Marmelaad
Marmelaad
vardad nr.2, nr.3, nr.5 - need on mu sõbrad
28 Juuli 2012
MATRJOŠKA MURUL.


Foto NAGI's: 100_6381

...kus siis veel, silmas pidades sellist päikest ja tõeliselt suvist ilma.
Murul on ta veel sellepärast, et alpakavillast vesti ju sellise ilmaga vabatahtlikult selga ei pane ( seda villa on seal koguni 100%).
Aga kui siiralt aus olla, siis pole mu läheduses ühtegi arvastatavat fotograafi ka .


Tegemist siis :
HJERTEGARN Exclusive Alpaca superwach baby lõngaga, lisaks sellele on ta veel :organic natural dyed.


Ostsin selle lõnga Käsitööjaamast Aeda soovitusel. Kuna otsisin hästi pehmet, natuke karvast, samas sooja musta lõnga, siis tundub küll - see läks täppi. Lõnga struktuuris on sellised uduhallikad karvakesed, mida üritasin ka pildistada, aga paraku mina ja mu aparaat ei ole väga head karvapildistajad.


Paar postitust tagasi teatasin suure suuga, et ma oma töid ei duubelda. See vest on nüüd suurepärane näide sellest, et ei tasu suuri sõnu ja mõttetuid avaldusi deklareerida, sest ma siiski duubeldasin teda. Tõsi – tikandi tõstsin ühe vesti pealt teisele üle.


Foto NAGI's: 100_6374-1


Eelmine vest oli liiga robustsest lõngast (oli seljas nagu turvis) ja lühike (ilmselt olen ma kasvanud ).
Aga kuna mul on temaga olnud siiski väga hea „koostöö“ kandmise osas, siis otsustasingi uue versiooni kasuks..


Foto NAGI's: 100_6377-1Ääred olid enne valgest broderiipitsist, nüüd on rohelise „palistusega“.

Foto NAGI's: 100_6387

Las ta siis ootab sügist.

p.s. ja ma veendusin jällegi, et musta lõnga võib karistuseks kududa ...
p.p. s. selline fakt ka veel (mis rõõmustab mind kohe eriliselt) - rohelist lõnga (mis oli nagunii jääk) jäi järgi umbes kaks sõrmepikkust, musta - jäi järgi piiiiisikene junn. Aet - Sa oled snaiper !


kirjutas Marmelaad @ 12:12 - Link - kommentaarid (9)
20 Juuli 2012
KAMEELEON.Foto NAGI's: 100_6366


Kõik rohenäpud ju teavad, et taimed, sh. lilled ja umbrohud räägivad omavahel. Kui neil lobisemisest aega üle jääb, siis kuulavad ka teid - vajadusel isegi räägivad teiega. Päriselt ka. Kõik puha uuritud – teadlased on võnked jms. välja peilinud. Iseasi, kui võnketundlik te ise juhtute olema ja muidugi võib naabritel olla veidi koom vaadata, kui te peenra juures pobisete .

Meie lillepeenras käis kevadel ilmselt selline keskustelu:


Umbrohumoodi taim „Mis sul Floks viga, kasvad kuni tahad, kõik imetlevad su õisi ja elu on nagu lill! Aga mind ei lasta kasvada, perenaine tuleb ja roogib mind välja, enne kui ma isegi näidata suudan, millised kaunid õied minulgi on.

Floks: „Aga sa ole kaval. Proovi olla minu moodi. Peida ennast minu vahele, lükka lehed piklikuks ja mõtle õied roosaks. Kui sa oled minuga sarnane, ei märkagi perenaine et oled umbrohi ja hea õnne korral saad näidata ka oma õite ilu.

Umbrohumoodi taim : „ Ma proovin!“

............................

