Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
30 Juuni 2009
MARMELAADI LÄHETAMINE MAALE
MINU AED 3.osa
Monumentaalteos – KAEV

Foto NAGI's: 100_2040

Kui meile hakati kaevama uut kaevu, tuli mulle silme ette kena kividest laotud vooder. Ja millegipärast olin ma täiesti kindel, et kivide ladumisest ja sättimisest saab minu lemmiktegevus. Aga võta näpust (ja kõigest muust), peale esimest kiviringi soigusin ja hädaldasin ümber kaevu kut nutunaine. Ei oskagi öelda – miks, aga see sobitamine ei sobinud mulle. Lisaks sellele tuli segu : kas liiga paks, liiga vedel ja rohkem variante minu jaoks ei eksisteerinudki. Ilmselt mängis rolli ka liigne kärsitus. Hea, et mu kaasa sellistes tegevustes rahulik on (ta harutab ka mu sassiläinud kette). Minust sai hoopis vuugipanija. Ja see tegevus mulle sobis.
Tulemust annab sellise kaevu puhul ikka oodata, sest üle kahe kivirea korraga laduda ei tohi (vahepeal peab segu ära kivistuma). Meie klimaatiliste iseärasuste tõttu võib selline ladumine väldata kogu suve (kui vihma kallab, siis ei saa ju seguga mängida).
Nooh ja kui kivid laotud, siis oli patt jätta katus tegemata. Pattu ei teinud – katus saigi peale. Sain mõlemale otsakolmnurgale kaevulinnud (kes valvavad vett) ka joonistada. Ja lilleamplid. Nüüd vaatan suuri kiviaedu ja laotud müüre hoopis teise pilguga. Austusega.

Foto NAGI's: 100_2042

Kui kõik õitsevad.....

Foto NAGI's: 100_2050 Foto NAGI's: 100_2048

Foto NAGI's: 100_2051 Foto NAGI's: 100_2047
viljuvad.....

Foto NAGI's: 100_2049

tõesti kõik....ka kastekann

Foto NAGI's: 100_2053

Norskamine, nagu ka õmblemine on vahvad ainult sellega tegelejale. Teistele need hääled miskipärast ei meeldi. Niisiis kolisin oma õmblustööga õue. Hetkel käsil Muhvi projekt lapid-lapid-lapid. Väike katkend minu lapitööst.

Foto NAGI's: 100_2035-1

Hea on õmmelda, kui Sul on Laima tehtud käe-puhkamis-toetamis- padi randme all ja väga ilus le_.li nõelapadi. Tänulik lehvitus teile!!!!

Foto NAGI's: 100_2031

Laua peal on meil kivist-savist? linavästrik. Suhteliselt tõetruu. Igatahes meie aia linavästrikud käivad kivilinnuga edvistamas ja minu arust paaritumas ka.


Foto NAGI's: 100_2054

P.s. Loodan, et lähiajal saan näidata naabritüdrukule lõpuaktuseks tuunitud kleiti ja kirjutatud-joonistatud siidisalli. Laura, tule nüüd maale ja teeb üks fotosessioon

Kohtumiseni!
kirjutas Marmelaad @ 15:55 - Link - kommentaarid (18)
28 Juuni 2009
HANSAPÄEVAD

Kiiresall. Kiirsall.

Kui mina kudumistelki jõudsin, olid agarad kudujad juba kohal. Õnneks rohkem, kui foorum arvata lasi. Mina olin ennast eelnevalt S-gruppi möllinud (kell 14.00-16.00 ja 20.00-22.00), aga ajataju kaob teadaolevalt vardaid klõbistades ja lõugu lõgistades ära, niiet kellaajad nihkusid siia-sinna (pigem siis sinna..)
Kindlasti tasub taolisele üritusele minnes maha unustada fotoaparaat ( nagu mina seda tegin), et oleks piinavalt valus vaadata üliandekaid kostüüme, mis laadamüüjatel seljas olid (samas neid mitte jäädvustada) ja loomulikult päris elus isetegijaid, keda väljaspool arvutiekraani kohates oleks tahtnud pildile püüda. Muide selle „reha” otsa astusin ma 2x, sest vahepeal käisin kodus, sättisin ennast õhtuks tagasi – ja... fotoaparaadi jätsin ikkagi koju (no head asja peab ju hoidma).....
Kust ma siis pildid sain ? Ühe „panin pihta” Sunray foorumi piltidest (loodan, et ta ei pahanda) ja teised nuiasin Laimalt.
Päevane pilt:

Foto NAGI's: IMG_2927[2]

Oli sigamõnus olla:

Foto NAGI's: IMG_4449

Õhtul lisas lusti naabertelgi müügilaud, kus pakuti keskaegse fassongiga rõivaid ja mütse. Kui laat ametlikult suleti, saime meie volilt olla lossipreilid, emandad, talunaised, pesunaised, jne. - proovides pähe kõike, mis neil pakkuda oli:

Foto NAGI's: IMG_4451Eelkõige panen siia pildid enda ajaloo tarvis. Et käisin ja olin. Lõpptulemust - KIIRESALLI - peate vaatama teiste kohalolnute blogidest, sest ..... (vaata jutu algust... ).
Ja seda, et tore oli, ma juba ütlesin. )
Kõige tublimatele (hommikuni olijatele) sügav kummardus!!

Foto NAGI's: IMG_4457

Kohtumiseni!!!

kirjutas Marmelaad @ 18:17 - Link - kommentaarid (8)
23 Juuni 2009
INVASIOON MUHUSSE.

Kõige vihmasemal suvepäeval, mida üldse annab ette kujutada, kõige külmemal suvepäeval, mida ei kujutagi keegi sellisel aastaajal tavaliselt ette.....sõitsime meie Muhusse. Sest teisiti ei saanud.
See reis toimus küll mõni aeg tagasi ja teised reisisellid on märgi juba oma postitustesse püstitanud, minul seevastu võlg kustutamata. Niisiis, teen seda jaanilaupäeva öösel ja selge naudinguga.
Kuna minu fotokas olevaid pilte pole keegi näinud, aga naiivselt andsid kõik mulle loa neid eksponeerida, siis minu muljed, versioonid ja tunded allpoololevas reisikirjas.
Niisiis Muhu.
Kõigepealt läks sõit kohe ja otse Muhu muuseumisse, kus Sokike meid tervitas ja viksilt teejuhiks ja giidiks oli. Meid haaras võimas tunne. Nii võimas, et enamus meist tahtis kohe munukaks hakata. Algul mina ja Anakonda. Siis Polkovnik , Linda ja Laima. Teada on paraku see, et enne tuleb saarel 200 aastat oma põlvnemist tõestada, siis võid kannaga vastu maad l üüa.

Foto NAGI's: 100_1911
Foto NAGI's: 100_1917

Järgnevalt Muhu muuseum. Sokike tutuvustas meile madalate uste ja lühikeste söögilaudade saladusi (kes saladust ei tea, minge muuseumi), jalutuskäik oli mõnus (sest tollel hetkel ei sadanud ka vihma) ja minu väike kollaa˛ muljetest:

Foto NAGI's: 100_1921 Foto NAGI's: 100_1924

Foto NAGI's: 100_1920 Foto NAGI's: 100_1932

Lapsed kaevul ja Linda Juhan Smuuli akna taga. Muide kas te teate Juhan Smuuli teoseid ja sünniaastat? Kui ei, minge uurige järele.

Foto NAGI's: 100_1929 Foto NAGI's: 100_1935

Siis käisime imetlemas käsitöökogusid

Foto NAGI's: 100_1934 Foto NAGI's: 100_1948

Saladuseks jäi - miks muhu naist ei tohi katsuda, aga meest tohib

Foto NAGI's: 100_1950 Foto NAGI's: 100_1951

Kui Sokike oli mandrirottidele kaunid käsitööd ja muistsed ehitised ära näidanud, istus ta rolleri selga ja sõitis isepäiselt koju (et pärast meiega siiski liituda)

Foto NAGI's: 100_1960

Kuna välised tegevused olid välistatud, panustasime tubastele toimingutele ja kohaliku „teise käe” poe külastustele. Tubasteks toiminguteks oli Anakonda meile kohale toimetanud oma rannast kotitäie kive. Ikka Muhumaast inspireerituna valmis hulk kenakive. Siin väike osa nendest

Foto NAGI's: 100_1970 Foto NAGI's: 100_1971

Lootuses, et temast võiks siiski Muhu neiu saada, meisterdas Laima endale muhu-sõrme, aga kahjuks sobis see ainult Sokikesele

Foto NAGI's: 100_1982Vahepeale võttis Laima aja maha

Foto NAGI's: 100_1969

Nii tore oli, et ma vahepeal olin kohe vait selle toreduse sees (mida juhtub harva) ja lihtsalt liigutasin oma väikseid roosasid kõrvu.
Siis me magasime.
Ja siis tuli hommik.

