Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
28 Veebruar 2009
COWBOY, ei ikka COWGIRL
ja näpuotsaga muud ka.


Mulle meeldivad musta-valgekirjud loomad. Kuidagi heldelt on loodus nende peale erinevaid mustreid loonud. Laike, täppe, triipe.
Musta-valgekirjud kassid on kõige ilusamad olevused maailmas. Seebrad - kelledel ükski muster kunagi ei kordu (nagu sõrmejälgedel). Pingviinid – tõsiküll ilma mustrita, aga väga stiilsed ja vaprad linnud (meie mökusi frakkides poliitikuid presidendiballil nendega võrrelda on ilmselgelt ülekohtune. Vaata ka filmi ”Pingviinide marss”).
Lehmad - lihtsad ja naiivselt võluvad olevused, kes kindlalt kuuluvad minu maaelu pildiga kokku.
Eelmine nädalavahetus käisime maakodus. Lõikasime õunapuuoksi ja tegin ka mõned pildid.
Igasugu käsitööharusid olen seal harrastanud, niisiis tubade ja teemadekaupa "väike" ülevaade.
Väike on jutumärkides, sest tegelikult tuleb postitus pikk ja neile, kes pole "Kalevipoega" viitsinud lõpuni lugeda, on ka antud postitus ilmselt vastunäidustatud.

Minu maaköök.
Läbiv teema: musta-valgekirju lehm, sutsuke porgandeid karjamaale, mõni kukk ja lammas.
Akna vitraazi tegin EKA-s. Pagana raske on tegelikult välja lõigata õige kujuga ja mõõduga tükikesi. Tinaribade ja klaasi kokkumäng on väga põnev, aga tõeliselt närvesööv. Nii pikk jutt väikese töö kohta, aga pilt on väike, VAEV suur.
Pildil on kujutatud lehma karjamaal. Karjamaa on see paremal nurgas olev väike roheline killuke

Foto NAGI's: 100_1425


Rohelised köögikapid on nagu looduslik karjamaa, kuhu joonista mida tahad. Mul siis lehm ja dresscode ikka musta-valgekirju. Lehma sarved on tuunitud porganditeks. Värvitud akrüülvärvidega. Pean lisame veel seda, et ka taldrikud ja kruusid on valdavalt lehmadega seal kapis

Foto NAGI's: 100_14271


Lammas istub nupu otsas. Ja salfrätitehnikas palju porgandeid kleebitud ja lakitud.


Foto NAGI's: 100_14281


Salfrätitehnikas on valminud ka üks teine lehm vana piimamannergu peale. See on ikka hästi vana mannerg. Kohe vana-vana-vana.

Foto NAGI's: 100_14351

Siis on mul selline riiul, mis meenutab kohati altarit. Pühakuks ikka sama – kaunitar must-valges.
Altari ees olev plekkvaas-kann on suvel lilli täis, kuhu ma seelik kaenlaauku tõstet üle kraavi heinamaal käin neid korjamas.


Foto NAGI's: 100_14371

Ja siis tõi mees mulle sellise likööri. Vat.

Foto NAGI's: 100_14491

Ja siis ma joonistasin keraamilistele plaatidele – oh imet – lehmad

Foto NAGI's: 100_14341

Ja siis on üks tikitud pilt (see on Marmelaadi käsitööka ema poolt tehtud)

Foto NAGI's: 100_14461

Arvate, et nüüd on kõik. Aga ei.Tegelikult on ka külmkapp ja taburetid tuunitud lehmadeks.
See oli siis köök.
Üks tuba on selline lõunamaa loomade tuba, kus valdavalt seebrad.
Siin siis vana kapp, mis on üle värvit ja fliisist seebrad peale kepsutama kleebit. Kapi nupp värvitud ka seebrakarva. Lillepott - kah seebra.

Foto NAGI's: 100_14521

Teine tuba on pühendatud merele, sest meri on meil kiviga visata. Seda ka kogu aeg teeme – viskame lutsu.
Siin siis kummut, mis valmistatud minu kavandi järgi ja puust nupud värvitud üle mereteemalisteks vidinateks.

