Vajadus õmmelda...
Vajadus õmmelda...
About Me
Age: 29
Location: Tallinn
Zodiac Sign: Neitsi
Blog Description
Meeldib igasugune isetegemine. Põhiliselt õmblen, selle pisiku olen saanud emalt.
What I like...
What I hate...
Archive
Viimased postitused
Mai 2014
Link
Reading...
Currently listening to...
Last Movie seen...
Quote


370191
Visits

05 Mai 2014
Nüüd siis eelmises postituses mainitud põneva fotosessiooni pildid. Siiani olen alati oma tooteid ise pildistanud, seekord tahtsin fotograafi abi kasutada. Ja loomulikult ei pidanud seda kahetsema, olen tulemusega väga rahul! Fotograafiks oli Mari Teppo, kelle töid võib näha siin. Pildistasime Tallinna vanalinnas asuvas Okasroosikese lossis.

Nagu olete ilmselt märganud, olen lapiriietest vaimustuses. Meeldivad nad mulle nii argi- kui pidurõivana. Siiani olen kleitide puhul alati lapiliseks teinud kleidi alumise osa. Nüüd tuli mul idee seda ka ülemisel osal katsetada. See on ideaalne viis igas suuruses ja iga kujuga kangajääkide ärakasutamiseks (ja neid on mul hulgi). Kleidi ülemine osa koosneb 8 paanist, iga paan on omakorda õmmeldud lappidest. Kasutasin erinevaid pidulikke kangaid (pits, samet, kunstsiid, šifoon). Paanide vahel on kaunistuseks ilupael.

Foto NAGI's: 3

Foto NAGI's: 4

Foto NAGI's: 11

Tegin kohe kaks kleiti. Pika ja lühikese. S suurus ja (M)/L suurus.

Foto NAGI's: 8

Milleks minna otse kui saab ringiga? Ehk et milleks õmmelda kangast kleit, kui on võimalik kaks kangast juppideks lõigata, seejärel uueks kangaks kokku õmmelda ja alles siis kleit teha. Just seda ma tegingi. Kasutasn venivat pitsi ja õhemat venivat liblikatega kangast. Kõigil lappidel on trikotaažist vooder all. Esialgu plaanisin sellest teha kleidi alumist osa veidi teisel moel. Aga see valmis õmmeldud kangas sattus mulle sellisel viisil kätte, et keerasin ümber kere ja tuligi hoopis sellise kleidi idee. Tagant on kleit väga avar, kaela tagant pitsist lipsuga kinni seotav.

Foto NAGI's: 24

Foto NAGI's: 22

Järgmine kleit sai samuti uutmoodi lahenduse. Kleidi ülemine osa on venivast pitsist, alumine osa õmmeldud kahest eri kangast.

Foto NAGI's: 15

Selle kleidi alumise osa moodustavad kolme värvi trapetsid, ülemine osa pitsist.

Foto NAGI's: 13

Üks vallatu minikleit lapilise satsiga allääres:

Foto NAGI's: 17

Kasutasin võimalust ja lasin pildistada juba varem valminud pikka kunstsiidist lapikleiti:

Foto NAGI's: 19

Sama tegin ka mummuliste tikitud kleitidega:

Foto NAGI's: 26

Natuke rohkem pilte KreekaPähkli FB lehel.
KreekaPähkel posted @ 21:41 - Link - kommentaarid (11)