No ja ta prooviski. Eelmisel nädalal, kui floks õitsema hakkas, vaatasin, et mis jama seal lillepuhmas veel kasvama on hakanud, olin juba kättpidi taime küljes, aga siis vaatasin tema alles puhkevat õit ja heldisin. Millegipärast tuli pähe selline /võimalik/ nendevaheline vestlus.Foto NAGI's: 100_6359-1 Foto NAGI's: 100_6364-1


Õitsegu siis terviseks.

Ja siis on veel üks pilt sõber Sokikesele. Kas Sina oled juba sellel suvel meie „traditsioonilist kamajooki“ teinud?
p.s. Traditsiooniline kamajook koosneb:
kamast, vaarikajogurtist ja värsketest vaarikatest – nii lihtne see ongi!Foto NAGI's: 100_6354-1
kirjutas Marmelaad @ 17:50 - Link - kommentaarid (10)
07 Juuli 2012
AASTA 2067.


Foto NAGI's: 100_6295-1


Selline number on Ida seeliku peal. Ei aastaarvu ega mustrit pole mina sinna joonistanud, hoopis riidefirma Nanso kunstnik, kes on oma piltidel ennast pisut Nostradamusena tundnud.
Ostetud kaltsukast, sünnilt hõlmikseelik, suurusnumbriga XL. Ega ma ausaltöelda ostmise hetkel sinna pildimaailma eriti ei süvenenud, sest minu jaoks oli see ettejoonistatud kontuuridega seelik piisavalt huvitav. Kodus vaatasin et jah, konnad ja kirjakud pole ikkagi enam minu teema – järelikult saab seeliku omanikuks Ida.
Aga „nostradamuse seeliku“ peal on palju põnevat. Esiteks tundub, et tulevikumaailma toiduahel on kardinaalselt muutunud : nagu näha ajab hiir siili taga, siil omakorda jänest. Kitsed ja põdrad tunduvad õnneks sama süütud rohumälujad nagu praegu. Aga pole kindel.


Foto NAGI's: 100_6280-1Mõned loomad on riided selga pannud ja edevaks muutunud. Selle pildi ma juba natuke värvisin ära ka. Kusjuures olingi nii ahne ja lustisin üksinda. Teistele värvipulkasid kätte ei andnud .Foto NAGI's: 100_6296-1 Foto NAGI's: 100_6272-1Tundub, et aastal 2067 on elu võtnud paljuski muinajutu mõõtmed, sest näiteks ükssarv on pildil keskne tegelane. Samuti pole siis enam koledaid paneelmaju ja tundub, et ka eramajad on võtnud hoopis uudse kuju. Natuke nagu neegrionnid või jurtad või siis mõlemad kokku.Foto NAGI's: 100_6266-1Kuna selleks ajaks võiks minu arvates ka vikerkaar mõned värvid ära vahetada, siis värvisin mina selle niimoodi:Foto NAGI's: 100_6269-1Väga lahe oli värvida. Nagu väiksena värviraamatut. Meelega jätsin osa pilte värvimata. Äkki lasen pikkadel autosõitudel mõna lille ikka Idal ka värvida.
Seljas näeb see seelik välja nii. Kõigepealt rohelisel põllul rohelise pluusiga.Foto NAGI's: 100_6237-1siis kollasel põllul...Foto NAGI's: 100_6249-1

Foto NAGI's: 100_6254-1Natuke rippus ka.Foto NAGI's: 100_6277-1Hõlmikseeliku küljed aeti masinaga kokku, ülearune jupp lõigati ära ja ülemisse serva aeti pitskumm.Foto NAGI's: 100_6275Temast on aastaks 2067 saanud võibolla uus dinosaurus. Praegu on ta selline väike ja „kahtlane“tõuk, a glaza takije dobrõje, dobrõje ).Foto NAGI's: 100_6292-1See oli nüüd selline „värvisin värviraamatut ja näitasin teistelegi“ postitus.
Muide. Kas keegi teist on mõelnud, milline võiks elu olla aastal 2067, või 2167?kirjutas Marmelaad @ 20:07 - Link - kommentaarid (15)
467605 visitors