Foto NAGI's: 100_14591

Nupp zuumitult:

Foto NAGI's: 100_14761 Foto NAGI's: 100_14701 Foto NAGI's: 100_14651

Ja lõpetuseks: minu mees ja mina. Sellised me olemegi)

Foto NAGI's: 100_14781

Põhiline on see, et kui teed, tee põhjalikult)

Tegelikult on meil veel kaks tuba, aga midagi peab ju varuks ka jääma. Ja muidu nõrkeb ka ”Kalevipoja” läbilugenud blogilugeja.

Lõpetuse lõpetuseks veel see, et meil on õues ka lehm, aga teda ei saa enne näidata kui muru roheliseks läheb ja lill kasvama hakkab. Tema on see patuoinas, kelle pärast meil aia taga mitu liiklusohtlikku olukorda on tekkinud)

Kirjutamiseni!


Lisa: Tahtsin tänada avalikult ka Sant`i, kes saatis mulle selle vahva "tuubitüdruku" pildi, mis nüüd minu blogis pingi asemel ilutseb. See oli üks väga tore leid tema poolt. Aitähh!!!

kirjutas Marmelaad @ 17:03 - Link - kommentaarid (23)
24 Veebruar 2009
TÄTTE JA SIBULAD

Sõitsime maale. Minu mees päev varem, et naise ja lapse saabudes toad soojad oleksid. Enne ärasõitu ulatas ta mulle plaadi - Jaan Tätte "MineMine".
Päev hiljem sõitsime talle tütrega järgi, aga selle ohjeldamatu jutuvada saatel tundus võimatu plaati kuulata. Ei võtnud isegi pakendist välja.
Tegime maal oma maategemisi ja järgmisel päeval jätkus sõit - sedakorda äia sünnipäevale. Mees lasi mu varem minema - koos plaadiga- ja tütre võttis enda auto peale.
Läbi hämarduva õhtu ja õrna lumesaju sõites kuulasin plaati. Mulle meeldib Lauri Saatpalu oma terava, toksiva riimiga, meeldivad ka Marko Matvere meremehe jorinad. Ja ma ju teadsin, et Tätte on hea. Ühel pikal sõidul jõulude aegu mehe poolt "juhuslikult" plaadimängijasse pistetud plaat, kus oli ainult SEE üks lugu - kinnitas seda.
Kes teavad seda plaati - ilmselt noogutavad, kes ei tea - aga meeldib jumalik riimimäng - minge ja ostke, tõmmake, copige - te ei kahetse.
"Ballaad"
........Ei taibanud, et enne , kui sa jõudsid minu kambri,
su võitlus oli võidetud su peas,
ja nagu möödaminnes võtsid juustest välja klambri
ja kotist hambaharja kui muuseas....

”Kevadelaul nr.2”

......Siin kevadet ei ole olnud
või kui - siis ainult kevadel.....

”Närvid”

.....Ei taha, aga aastas ikka korra lähen närvi,
kui metsatukas kaskesid näen vahetamas värvi,
oh haned ärge trügige te parvedesse veel
just jõudsid soojaks minna südamed ja veed.....

Ma sügavalt imetlen loojaid, kes oma sõna või käe läbi suudavad tirida ja sikutada inimeste hingekeeli, tekitades tunde, et SEE lugu on kirjutatud just SULLE, või see pildil olev mets on just SINU METS, mille taha Sa tahaksid vaadata.....(kui seda metsa ees ei oleks..)

Kaks tundi Tättega ja jõudsin äia sünnipäevale. Mees koos tütrega ka.
Mamma oli ettevalmistustega pihta hakkanud juba tunde varem. Vaagnale valmis tehtud heeringas hapukoore, muna ja sibulaga. Nagu tavaliselt. Aga lauda istudes avanes meile selline pilt, mis oli siiski ebatavaline

Foto NAGI's: 100_1486

Äia poolt kaunistuseks lõigatud punase sibula rattad olid kolme tunniga kasvama hakanud. Hapukoore turgutav niiskus oli aidanud elule KEVADE

Foto NAGI's: 100_1484


Proua Notar ja proua Miranda, kas teil on lille- ja köögivlija seemned ostetud? Kevad ju!
Minul on. Sest .....”Mu kevad hakkab pääle jõule juba...(M.Under)
See oli nüüd käsitöövaba postitus, aga selline natuke pidulik ja mõtlik.....
Täiesti apoliitilisena, samas tulihingelise OMA RIIGI patrioodina soovin kõigile – head Eesti riigi sünnipäeva!!!
kirjutas Marmelaad @ 16:58 - Link - kommentaarid (13)
17 Veebruar 2009
PAKIKE ja SOKIKE

