Vajadus õmmelda...
Vajadus õmmelda...
About Me
Age: 29
Location: Tallinn
Zodiac Sign: Neitsi
Blog Description
Meeldib igasugune isetegemine. Põhiliselt õmblen, selle pisiku olen saanud emalt.
What I like...
What I hate...
Archive
Viimased postitused
Detsember 2014
Oktoober 2014
September 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Mai 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Detsember 2013
November 2013
September 2013
August 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
Oktoober 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Link
Reading...
Currently listening to...
Last Movie seen...
Quote


370193
Visits

28 September 2011
TK KÄSITÖÖKOHT KORDA – JÄRELTÖÖ

Esmalt hoiatuseks, et see on 53 pildiga postitus...

TK Käsitöökoht korda projekti raames suutsin teha väikese töö, aga tänu sellele projektile võtsin vastu otsuse oma kodus muudatusi teha. Ma olen loomulikult kogu aeg unistanud päris oma käsitöötoast ja projekti raames nägin nii siinsete kui mujalt pärit käsitöölaste blogides nende suurepäraseid käsitööruume. Praegu on meil 3 tuba: magamistuba, elutuba ja nn töö/arvutituba. Seda viimast kasutas peamiselt mu elukaaslane. Tuba ise oli päris suur, aga reaalselt leidis kasutust väike osa diivanist, kus tema siis istus ja arvutiekraani vaatas. Selle tõttu julgesin vaikselt hakata rääkima variandist, et äkki oleks targem sellest hoopis minule töötuba teha, sest mina õmblesin paraku köögis. Minu köök parematel ja halvematel aegadel nägi välja selline:

Foto NAGI's: 1

Mida rohkem ma sellele mõtlesin ja teiste käsitöötube vaatasin, seda kindlamaks mu otsus muutus. Ja õnneks, ÕNNEKS, elukaaslane ei olnud vastu....Toa suuruse ja valgustuse osas tundus mulle igatahes targem praegune magamistuba ja arvutituba ringi vahetada, nii et endisesse arvutituppa sai magamistuba ja endisesse magamistuppa minu töötuba. Arvutituba oli selline:

Foto NAGI's: 2

Siinkohal on paslik näidata, kuidas minu käsitöötarbed varem paigutatud olid. Endises magamistoas oli akna all kena tool, mis katte all ei olnud üldse nii kena...Seal olid kangakotid:

Foto NAGI's: 3

Sama lugu elutoa tooliga, sinna taha peitsin lõngad-niidid:

Foto NAGI's: 4

Magamistoa ukse tagune oli täis kotte kangastega ja arvutitoa kapitagune erinevaid pappe, mis mõeldud meisterdamiseks.

Foto NAGI's: 5

Otsus vastu võetud ning algaski lõputu kolimine. Tegin sellega algust oma esimesel puhkuse päeval, 1. juulil. Keskmine (elutuba) on läbikäidav, seega kolimine käis nii, et ühest toast asjad keskmisesse tuppa ja teisest toast keskmisesse tuppa ja siis vaikselt hakkasin neid õigesti uutesse asukohtadesse sättima. Tegin selle käigus korteris loomulikult korraliku suurpuhastuse. Kõik nurgatagused, sahtlite ja kappide sisud said ära sorteeritud, üksjagu asju ära visatud või antud. Päris tükk aega tuli kõndida kodus sõna otseses mõttes nii, et otsi kohta kus sa saad astuda...See nägi välja nii:

Foto NAGI's: 6

Meie uus ja mõnusalt avar magamistuba:

Foto NAGI's: 7

Foto NAGI's: 8

Ja AJUTINE ning korras (rõhutan, see on korras!) käsitöötuba oli selline:

Foto NAGI's: 9

Näitan seda seetõttu, et ma kasutasin seda ajutsit varianti oma kuu aega kindlasti. Kogu selles segaduses suvatses mu aaloe õitsema hakata, see oli tore.

Foto NAGI's: 10

Uude käsitöötuppa sai korda tehtud vanad kapid. Ostsime need osta.ee-st 1 EEK eest.

