Idee saab teoks
834930 korda vaadatud
Projektid, milles osalen/ osalesin...
Arhiiv...
Viimased postitused
Veebruar 2009
Minu nupuke...
05 Veebruar 2009
MAGUSAD LUSIKAD
Leian, et kõik käsitsi tehtu on haruldane ja hinnatud (iseenesest mõistetavalt pole vaja seda väidet ISETEGIJATELE tõestada!). Isetehtud maiustuste, kodulikööride, hoidiste ja muude usinate ja oskajate poolt valmistatud kingitused on ainulaadsed . Hindan omaloomingut väga ja tunnen siirast rõõmu nende saamisel ja andmisel. Sest, "mis on parim kingitus, mille sa oled saanud? Või õigemini, mis on parim kingitus, mille sa oled ise teinud? Võib-olla tuleb sulle meelde, et mõlemal juhul oli parim kingitus see, mis on seotud kinkija südamesoojusega – see, milles oli osa kinkijast endast" (Wanda Fulton).

Lustlikud, suu veidi muigele ajavad ja ka head tuju tekitavad MAGUSAD LUSIKAD on igati sobilik kingitus sõbrapäevaks. Idee on küll vana, aga toimib siiani. (Esimest korda tegin neid aastal 1997, kui noorem tütar 1.klassis käis – sooviks oli klassikaaslastele midagi toredat sõbrapäevaks viia. Asi toimis ja tagasiside oli vägagi positiivne).Kindlast on ka sõpru, kelle toimetamisega käib kaasas suur kohvi- või kakaokruus. Neile kulub igati ära nädalajagu või isegi rohkem šokolaadiga glasuuritud suuremaid lusikaid, mis mitu magusat hetke pakuks ja ka tuju paremaks teeks.Kelleni see idee pole veel jõudnud (12 aastat sõbrapäevadel ringluses olla on küllaltki pikk aeg), siis magusate lusikate tegemine käib nii: vaja on suuremaid plastlusikaid (loomulikult võivad olla ka terasest lusikad), tumedat šokolaadi ja kaunistamiseks valget šokolaadi . 25 lusika tegemiseks kulus mul 300g tumedat ja 100g valget šokolaadi.
Sulata tume šokolaad veevannis. Kasta lusikalabad ühekaupa vedelasse šokolaadi . lase üleliigne glasuur ära tilkuda, aseta lusikas küpsetuspaberile veidi tarduma. Kata lusikaid 2-3... korda tumeda šokolaadiga . Kui kõik lusikad on glasuuritud, pane nad 30 minutiks külmkappi lõplikult tarduma. (Vahepeal tahkunud šokolaad sulata uuesti veevannis või mikros)
Tükelda valge šokolaad, pane tükid kondiitrikotti või kilekotti ja seejärel veevanni sulama. Võta jahtunud lusikad külmkapist ja kaunista .
Pane jällegi 30 minutiks külmkappi, seejärel paki iga lusikas tsellofaani või kilesse ja seo paelaga kinni. Hoia jahedas kohas mitte üle 2 nädala, pikemal säilitamisel hakkab glasuur tuhmuma.
Üllata oma sõpra ühe väikese magusa lusikaga!


le_.li postitas 14:27 - Link - kommentaarid (25)
Pulloverist leiab nii mõndagi...
Tasub vaadata...
Maireh

Kastan