Minu üks emotsionaalne kommentaar sokikese blogikande kohta "kandis vilja" ja ta haaras härjal sarvist (õigemini küll jääral sarvist). Ah et siis kuidas....
Kuna sokike on minu blogi ametlik ristiema, siis tahtsin sellele südamlikule ja väga kannatlikule inimesele (olen küsinud ta käest erakordselt tobedaid küsimusi oma blogi sisseseadmisel) ammu midagi tänutäheks saata - midagi endatehtut. Lähenev sõbrapäev oli selleks igati sünnis.
Toimusid läbirääkimised, mille tulemusena juhtus aga nii, et sokike postitas hoopis OMA paki pool päeva enne posti, kui mina (no kes siis keda tänama pidi).
Igatahes mina sain MÜTSI. Ja ma ei tea kuidas seda mütsi enne kutsuti, aga minu jaoks on ta nüüdsest "kepsaka jääraproua müts" (minu silma jaoks lustaka krussis sarvemotiiviga külgedel).
Ja siis tekkis mul väikene kahtlus - kas mitte sokike pole vihurina üle mere lennanud ja minu riidekappi kaenud, sest minu lambanahkne "Liblekasukas" ootas just üht vinget mütsi sõbraks. Ja tema tuligi. Täpselt õige. Ja tegi minu rõõmsaks, nagu lapse (ei ole ju normaalne, et täiskasvanud inimene üksi autos naeratab). Igatahes...
Siin siis meie kõik - Liblekasukas, Haapsalu rätik ja Jääraproua müts

Foto NAGI's: 100_1398

Aitähh Sulle sokike ja
sõidame ikka rallit edasi)
kirjutas Marmelaad @ 21:45 - Link - kommentaarid (15)
15 Veebruar 2009
HOIATUSVEST JA MÄNGUVEST
(mõned tööd veel enne Isetegija perioodi)


Loomariigis on KOLLANE-MUST kombinatsioon hoiatus. See värvikombinatsioon hoiatab terava nõela, teravate hammaste või mürgidoosi olemasolust. (Mesilane, herilane, tiiger, madu ja ka teeparandustööd).
Kui on "ebamugav" koosolek v. kokkusaamine, kus tuleb ette ka ” teravusi ”, panen lisaks ontlikule mustale sellikule ja valgele pluusile selga HOIATUSVESTI.

Siin ta siis on (lõnga ei hakka kirjeldama, kõige tavalisem (Prisma lõngalett). Kudusin käeauguni palmikud, mis kenasti taljet rõhutavad. Kollased kivid on "Saanast" (Pärnu mnt. nööbipood ). Must on vist väga fotovaenulik värv, korralikku pilti vestist ei saanudki.

Foto NAGI's: 100_13621


Kui kaks aastat tagasi tütrega Muumimaal käisime, oli selge, et siit tuleb temaatiline vest. Ei mitte lapsele, vaid endale. Minu jaoks on muumitrollide seiklused nagu "Kevade" film. Lõbusad ja turvalised, ainus etteaimamatu tegelane on My (”Kevades” siis Toots). Kuna tunnen selle tegelase vastu suurt ja sooja sümpaatiat ( ütleme siis nii, et olen täiskasvanud My), siis kudusingi "sõbrapildiga" vesti. Mustri sain Liivia Kivilo "Piltkudumite" raamatust 1995. Selle vesti panen selga laste sünnipäevadel, või minnes Nukuteatrisse, või külla kus on lapsed. Ja ei mingit võõrastamist.
My vesti mustris kasutasin taotluslikult veidi jämedamat ja ka sellist krussis lõnga, mis teeks pildi veidi ruumilisemaks. Kontuurid ja tikandid musta lõngaga.

