Idee saab teoks
840168 korda vaadatud
Projektid, milles osalen/ osalesin...
Arhiiv...
Viimased postitused
Detsember 2014
Minu nupuke...
29 Detsember 2014
SALAKUDUMINEOktoobrikuu lõpus tuli mu postkasti kiri, milles oli AlleRaa pisike palve jagada mõnda uut kinda- või sokimustrit ning ühtlasi korraldada ka üks ühine-koos-sala-kudumine. Isetegijas olevat nii vaikseks jäänud, puhuks veidi elu sisse.
Palvetele tuleb ikka vastata. Pealegi, materjal oli mul koheselt varnast (arvutist) võtta. Olin just paberile pandud uue mustrimotiivi ning kindadki selle motiiviga valmis kootud ja mitte veel näidatud – seega, aga palun, olge lahked, muster koheselt olemas!

sala_I_1

Eeldasin, et väljapakutava mustrimotiivi võib iga osaleja omal vabal valikul kuhu iganes kududa: sokki, kindasse, mütsi... Pärast hea vaadata, kui lennuka fantaasiaga välja tullakse. Paraku see mõte ei läinud mitte. Tuli ikka konkreetse asja juurde jääda ja ka sellele konkreetsele asjale sõnaline juhend lisada.
Hakkasin siis käsikäes juhendit kirjutama ja ka uut kindapaari kuduma. Uut kindapaari selleks, et kõik korrektselt ja rida-realt kirja panna. Kinnaste kudumisel olen ma ainult põhimustri nn. „ära fikseerinud“ (kas siis raamatust välja valinud või ise koostanud), kõik muu tuleb jooksvalt ja iseenesest. Ka esialgne motiiviskeem sai täiendust randmekirja, pihukirja ning põidlakiilu joonise näol.
Skeemitamine oli lihtne, kuid kogu kudumine õpetussõnadesse kirja panna oli pärismittevägameeldivtegevus.

Tegelikult, selle salakudumise peategelane on AlleRaa, sest just tema algatusel ja läbiviimisel sai antud teema teoks. Aitäh salakudumist vedamast!

Pruunid kindad: salakudumise idee algallikas.
Mustad kindad: õpetussõnade kirjapanemise abimaterjal.
Mõlemad paarid kootud DROPS Alpaca lõngast.

sala_I_2

sala_II_5
le_.li postitas 21:21 - Link - kommentaarid (15)
Pulloverist leiab nii mõndagi...
Tasub vaadata...
Maireh

Kastan