Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
26 November 2011
MEESTE ASJAD.Foto NAGI's: 100_5546-1Meestele on alati natuke igav midagi kududa või õmmelda. Rääkimata sellest, et suurte asjade tegemine võtab ropult aega – ei tohi ju nende toodete peale mingeid hiiri - kasse kududa ega aplitseerida, mis natukenegi lõbustaks või elavdaks „tootmisprotsessi“. Seetõttu tekibki neid isetehtud meeste asju majapidamisse nii harva. Samas pean oma mehe kiituseks ütlema, et „väikese särtsu“ elab ta üle.

Kui kevadel ta pluusile karu joonistasin, siis ainuke tingimus oli, et see poleks mingi vinnipuhh, kõiges muus olid mul vabad käed. Tookord tegin korraliku isakaru ja kõik osapooled olid rahul.

Seekord mul väga vabad käed ei olnud. Eelmisteks jõuludeks kinkisin talle kindad, mis on ühe Vormsi memme tehtud (vbl. ta polegi memm, ma lihtsalt oletan ). Sinna juurde oli nüüd mütsi vaja (olgem ausad – oli juba eelmine aasta ).

Kui mütsi tegemist alustasin, siis minu rõõmuks lubati seekord mõõdukalt punast värvi kasutada. Muuhulgas koosneb müts hiirehallist ja hiirevalgest lõngast.


Foto NAGI's: 100_5551-1Kuna kinnaste peal on sinine muster, siis mütsile natuke sinist triipu.Foto NAGI's: 100_5544-1Övkoos on mütsil vooder, nohh ma ütleks selline lumehelbe-lille- mustriga. Kui see härradele ei meeldi, siis olen valmis välja vahetama .
Foto NAGI's: 100_5553-1


Kui ma pildid üle vaatasin, siis ikkagi on igav. Ma ju räägin, et meesteasjad on igavad, vastupidi nende tegemistele .


P.s. Räägime korraks ka pildistamistingimustest. No need oli tänasel päeval "ideaased". Et selle koleda kunstvalgusega natuke hämada, tegid IKEA hiired natuke bäkki .


P.p.s Räägime ka sellest, et lõng pärineb Tartu linnast, Pulloveri poest (Leilile lehvitused!) ja lõngavööl öeldakse, et see on Rowani wool cottoni 50g tokk. Lõnga kulus veidi üle ühe toki. Ideaaaaalne lõng kudumiseks. Ausalt!
kirjutas Marmelaad @ 15:05 - Link - kommentaarid (21)
22 November 2011
KUNAGI POLE LIIGA PALJU...

kartulisalatit
päikest
sinililli
kassipoegi
lõnga
sokolaadi
lapsi
armastust
kevadet
karamellkisselli
...


PATJU...
seega...
PADJAD 5.Ma pole tegelikult mingi padjaklubi pidaja, aga patju armastan ma küll. Viimati Abakhanist ostetud kangas ajas mul juba poes suu vett jooksma.Foto NAGI's: 100_5413Selline kangas, kuhu on peale joonistatud ainult taimekontuuride trükimuster , sina ole mees (naine) ja värvi seal peal ära just see „objekt“, mis sulle meeldib. Valida oli pähklikobara, ohaka, pihlakakobarate, pajuokste, viljapeade, sõnajala, herneste, kibuvitsa ja nõgese vahel.

Polkovnikule!Ei - triikraud ei olnud katki, lihtsalt värvimishimu oli nii suur, et tegin ruttu pildiklõpsu ja hakkasin joonelt plätserdama
Foto NAGI's: 100_5414Foto NAGI's: 100_5417 Foto NAGI's: 100_5418


Mis ma siis värvisin...
Eks ikka nõgese...Foto NAGI's: 100_5536-2ja padja-aasale ka natuke nõgest...Foto NAGI's: 100_5538-1


Ja siis veel kibuvitsa...Foto NAGI's: 100_5532-2ja veel natuke kibuvitsa (3-s välde)...Foto NAGI's: 100_5535-2


Värvideks kasutasin riidevärve.Foto NAGI's: 100_5416


Ja lehestruktuuri paremaks eksponeerimiseks tikkisin ühekordse mulineega leherootsud.Foto NAGI's: 100_5534-2


Mõned tehnilised andmed ka. Padjad on lukkudega, sisse on õmmeldud eraldi püürid, mida täidavad kerapallikiud. Mõõdud on 32 x 67 (nii vahva, kui on sellised segased mõõdud, onju).