Foto NAGI's: 100_1358

Foto NAGI's: 100_1359

ja seljatagant näeb ta välja NII:

Foto NAGI's: 100_1360

Signaalidest riietumisel veel niipalju, et mõned aastad tagasi, kui mu truuks sõbraks oli veel vana WW Passat, pidi ju ikka aastas korra temaga ülevaatusel käima. Kuna ülevaatuse aeg oli suvel, siis selleks puhuks oli mul "relvastuseks” (loe: et ikka läbi saaks) ROOSA pluus, mille ette HELESINISELT kirjutatud "blond" (selline barbie look). Riietus määrab käitumise. Juhtus nii, et ka mina elasin oma rolli sisse - jättes koju tehnilise passi A poole, lisaks ka B poole(siis oli veel mõlemat vaja) ja et teguviis ikka täiesti "stupid" oleks - ei võtnud ka lube kaasa. Tegelikult olin ahastuses, sest olin maakodus ja see ülevaatuspunkt asus 80 km kaugusel. Lugu lõppes sellega, et tõin teise ringiga kõik vajalikud paberid ja asutigi autot kontrollima. Kõik üle vaadatud, seletati mulle siis ettevaatlikult ja sõnu püüdlikult artrikuleerides et:" tagumine vasakpoolne numbrituli ei põle". Ja et asi kindel oleks (omg) NÄIDATI mulle, kus pool see asub).Hea, et ümber vasaku käe paela ei pandud, et teaksin mehele rääkida, mis autol viga on.
Ma pidin selle loo teile ikkagi rääkima, sest suhtumine võib vale riietuse juures ikka täiesti absurdseks minna.Ja vastupidi....

Tahaks ka osaleda projektis " lõpetame pooleliolevad asjad", aga enne pean kuulutuse "Ostan aega juurde" välja panema. See keskkond on vist vale koht sellise kuulutuse jaoks. Ilmselt Delfi!

P.s.minu abikaasa tuleb homme koju (ta on ära olnud 6 nädalat) ja ei oma vähimatki ettekujutust, mis "sekti" ta naine vahepeal astunud on. Minu blogi saab teisipäeval 1 kuu vanuseks (nii noortel on ju iga kuu sünnipäev!) ja mul on blogilugejaid olnud praeguse seisuga 6212.
Kui ma seda rahvaarvu grupina püüan ette kujutada, siis on seda ikka väikene külatäis rahvast (näit.Midsomer)
Ja siit moraal: Mehed, ärge jätke naisi kauaks üksi koju (lastele võid ju teabmis muinasjutte oma tegevuse kohta arvuti taga olemisest hämada).

Vot selline öine jutusööst sai nüüd siia kirjutet.

Märkmed endale:.
Pooleliolevad tööd:
Rowani kampsun (mina kutsun teda nii): valmis on 2 mansetti ja veerand tagaosa.
Tütrele kassivest : valmis on esiosa.
Peasolevad tööd ja unistused vist ei kuulu pooleliolevate asjade hulka

Ja võtan ikka teema korralikult kokku ka: kui herilane ja tiiger väljendavad oma iseloomu püsivat tooni kehakattega, siis inimesele on antud võimalus oma iseloomu ja meeleolu varjata erinavate rüüde ja maskide taha. Kui tiigrit nähes on ainuke mõte – jookse! Siis inimtiigrit, kes on selga pannud süütu valgejänese kostüümi, kohe ära ei tunne.Loodus on õiglasem, Nad hoiatavad ette. punkt.

(ja nüüd ruttu käpikud kätte!).
kirjutas Marmelaad @ 19:11 - Link - kommentaarid (14)
13 Veebruar 2009
13.REEDE

....ja tean, et homme on 14.veebruar ja SÕBRAPÄEV. Aga homme ju sõidavadki kõik oma sõpradele külla, niisiis tervitan teid täna ette ära:

Foto NAGI's: 100_13511

....kes on:

VARDALIIGUTAJAD
HEEGELNÕELAKEERUTAJAD
PÄRLIVEERETAJAD
PINTSLIVIIBUTAJAD
VILLAPATSUTAJAD
RISTIPISTJAD
VOKITALLAJAD
JA kõik ülejäänud minu blogi lugejad, kellest osa ka JALAÜLEPÕLVEKIIGUTAJAD

Olge terved, tehke sõbrale kalli ja kandke kindlasti salli !
P.s.
Soe tervitus ka ühele sõbrale (pinginaaber2), kes sõitis Rootsimaale (ja ei teadnud, kas satub internetiga tuppa), aga kui Sa siiski loed - siis hoogne lehvitus Sulle minu poolt)


Suure südamega Marmelaad
kirjutas Marmelaad @ 09:46 - Link - kommentaarid (16)
08 Veebruar 2009
REGE RAUTA SUVEL...
talvel vesta rehapulki
või tinuta kastekannu
või terita vikatit
ja kunas neid tibusid veel loetigi....