Foto NAGI's: 11

Foto NAGI's: 12

Kuna meie näol leiti lollid, kes teiste vana kraami ära viivad, siis pakuti meile tasuta kaasa ka see väike kapp, mille juba kevadel korda tegime. Ostetud kappide remonti alustsime tegelikult juba ligi aasta aega tagasi (siis olid need mõeldud endisesse arvutituppa). Õnneks oli meil võimalus lihvimistööd mujal teha ja lihvituna need kapid seal mujal seisidki. Lihvimise tegi suures osas siiski ära mu elukaaslane, tänud talle selle eest (no et ta viitsis seda teha....sest kui kappe talle osta.ee-s näitasin, ütles ta, et need on väga koledad. Aga lubas ära osta. Kui ta nendel Pärnus järgi käis, nentis endiselt, et on väga koledad. Isegi lihvides ütles ta, et need on ikka nii koledad kapid, et tema neid oma koju ei taha...aga lihvis ikkagi. Aga ma muudkui rääkisin oma ilusast visioonist....). Tänu sellele, et käsitöötoa lõpuks teha otsustasin, said kapid ka kiiremini korda. Lihvitud kapid tõime koju. Need olid päris suured ja siis mõnda ega elasime nende kappide otsas.

Foto NAGI's: 13

Peale tööd iga päev muudkui värvisin ja värvisin....kaks kappi tegin pruuniks, ühe kollaseks. Postituse alguses näitasin endise arvutitoa pilti, seal oli 2 valget kappi ja 1 valge riiul. Selle riiuli värvisin roheliseks.

Foto NAGI's: 14

Kollasele kapile tegin peale pruuni mustri. Kapp kaunistab elutuba ja sai selline:

Foto NAGI's: 15

Foto NAGI's: 16

Koridori poolt vaadatuna:

Foto NAGI's: 17

Ja köögi poolt vaadatuna:

Foto NAGI's: 18

Pruunidele kappidele tegin rohelise värviga samasuguse mustri. Need kapid on minu uues töötoas:

Foto NAGI's: 19

Foto NAGI's: 20

Koos roheliseks värvitud riiuliga:

Foto NAGI's: 21

Foto NAGI's: 22

Punutud korvides on erinevad väiksemad kangad. Nende sorteerimisega nägin ka omajagu vaeva. Ei suutnud kuidagi otsustada, milline tükk on piisavalt suur, et ta nn kangaste hulka panna ja milline piisavalt väike, et see juba jääk oleks ja ilmselt lapitöös kasutust leiab. Kollasele kapile ma ülemist osa peale ei pannud, vaid panin selle hoopis rohelise riiuli alla.

Kuna ühel kapil oli üks sahtel puudu, siis otsustasin ka teisest loobuda. Värvisin sahtlitele mõeldud osa seest pruuniks ja ostsin sinna korvid. Korvides on erinevad heegelniidid ja villased niidid muhu tikandi jaoks.

Foto NAGI's: 23

Käsitööraamatud on nüüd kõik ilusasti reas...

Foto NAGI's: 24

Baarikapp...

Foto NAGI's: 25

... sisaldab käsitööajakirju (Burda, Käsitöö, Minu Käsitööd, Siluett jt).

Foto NAGI's: 26

Kappides on peidus väike osa kangavarudest, suurem osa on ema juures:

Foto NAGI's: 27

Hea suur sahtel lõikemati ja pappide jaoks:

Foto NAGI's: 28

Niidirullid on pappkastis, mille lasin kuldse spreiga üle ja vardad konjakipudeli ümbrises (sellele on plaanis mingi ilusam ümbris teha):

Foto NAGI's: 29

Kõikide kapinuppude asemele panin tutid. Odavam ja nunnum

Foto NAGI's: 30

Osta.ee-st sain omale ka mannekeeni (sellest olen ka juba kaua unistanud!).

Foto NAGI's: 31

Üks vahva käsitöötarvikute karp, mis mulle kingiti ja on nii „minu nägu“:

Foto NAGI's: 32

Töötoa uksetagusega ei ole muidugi siin mõtet eputada, aga see riiul oli mul plaanis tegelikult ära visata (sest seal ei olnud normaalseid riiuleid). Siis tuli mõte ühele poole toru panna, sinna saab siis riputada pooleli olevad või müügis olevad asjad. Praegu ei ole seda võimalik teha, sest kolimise käigus leidsin riidekapist kaks suurt kotitäit riideid, mida oleks vaja parandada. See pole eriti ahvatlev töö....

Foto NAGI's: 33

Arvutitoa kardinad on nüüd mu töötoas:

Foto NAGI's: 34

Leidsin Selverist kardinatega ideaalselt sobiva lillepoti!

Foto NAGI's: 35

Ja siin põhitegelased!