Diivani seljatugi on küllaltki kõrge, aga mõnel pikemal poisil ulatub pea ka nende patjadeni. Teisalt on nad ka ikkagi ilu jaoks ka.Foto NAGI's: 100_5533-2

Foto NAGI's: 100_5541-1Kui palju teie kodudes patju on? Või kassipoegi ?


kirjutas Marmelaad @ 09:29 - Link - kommentaarid (35)
09 November 2011
PADJAD 4.
PÄRAST VIHMA....

Foto NAGI's: 100_5500-1Pärast esimest kevadist vihma kaob viimnegi kiuslik ja räpane lumesiil.
Pärast esimest kevadist SOOJA vihma näitab maa ebamaiselt ererohelist värvi, millist pole üheski akvarellikarbis.
Pärast kevadist vihma toimub looduses võidujooks – kes saab esimesena oma lehe, punga, õie, käpa talvekorterist välja pista. Kõik võidavad.
Pärast suvist vihma paiskab tänulik maapind õhku hunnitu lõhnapilve kõige suursugusematest lõhnadest, mis eales loodud.
Pärast suvist äikesevihma on leitsakuline õhk vähemalt korraks lahedam. See on taevalik.
Pärast suvist vihma on metsa õnnelik ohe lausa kuuldav.
Pärast sügisest vihma näitab maa oma võlukunsti - seente kasvamise „kübaratrikki“.
Pärast sügisest vihma aurab mets nagu tondifilmis. Ebamaine.
Talvine vihm ei avalda muljet. See on mõttetu vesi, mis oleks pidanud hoopis lumekristallidena alla sadama.
Metafoorilises tähenduses võib „pärast vihma“ tähendada leppimist, mis on ju samuti ilus .

Nüüd asja juurde:
See padi on kõige taaskasutatum (no milline sõna tuli) asi üldse, mida ma teinud olen.
Jäneste pilt pärineb ühe pluusi pealt. Pluusiga juhtus nii, et see läks peale pesu väiksemaks, aga jänesed suuremaks . Seega tuli see tore pilt ära kasutada (ikkagi jänesed).

Foto NAGI's: 100_5504


Padja aluskangas on (oli) üks kleit, mille taaskasutusest ostsin ja mis ikkagi uuskasutust (seljas) ei leidnud (ütlen ausalt – jäi kitsaks), samas sobis suurepäraselt uude rolli.
Väike tasku on tükike sama kleidi pihaosast. Miks üldse tasku? Vaat selleks, et sinna nohurohi torgata kui juhtumisi ninast „tativihma“ tuleb ja ei viitsi rohukapini jalgu lohistada.

Foto NAGI's: 100_5508

Teisel poolel on ema tikitud linikunurkadest mosaiik. Miks ma linikut lõikusin? Sest seal olid plekid, mille peal sai ära proovitud kogu looduskosmeetika ja lisaks ka Mendelejevi tabel, aga olukord jäi muutumatuks. Seega kasutasin ära (küll veidi pleekinud), aga armsa käsitöö. 2 nurka oootavad oma järge.

Foto NAGI's: 100_5506


Heegeldatud linik seal peal on jällegi kaltsuka toode. Oli lihtsalt nii ilus. Noh ja niimoodi saan ma teda kõigile näidata.

Foto NAGI's: 100_5507


Tagumine pool on lakooniline. Ainult lukk. Mis on samuti kuskilt harutatud, sest leidsin ta oma isiklikust kapist ja teppimisjälgedega.
Foto NAGI's: 100_5514

Nüüd on siis nii...

Foto NAGI's: 100_5513

ja nii...

Foto NAGI's: 100_5516Jänestega on nagu on, aga karud lähevad nüüd magama. Juhul kui nad seda ei oska – näidatakse ette . Nagu eelmisel aastal läksid koos magama karu Juuso ja tema peremees. No nii armas.
kirjutas Marmelaad @ 09:11 - Link - kommentaarid (22)
468539 visitors