kaunis kodune käsitöö
kaunis kodune käsitöö
pigem sukavardakeerutaja, kui leemekulbiliigutaja
.: Minust :.
Vanus: 40 ja nati veel
Elukoht: Türi
Päikesemärk: kaksik
.: Tuju teeb heaks :.
kui naeratad ja sulle naeratatakse vastu, tunda kõhus liblikaid ja rahulolu elatud elust
.: Häirib :.
pooleli jäänud tööd, lõpetamata vestlused ja avastada, et nüüd on küll lootusetult hilja
.: Lingid :.

.: Moto :.
PARIM VIIS ÕPPIDA ON ÕPETADA!
.: Kirjatuvilend :.
Viimased postitused
Juuni 2018
Mai 2018
Aprill 2018
Jaanuar 2018
Detsember 2017
Aprill 2017
Jaanuar 2017
Detsember 2016
November 2016
Mai 2016
Aprill 2016
Märts 2016
Veebruar 2016
Jaanuar 2016
Detsember 2015
November 2015
Märts 2014
Detsember 2013
September 2013
Aprill 2013
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
August 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
September 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007

.: Lisaks :.

Lugesin:Üritan hispaania keelt õppida

Last Movie:
!Filmid!

Listening to:
kas tead, mida tähendab, üks armastus suur!!!


.: Küünekriipijad :.

170885

31 Detsember 2011
Enne kui aasta tõepoolest otsa saab tuleb lõpetada vanad asjad.
"Hubane kodu" viimane töö.
Ühel vihmast porisel päeval said kaltsukas kokku kunstihingega isetegija ja üks vana kandik. See oli armumine esimesest silmapilgust. Müüjaproua küll ahastas, et miks tema tömbid silmad seda enne ei märganud, ta oleks ka seda kandikut hirmsat moodi endale tahtnud. Aga mina olin kade ja ei lasknud end heidutada, sest ma olin umbes nii aegade hämarusest saati kandikut otsinud, millega tekiks eriline side.Olles pühalikult endale lubanud, et ei osta enam ühtegi salvrätipakki, pidin siiski ostma Konsumist imelise pitsiäärega salvetkad- süda sundis ja hing ihkas neid omada. Mu silme ees juba kangastus tuunitud kandik.
Urmas Tartese liblikakalendri võisin ka nüüd südamerahuga ära lõikuda.
Pisut akrüülidega ringjalt möllamist ja tulemus on igati kiiduväärt.Kui te otsite liblikate tundlaid, siis need on kenasti rohu sees peidus!

Kevadine küll siia porimülka ilma aga mis siis ikka!Kõike paremat teile! Uus aasta tuleb kindlasti mõnes mõttes parem ja vahel ka nati kehvem aga üks on kindel-uus on ta kindlasti!

bastet posted @ 14:51 - Link - kommentaarid

19 Detsember 2011
Kui sul puudub hea kingiidee meessooesindajale, siis siin on üks vahva mõte välja pakkuda.
Kaheksa õrnade kätekestega naisesindajat meisterdasid ühel vihmasel neljapäeva õhtul Veimevakas pudeltaieseid.

Nii, et nüüd siis baarikapi kallale või jalad selga ning poodi, jõuad veel miskit kena nikerdada!

bastet posted @ 18:51 - Link - kommentaarid (2)

13 Detsember 2011
Vastuseks neile, kes on küsinud kommentaarides kuidas ma neid soolasid teen.
Kõik algas sellest, et sain järjekordselt 25+ ja juubeliks hunniku raha või õigem oleks öelda, et kilodega metalli, täiesti arvestatava summa. Plaan oli küll uus köögikombain osta, sest kulda ja karda on mul küll ja küll. No ei leidnud sellist ohhooo-efektiga masinat ja aeg veeres. Leidsin hoopis dehüdraatori ja sukeldusin kuivatamise maailma. Ja olen väga rahul.

Sellist kodust ja maheviljeletud ürdisoola saab küll suvel teha, kui peenardel on igast rohelist kraami. No petersell rohetab mul siiani.

Tegu lihtne.
Ühel kuival päeval korja igasuguseid ürte (petersell, tüümian, till, roheline sibul-ribasta, murulauk), puhasta need ja pane kuivatisse. Selle puudumisel võid ju ka praeahjus kuivatada. Praegusel ajal pead ilmselt meie kaubandusvõrkude abi kasutama.
Minu ürdisoolades on petersellil põhirõhk, siis tüümian ja muud rohelised. Valik on sinu!Ja siis kasutades kohviveskit peenesta see, mitte väga peeneks.

Lisa meresool ja jahvata see peeneks. Ürdisegu ja soola vahekord on 3/1: 3 osa ürte ja 1 osa soola.

Küüsalaugu soola tegemine on pikem ja aromaatsem protsess. Puhastatud küüslaugud suru läbi pressi ja majapidamispaberiga suru mahla vähemaks. Ja siis tuleb kannatada u 20 tundi kuivatamise ajal levivat aroomi. See võib isegi pea valutama panna aga kindlasti hävitab ka mõningaid pisikuid ning hoiab eemale külalised.

