Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
26 September 2010
WOODOO SEELIK


Sisendamisel on suur jõud (reklaamid, plakatid, meenutame ka minu eelmise postituse hobuseratast jne.). Miks mitte igavese tänitamise asemel, milline teie laps võiks koolis olla ja kuidas käituda, „raiuda „(aplitseerida) oma soovitused seelikusse. Neid näeb ta kogu päeva või nädala ja midagi ikka külge hakkab. Ma loodan.
Et kuidas ta tagumist poolt näeb...Kellel on väikesed tüdrukud, need teavad, et seelik käib seljas ringiratast ja kindlasti satuvad aegajalt pooled-küljed vahetusse.
Aga mis siis seeliku peal on:

Näiteks TARK SIIL. Mäletame ju Kalevipojast, kuidas siil õpetas Kalevipoega serviti lööma (et vaenlasest jagu saada). Järelikult on siil väga tark loom. Ja kui mu laps teab, kes on Kalevipoeg ja mis on serviti löömine on tema ka juba päris tark, eksju.


Foto NAGI's: 100_4011-1


Foto NAGI's: 100_4014-1


Või näiteks REBANE , kes oma kavalusega võtab HANEKS ( )kõik teised loomad (meenutame „Eesti rahva ennemuistseid jutte“).Muidugi alati see tal ei õnnestu ka. Aga koolis peab kindlasti natuke kaval ja osav olema (spikerdamine ja oskus seoseid luua). Niiet kavalus kulub MARJAKS ära küll.


Foto NAGI's: 100_4015-1

Foto NAGI's: 100_4016-1


Sõprus ja sõbralikkus on kõige selle juures vaat et kõige tähtsamad veel. Kes on sõbralikkuse sünonüüm. Eks ikka KARU. Alustame varajasest tite -east, on ju enam-vähem igal titel mängukaru või kaisukaru. Pehme ja turvaline sõber, kelle koon kaisus aitab võidelda pimeduse ja kollidega. Koolis võiks laps olla karulik – veidi aeglane (kuigi metsas on ta tegelikult väga kiire loom), hea lohutaja ja armas mängukaaslane (heaküll klassikaaslane).


Foto NAGI's: 100_4020-1

Kas te teate, miks karul sinised keevitaja prillid on? ...Mina ka ei tea...

Ja siis ma mõtlesin, et kas VÄLE PÕDER või JÄNES. Aga vahet pole. Kehalises kasvatuses on vaja ikka tempokalt liikuda ja mõningaid haake teha – niiet jäi VÄLE JÄNES. Pealegi vahetavad nad kehalises kasvatuses ka vastavalt aastaajale oma dressi (jänesed karva). Et sügisel, kevadel õhem dress, talvel suusaülikond. Nii. Tehtud.

Foto NAGI's: 100_4029-1

Foto NAGI's: 100_4005-2

Foto NAGI's: 100_4025-1


Tegelikult oli plaanis ka TÖÖKAS SIPELGAS , aga tikkimisisu sai otsa ja öö tuli ka kätte. Sipelga tahtsin teha sellepärast, et ta tassib kukil endast poole suuremat ehitusmaterjali ja saaki. Meie lapse ehitusmaterjal on ranits (mis kaalub teises klassis minu arust temast rohkem) ja saak on hinded. Ma hommikuti ikka kiikan kotti, sest millegipärast on tunne, et mõni telliskivi on ka kaasa pakitud. Aga pole. Lihtsalt tarkus kaalub nii palju.


Onju WOODOO seelik. Ikka targem kui nõeltega torkida või plakateid seintele maalida. Pealegi saab ta kunstitunnis spikerdada ülalpoolmainitud loomade joonistmist. Ja sõnade: TARK, KAVAL, SÕBRALIK, VÄLE kirjutamist.
Toredat kooliaastat teilegi!

Aa, ja seeliku leidsime ühest kastist, kuhu on peale kirjutatud „Tulevik“, st. need riided, mis keegi on meile pärandanud ja nüüd parajaks saanud – niiet „reklaami“ maksumus oli null (sest niite ja nõelu on ikka ühel tublil perenaisel korv täis).

P.s. Kas keegi oskab nõu anda,millega näiteks velvetile või muule paksemale materjalile saab enne tikkimist ette kirjutada-joonistada? Mõtlen just tumedale pinnale? „Peast“ nõelaga kritseldamine on suht tüütu.
kirjutas Marmelaad @ 08:32 - Link - kommentaarid (30)
468535 visitors