Foto NAGI's: 36

Niidihoidja sain emalt ja värvisin samuti roheliseks:

Foto NAGI's: 37

Kuna valge riiul läks töötuppa, siis 2 valget kappi, mis vanast arvutitoast üle jäid, läksid kööki. See plaan oli mul juba ammu. Sest olukord enne ei olnud just väga kiita....nüüd on hoopis teine asi! Ja mulle nii meeldib, kui köögis on klaasustega kapid, kuhu saab ilusasti purkide sisse kuivaineid panna.

Foto NAGI's: 38

Foto NAGI's: 39

Kuna mul oli hoog sees, siis värvisin ära ka koridori jalatsiriiulid ja kummuti.

Foto NAGI's: 40

Foto NAGI's: 41

Kummuti peale oli plaanis tegelikult pruuniga lilled joonistada. Aga värv vist on suht otsas ja ära kuivamas ja ma ei ole kindel, kas ma ikka joonistan. Võibolla kunagi joonistan.

Elutoa sein oli enne tühi:

Foto NAGI's: 42

Ostsime Mööbliaidast riiulikandurid ja K-rautast riiulid, mille värvisin samuti pruuniks.

Foto NAGI's: 43

Foto NAGI's: 44

Foto NAGI's: 45

Foto NAGI's: 46

Foto NAGI's: 47

Viimaselt pildilt on näha töötoa kapi külge, see on ka mustriline...

Elukaaslase vend andis mulle hunniku vanu kardinaid, et küll ma midagi ikka teen nendega. Leidsingi ühele kohe rakendust. Tegin natuke kitsamaks ja panin elutoa ja köögi ukseava ette. Siin postis veel natuke hubasust kardinahoidja näol:

Foto NAGI's: 48

Nüüd võin vist ütelda, et kodu on selleks korraks isegi enamvähem valmis saanud. Ja ma olen tõesti äärmiselt õnnelik, et mul on nüüd selline tuba ja võimalus oma asju hoida, aga inimene on üks imelik loom, et kunagi ei ole ta rahul. Sest ma ei valeta, kui ütlen, et tegelikult on mul ikkagi ruumipuudus. Nii kangaste hoidmiseks kui õmblemiseks. Sest masinad on ühe laua taga ja on kitsas ja lapitööks pean lappe põrandal lõikama... Ja praegu on mul kõik kenasti kappi ära sätitud, aga kui nüüd midagi juurde tuleb, siis on jama. Lahke naabrinaine juba andis kaks kotitäit kangajuppe ja nüüd hakkab pihta see kilekotimajandus jälle, sest kappi need ei mahu Aga muidu ikkagi superluks värk!

Ohh ja selle koristuse käigus leidsin mõningad 10 aasta tagused katsetused moejoonistuse vallas. Päris naljakas oli vaadata neid. Nüüd on mul tegelikult oma molbert ka (mida ei ole õieti kuhugi panna) ja kunagi ostsin raamatu nimega Fashion Drawing. On plaanis ennast selles vallas harida. Aga meenutusi minevikust:

Foto NAGI's: 49

Foto NAGI's: 50

Foto NAGI's: 51

Foto NAGI's: 52

Foto NAGI's: 53

Käsitöös on olnud viimased 3 kuud paus. TK hubane kodu raames olen jõudnud asjad valmis teha, aga esimest korda jäin ka mustaks lambaks muhu tikandi projektis. Mul lihtsalt ei olnud aega ja ruumigi käsitööd teha. Sellest on kahju

Ja see blogimine pole ka naljaasi. Olen viimase 3 kuu jooksul oma kodu iga nurga alt ja etapi juures pildistanud, nüüd oli vaja pildid välja valida, õigesse järjekorda panna, picasas kollaa˛ideks teha, ühe teise programmiga väiksemaks teha ja kõik nagisse laadida ja siis siia isetegijasse...ja mul kulus selleks nüüd oma 5 tundi, uskumatu. Aga nüüd on käsitöökoht (ja kodu üldiselt) korras, kõik blogisse raporteeritud ja võib jälle rahumeeli hakata õmblema ja uuesti segadust tekitama .
Kuigi täna vist enam õmblemiseks ei lähe....
KreekaPähkel posted @ 19:34 - Link - kommentaarid (26)
25 September 2011


AASTAPROJEKT HUBANE KODU 2011 - SEPTEMBER

Kasutatud tehnika: heegeldamine.

Heegeldasin kardinahoidja. Muster on pärit ajakirjast Robotki Reczne 4/2008. Pole aimugi, mis keeles see on.

Foto NAGI's: hubane kodu
KreekaPähkel posted @ 20:45 - Link - kommentaarid (5)