Ilma varrukateta kampsun on VEST
Ilma peanuputa müts on PEAPAEL
Ilma sõrmedeta kindad on KÄTISED
Ilma varvasteta sokid on ..........? Kannahoidjad ?

Eelmise talve "vestame rehapulki" toode:
Ilma varvasteta sokid. Juba muinaseestlane Kingpool armastas varbaid liigutada ja hoidis nad õhule avatud. Arvestades meie suvede imelike ilmastikuoludega võib varbavahe king (plätu) jäädagi kasutamata, aga see kannahoidja? hoiab jala piisavalt soojas (kindlasti tuleks teha mingist puuvillasegusest lõngast ja päris ümber jala tuleb kududa). Kui mu suvise käekoti sisu nr. 1 reisima minnes on laavakivi (kannad, kannad oi.oi,oi!)

Foto NAGI's: 100_1322

siis aitavad need sokid ka selle vastu. Ja ärme unustame siiski ka suurenenud vajadust varvaste liigutamise vastu.
Mukkisin oma varbad ära ja siin siis mõned pildid erinevate "varbavahedega"

Foto NAGI's: 100_1343 Foto NAGI's: 100_1346Tuli nagu Calgoniti reklaamtekst, aga tõesti kiidan.

Sokiidee on pärit internetiavarustest, praeguseks ilmselt /middle of nowhere/, aga ma tõotan käsi "Kudumispiiblil", et alustades oma "Isetegija" perioodi, annan edaspidi korralikud viited ja kõik muu!

Selgeks sai nüüd ka see, et minust jalamodelli ei saa. Ja muide mul on teine sokk ka, aga pildile ta ei saanudki, kuna üks "oinas" astus mul suve lõpus varba peale ja küüs tuli ära, isegi praeguseks pole ta veel fotogeeniline - nii et palusin teisel jalal püsida kaadri taga.

Teine toode, mida näidata tahan kvalifitseerub samuti selle pealkirja alla ja siis veel sellise pealkirja nagu "kogu aeg teen vanast uue".
Tegemist siis maasikamütsiga, mille kudusin 4 aastat tagasi. Aga kuna ma tegelikult olen ratsionaalne ja mugav inimene, siis lõikan ma igal aastal (KINDLASTI TALVEL!!) natuke äärt ära, ajan vardad uuesti sisse, 3-4 cm pikemaks ja maasikas on jälle suveküps. Pealegi on igal aastal preili garderoobi tekkinud tooted, kus ikka mõni maasikas peal, niiet oleks suht nüri igal aastal sama mütsi uuesti kududa.

Foto NAGI's: 100_1325

Nojah ja mu fotoaparaat on shokis, sest ta oli siiani harjunud kohvrist välja tulema, et teha pilte:"laps-tort-laps-jõuluvana" ja nüüd pildistab ta imelikke objekte üleval ja alt, vasakult ja paremalt ja mis kõige hullem - ka viltu
Varsti tuleb mul aparaadi ekraanile "fotokosmose klingon" ja näitab ühemõtteliselt näpuga oimukohta.
Ja ma luban, et terve nädala lähenen ma Isetegija kodulehele ainult labakinnastega, et siin mitte
teisi ära tüüdata ja teha ühte teist tööd, mis mulle kommi lauale ja huulepulga kotti toob.
P.s.
Ja Midsomeri fännid! Veame kihla mitu "juhtumit" täna lahendada tuleb? (Mina pakun, et "üllatuslikult" 3)))


Töönädala alguseni on jäänud veel 11 tundi!

Kohtumiseni!kirjutas Marmelaad @ 17:46 - Link - kommentaarid (10)
06 Veebruar 2009
REEDENE KOLUMN või umbes nii...