Sokikese juures.
Kuna kena inime Sokike lubas meile hommikul putru keeta ja enda juurde kutsus, siis loomulikult liikus meie kolonn läbi Orissaare tema poole. Ma ei taha siinkohal väga emotsionaalseks muutuda, aga Sokikese pojaraas, (teine pojane oli lasteaeda läinud) kes meid ukse peal tervitas, on üks ilmekamaid väikemehi , keda ma näinud olen. Ja kena ema oli talle selga pannud imearmsa kostüümi. Ma oleks vist mitmeks päevaks Ilmar-poissi silitama jäänud. Ilmselt muutus minu paitamine juba tüütuks (kuigi püüdsin teda oma küünelaki värviga meelitada, mis oli toon-toonis tema pluusikesega).

Foto NAGI's: 100_1985

Ja siis keetsid Sokike ja väike Ilmar meile putru
Foto NAGI's: 100_1983

Lapsed mängisid

Mõned lapsed ootasid kannatlikult aga mõned lihtsalt andsid sokolaadikaussi nähes tunnetele voli

Foto NAGI's: 100_1989

Ilus oli sellel koleda-ilma-päeval seal Muhumaal)

Olge tublid ja kepsakad !!
P.s. Üks lill puhkes õide (178 õit)
Foto NAGI's: 100_1902kirjutas Marmelaad @ 22:20 - Link - kommentaarid (17)
21 Juuni 2009
MARMELAADI LÄHETAMINE MAALE
MINU AED 2.osa
Üks jalg kireb, teine kaagutab.


Nüüd ei pea ütlema pikka ja lohisevat lauset „oh, ma lõin vasaku jala ära”- saab öelda „kukk sai müksu” või näiteks - „ astusin kanaga ämbrisse”.

Foto NAGI's: 100_18651
Kalosside värvimine on ju tore ja loominguline tegevus, aga püüa sa leida selline tehnika, et värv maha ei kooruks. Mina olen proovinud erinevaid lakke-mittelakkimisi-värve korda kolm ja ma pean ütlema, et ilmselt on miski täiuslikum variant veel olemas, sest päris rahul ma ei ole.

Foto NAGI's: 100_1873

Kukk ja kana on üldse kena teema. Ema tikkis mulle juubeliks kuke-kana laudlina. Kahjuks enne demonstreerida ei saanud, sest polnud ilma ja kui oli ilma - rohisin aiaääri, lillepeenraid, panin hernestele keppe, korjasin tigusid ja karjatasin lehma, muldasin kartult, jõin naabrinaise juures teed ja rääkisin kui loll ilm on. Korraks sai nüüd pesunöör ometi ka kergendatult hingata, siiani kuivatasin päevadekaupa meeleheitlikult pesu.

Foto NAGI's: 100_2019

Meie majas ja maja ümber toimub totaalne pesitsemine. Alguse tegi kuldnokk. Niikui mees pani kasti puu otsa, olid järgmisel päeval kudrutajad kohal. Nüüd on juba pojad väljas ja varblane agaralt ametis.
Pääsukesed sellel aastal pesa ei teinud, nende lemmik-koha lähedal on signalisatsioonikast. Aga eelmise aasta pojad – 5 tükki (me tunneme nad ära, sest kevadel, kui nad tulevad, lendavad kõigepealt maja esikusse ja kilkavad pool päeva tervituseks), tulid meie maja juurde kooli. Üks räästalaudadest on õppeplats, kus harjutatakse grupiviisiliselt võimaliku pesamaterjali haakumise tehnikat maja külge. Loobusin selle maharookimisest – eks kui kvalifikatsioon saavutatud ja pääsukool läbi, teen lauad puhtaks.

Foto NAGI's: 100_2026 Foto NAGI's: 100_2024

Aknavahetusega jäi väike auk maja seina ja aknaraami vahele, seda lohakust kasutasid kohe ära maamesilased (kes teoreetiliselt peaks ju pesa maasse tegema), aga näe nemad otsustasid majja kolida. No tont seda teab, kus nad nüüd seina sees täpselt toimetavad, äkki peaks sügisel üüriks mett küsima (kuigi pole vist tark tegu neilt üldse midagi küsida, vihastavad veel sunnikud).
Ja kõige uuem avastus on roniroosi sisse kiirelt valmistatud pesake, kus juba linnuke sees, kes mind ühe silmaga lehtede vahelt kõõritab. Tark valik – suurte okastega roosi sisse ei roni ükski vaenlane.
Siis on meil veel ümber maja kõndiv suur siilionu ja trepi all elab(vad) sisalik(ud?).

Kohtumiseni!
kirjutas Marmelaad @ 17:29 - Link - kommentaarid (16)
468533 visitors