest välja lapsele mõistetavama teksti ja pildi. Nii tore on teha jällegi koostööd. Nagu vanasti koolis – mina tegin meile kirjandust, ajalugu ja keeli, Meeli - meile matemaatikat, füüsikat, keemiat ).

Kuna mina olen nüüd meditsiinivallas edusamme teinud, siis minu pinginaaber teeb saatuse tahtel edusamme kunstivallas. Peale seda, kui kinkisime talle eelmiseks sünnipäevaks molberti ja värvid (tema enda tahtel), hakkas ta käima algajate kunstiringis. Ja ta naudib nüüd seda täiega.


Ida arust olen ma võlur. Selles mõttes, et oskan joonistada kõike mida süda ihkab. Ta veel ei tea, et maailmas on palju paremaid joonistajaid, keda nimetatkse lausa kunstnikeks.


Näiteks Ilja Repin, kelle näitusel me Teistmoodimaarikaga (tal on fantastiline fotoblogi) neljapäeval Kunstimuuseumis käisime. Meile meeldis.

Kuidas siis defineerida oma elukutset ? Viimati kui miilits mind kiiruskatse võitmise puhul kollase diplomiga õnnitles, vangutas ta ametinimetuse lahtrisse „joonistaja“ kirjutamisel pead. Tea, kas tundis kaasaFoto NAGI's: 100_7175-2
kirjutas Marmelaad @ 13:55 - Link - kommentaarid (10)
427082 visitors