Samas võid ka ürte ette kuivatada. Ja hoiad õhukindlas pakendis ja aegajalt pistad nina sisse, kontrollid kas su töö ja vaev pole huka läinud.

Valmissool näeb välja üpris tuhkjas, võib ju ka teralisemaks jätta.Kasuta toidu lõppmaitsestamisel. Meil käib see nii, et igaüks lisab soola oma portsjonile ise.
Sobib ideaalselt praekartulite, makaronide ja ka võileibade maitsestamiseks (eriti soojade võileibade tegemisel) ning ka lihtsalt näpu maitsestamiseks

Hoia õhukindlas purgis. Kui perele meeldib siis on see varsti otsas ja tuleb teha uus partii.

bastet posted @ 09:04 - Link - kommentaarid

10 Detsember 2011
Igal esmaspäeval, kui algab taas koolinädal, mõtlen et ÄKKI no VÕIBOLL EHK LOOTA JU VÕIB tuleb kergem nädal, mil ei pea nii palju ringi jooksma, tegelema korraga nii u 100 kooli ja isikliku elu asjaga. Aga tavaliselt see nii ei ole. Ja enamuse ajast see ongi vahva, näeb nii palju, kogeb uusi asju ja nii palju toredaid üllatusi.
Nädal algas Heimtalisse sõiduga. Kaasas 5.-7. klasside pliksid. Käisime külas tekstiilikunstnik Anu Raual. Nii mõned aastad tagasi, kui meie kool sai Eestimaa kaunimaks kooliks, saime kingituseks tema poolt suure seinavaiba ja hiljem omavahel juteldes ka küllakutse.
Selle piduliku päeva meenutusfoto, mis sobib ka sarja "Mina ja kuulsused". Selle päeva meenutusi peaks ühes postituses meenutama aga täna on palju muid asju.

Oleme kolmekesi meie kooli õpilaste vilditud vaibale viimast lihvi andmas ehk siis lipuvärve kinnitamas.Heimtalis sai palju pilte tehtud, ikka eestlaste ja teiste rahvaste kaunist käsitööst. Raske oli pildivalikut teha.

Pilt kassikarjast, ikka sellepärast et kassid mulle meeldivad.Ja kunstnik ise koos n.ö. veimevakaga: rariteetse käsitöökoguga.Neljapäevane õhtu venis taas pikaks. JRKÜ Veimevakas tegime geelküünlaid.
Esialgne võimaluste piiramatus võttis isegi minu hetkeks ideetühjaks. Eks olen neid ennegi teinud aga pisut tagasihoidlikuma pudi-padiga.ja siis hakkasid meie ideerakud tööle ja töö läks lahti.Geelküünalde paraad:Iga küünla võlu ei saa kohe pildile haarata, no ei mahu. Väike kollaaz. Otsi ookeani põhja sukeldunud lumemeest.
Ja oma ammu nikerdatud fimolilledele leidsin ka rakenduse: iga asi omal ajal.Minu kaks teost, pildil on nende võlu nigelam kui lives.Nagu küünaldamisest vähe oleks sellel päeval, hakkasime väikse pliksiga reedeseks Õpilaste Jõululaadaks viimaseid asju veel tegema. S.t. olles kannatanud kaks päeva kogu majas levinud küüslaugu kuivatamise aroomi (kahtlustasin, et mu riided ja nahk ka lõhnab selle järgi) tuli seenüüd ära jahvatada ja pakendada. Sildid said enne tehtud.

Vahel tundub, et kallis kaasa saadab mulle Norramaalt selliseid pisut mitteniivägavajalikke asju. Nagu seekord: saabus meie majja tempel. Vajalik asi kontoris ja kaubanduses aga mida mina sellega teen. Ja siis ootamatult selgus, et vot see ongi väga vajalik ja kasulik riistapuu. Sildid tulid nagu päris.Väiksed purgikesed said ükskord ostetud kaltsukast, küll väga konkreetse mõttega, et sinna on väga hea ürdisoolasid sisse panna ja kinkida. Seekord läksid need hoopis müügiks.

Laadal läks see kaup võiks öelda, et vihinal müügiks. Sela ajal kui väike müüja veel muusikakoolis oma flöödilt kontserdipalasid välja puhus olin ma juba head äri teinud. Kui ärinaine ise kohale jõudis aeti mind ruttu minema. Sain siiski ühe plõksu ka teha.
Mingi x-faktori "abil" viskab pilt koos müüjaga end horisontaali, nii et ei hakka teid "pikali" pildiga tüütama.Laadal olid väljas ka minu 6.-7. klasside plikside minifirma LaupaPliksid, kes müütasid vinüülportselani.

Meie loominguline kollektiiv.Vinüülportselani paraad, nii minu kui tüdrukute tööd.Ja laadatamas. Müük läks suht kenasti.Kes suutis selle postituse lõpuni vaadata on igati kiitust väärt.

Mind oodatakse juba kööki appi: šokolaadi ja mandariiniga möllama. Peab minema enne kui maja kärsahaisu ja kurbi lapsi täis onbastet posted @ 15:41 - Link - kommentaarid (5)