Kui inimene kõnnib, siis ta mõtleb. Kui ta kõnnib apteeki, siis mõtleb ta hoolega läbi, mida tal sealt vaja võiks minna. Aga mitte mina.
Jutt käib siis minu tänasest apteegi külastusest. Apteegis ajasin ma loomulikult "kuidas- lapsed- haiged-terved- juttu" ja siis tekkis mul üks teine mõte.
Seal kapis, kus müüakse selliseid "ravümeid" (nagu Pipi ütles), mis on kurvameelsuse, kevadväsimuse, suvekriisi, sügishalli, talvekaamose vastu, võiks tegelikult olla korvikesed lõngakerade ja heegelniitidega (komplektis muidugi vardad, heegelnõelad ja õpetused).
Käsitöö rahustav ja lõõgastav toime on teada ju vähemalt kõigile siinolijaile.
Aga NEMAD, kes iga pahura mõtte peale krõbistavad "tujurohtu" ei tea.
Vastavalt siis ülalpoolnimetatud diagnoosile peaks olema komplektis kas kerge muster "väikese tujuvirvenduse" puhuks, või keerulisem muster moesoleva "räige depreka"
vastu.

Noh ja tegin väikese "näitliku kompositsiooni"

Foto NAGI's: 100_1316

Noh ja veel parem kui paraleelselt sokilõngaga veereks ka jutulõng, krussis närvid venivad sirgeks, nagu halvasti tehtud keemilised lokid

Apteegist jäi SEE asi ostmata, mis vaja oli. Aga mõte tegi mind rõõmsaks ja nüüd ma sain seda ka teiega jagada.

Ahoi, mu käsitöösõbrad!


P.s. Süda hakkas natuke valutama selle jutu pärast. See jutt on mõeldud ikka huumoriga ja ei taha mingil juhul solvata kedagi.
kirjutas Marmelaad @ 19:10 - Link - kommentaarid (12)
05 Veebruar 2009
KOOSTÖÖLEPING

Isetegija, edaspidi nimetatud "MARMELAAD", lõngad ja vardad, edaspidi nimetatud "TÖÖVAHENDID" sõlmisid KOOSTÖÖLEPINGU alljärnevas:

1."MARMELAAD" koostöös "TÖÖVAHENDITEGA" koob valmis mütsi, edaspidi nimetatud" LUUNJA KURK".
2.Pooled juhinduvad lepingu sõlmimisel, täitmisel, lõpetamisel ja vaidlustes Claire Halliku "Kudumisraamatust" 1973 ja "MARMELAADI" EMA õpetustest.
3.Leping jõustub "TÖÖVAHENDITE" soetamise hetkest ja lõpeb "LUUNJA KURGI" valmimisega.
4.Pooled võivad parema tulemuse /soojapidavuse/ nimel kaasata toote VOODER.
5.VOODER peab vastama "MARMELAADI" edevuse ja ilumeele normidele.

POOLTE KOHUSTUSED:

1."MARMELAAD" kohustub kandma "LUUNJA KURKI" aastaaegadel SÜGIS, TALV ja KEVAD kui õues on Külmapoisid ja Tuuletüdrukud.
2."MARMELAAD" kohustub hoidma "LUUNJA KURKI" koide eest /varudes lavendlipulki/.
3.Pooled hoiavad kokku.

POOLTE REKVISIIDID:

"MARMELAAD" kuduv naine
"LÕNGAD" Gedifra Merino de luxe 100% Scurwolle Merino
Rowan kidsilk haze 70% super kid mohair ,30% silk
"VARDAD" NR.4 , osales 4 tk.
VOODER Abakhani kangapood

Foto NAGI's: 100_1284

Foto NAGI's: 100_1300

Mõtteline osa kampsunist, mis paistab jope ja saabaste vahelt, pärineb aastast 1997 (laste järgi mäletan aastaid, mitte, et mul hea mälu oleks), joped on vahetunud, püksid on vahetunud aga minu truu talvekampsun on ajatu. Me oleme "talvesõbrad"

Foto NAGI's: 100_1305

Foto NAGI's: 100_1295

PROBLEEMID LEPINGUGA:

Harutasin LUUNJA KURKI 4 korda
1.Nupud ei kerkinud
2.olid liiga väiksed
3.olid liiga suured
4.peaümbermõõt oli nuku oma

Kui ANAKONDA laseb salli harutades lahti veidi kurvameelse, ent optimistliku regilaulu, siis minu suust tuleb (tsiteerides Sveiki) "rõve serbiakeelne sõim". Kuna kõvasti seda kõike teha ei saa (lapsed majas ju), siis mul liigub ainult suu ja kõik arvavad , et ma söön

Aga ma võitlen alati lõpuni.Vapralt!
kirjutas Marmelaad @ 17:25 - Link - kommentaarid (15)
471474 visitors