Idee saab teoks
840072 korda vaadatud
Projektid, milles osalen/ osalesin...
Arhiiv...
Viimased postitused
Juuli 2011
Minu nupuke...
17 Juuli 2011
SEEPIDE VALMISTAMISE KAUNIS KUNST

Lapsepõlvemälestustest meenub vanaemaaegne seebitegu, kui suures saunakatlas seepi keedeti. Patta läksid viimsedki rasvajäätmed, tuhk ja sool. Ja ei mingit lõhnaainet! Ega see seep hästi lõhnanud küll. Mäletan ka suuri, umbes poolekiloseid seebitükke, mis hiljem pingi peal kuivasid. Ja selle seebiga pesti lambavilla ja muud mustemat kraami.
Tundub, et kõik see tegevus oli liiga aeganõudev, keeruline ja ka tüütu.

Tänapäeval, mil puhastatud kujul rasvad ja õlid poes saadaval, on seebi keetmine kordades lihtsam ning palju põnevam. Võib julgelt õelda, et see ju lausa kaunis kunst!

Mõni aeg tagasi tegin valmismassist seepe. Nüüd jõudis aeg nii kaugele, et otsustasin ette võtta traditsioonilise meetodi, kus keemilise reaktsiooni tulemusena moodustub seebikivist ja rasvadest ehe seep.Sensuaalne roosipuu ja ylang-ylangi seep punase savigaÕrnatoimeline meeseepVärske ja ergutav rohelise tee ja piparmündi seepPeas on veel mitmeid ideid, mida tahan teoks teha. Paremate tulemuste nimel peaks ka veidi eksperimenteerima, näiteks asendama retseptis olev vesi piparmündi teega või...

Räägitakse, et kes on kord ise rasvadest ja õlidest seepi teinud, see teisi enam ei tahagi. Kes veel pole seepi teinud, võtke asi käsile! Katsetage julgelt, katsetage, katsetage! See on nii põnev!
le_.li postitas 20:04 - Link - kommentaarid (20)
Pulloverist leiab nii mõndagi...
Tasub vaadata...
Maireh

Kastan