Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
20 Juuli 2012
KAMEELEON.Foto NAGI's: 100_6366


Kõik rohenäpud ju teavad, et taimed, sh. lilled ja umbrohud räägivad omavahel. Kui neil lobisemisest aega üle jääb, siis kuulavad ka teid - vajadusel isegi räägivad teiega. Päriselt ka. Kõik puha uuritud – teadlased on võnked jms. välja peilinud. Iseasi, kui võnketundlik te ise juhtute olema ja muidugi võib naabritel olla veidi koom vaadata, kui te peenra juures pobisete .

Meie lillepeenras käis kevadel ilmselt selline keskustelu:


Umbrohumoodi taim „Mis sul Floks viga, kasvad kuni tahad, kõik imetlevad su õisi ja elu on nagu lill! Aga mind ei lasta kasvada, perenaine tuleb ja roogib mind välja, enne kui ma isegi näidata suudan, millised kaunid õied minulgi on.

Floks: „Aga sa ole kaval. Proovi olla minu moodi. Peida ennast minu vahele, lükka lehed piklikuks ja mõtle õied roosaks. Kui sa oled minuga sarnane, ei märkagi perenaine et oled umbrohi ja hea õnne korral saad näidata ka oma õite ilu.

Umbrohumoodi taim : „ Ma proovin!“

............................

No ja ta prooviski. Eelmisel nädalal, kui floks õitsema hakkas, vaatasin, et mis jama seal lillepuhmas veel kasvama on hakanud, olin juba kättpidi taime küljes, aga siis vaatasin tema alles puhkevat õit ja heldisin. Millegipärast tuli pähe selline /võimalik/ nendevaheline vestlus.Foto NAGI's: 100_6359-1 Foto NAGI's: 100_6364-1


Õitsegu siis terviseks.

Ja siis on veel üks pilt sõber Sokikesele. Kas Sina oled juba sellel suvel meie „traditsioonilist kamajooki“ teinud?
p.s. Traditsiooniline kamajook koosneb:
kamast, vaarikajogurtist ja värsketest vaarikatest – nii lihtne see ongi!Foto NAGI's: 100_6354-1
kirjutas Marmelaad @ 17:50 - Link - kommentaarid (10)
436808 visitors