Kelly käsitööd http://


Kelly käsitööd
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
MinustVanus: Kolmas kümme
Asukoht: Kehra
Tähtkuju: Jäär

Igatmoodi näputööd ;)

KIIRE ÜLEVAADE:Huvitavad lingid:

LANAGROSSA
Vahvad vilditud kotid
Voodriga kilekindad lastele
JÕULUD
HEEGELDATUD MÄNGUASJAD
VANAD KINDAMUSTRID
VILDITUD KOTTE
KOOTUD (ja vilditud) KOTID
Sajad LAPIMUSTRID ÕMBLEJALE
Ja veel huvitavaid kotte
Kudumid koos skeemidega
KINDAD, SOKID
Võrratud kudumid
KYLLI KERAAMIKA
WALDORF-nuku õmblemine
KREISI :)
KÄTHE-KRUSE NUKUD
Lapiguru :)
SUPERKUDUJA
TINGMÄRGID (heegeld.)
LAPIKORVID
RAHAÜMBRIK
Imeline kootud tekk!
FREEFORM
Pöörased ideed
INSPIRATSIOONIKS
HEAD MÕTTED
LEMMIKUD:......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
16 Mai 2011
RING TÄIS.

Armsad isetegijad!
Täna, 5 aastat tagasi, astusin oma esimese sammu selles keskkonnas. Või õigemini - astusin esimese sammu selles suunas, et oma rõõmu käsitööst Teiega jagada. 5 aastat annab päris toreda juubeli välja, mis?

Sattusin isetegijatesse googlest lapiteki-teemalisi pilte/artikleid otsides. Jah, nii see oli. Mäletan üllatust, mis mind tol korral valdas - ONGI olemas täiesti emakeelne sait, kuhu on koondatud kõiksuguste näpuosavustega inimesed üle Eesti. Vahel kaugemaltki!
Oi, ma olin õnnelik! Põdesin läbi kõik selle, mida pea iga liitunu on põdenud - ennastunustavad tunnid teiste käsitööd imetledes, mustreid otsides, foorumites kolades... blogi tuunides, kommenteerides ja kommentaare oodates... Sõnaga - olen isetegijatesse jätnud kümneid öötunde (nagu praegugi), saanud siit meeletul kogusel vingeid mõtteid ja loodan, et pakkunud mõnele teisele jälle mõne päris oma idee (vt. õpituba).
Hakkasin oma vanu postitusi läbi lappama. Nii vinge, et selline "päevik" ikka tehtud sai - mõne teki või kudumi loomislugu tuleb niimoodi ju hoopis hõlpsamini meelde!

Täna ma algusega võrreldes nii produktiivne ei ole. Päris mitut uut tehnikat olen proovinud. Mõnest on saanud armastus, mõnest mitte. Pärlimaailmast olen end suutnud eemal hoida, olgugi et siin ahvatlejate puudust ei tule.

Kas 5-aastase võrdlemisi stabiilse käsitööblogi pidaja võib enda tegemisi kuidagi kokku võtta?
Jah, nüüd vast juba võib.
Olen vist hingelt taaskasutaja. Taaskasutus ei ole mu meelest päris õige sõna selle sisu kirjeldamiseks. "Taaskasulik" kõlaks paremini. Ehk et siis taaskasulikustaja. Ei, see kõlab nagu "avalikustaja" vms.
Oma tegemiste ajalugu lapates leidsin, et just ümber või jääkidest tehtud näputööd olen kõige enam teinud. Ja seda mitte materjalide hinna vaid sisemise veendumuse tõttu. Riided ostan ma endale ka ju enamasti kaltsukatest. Sest et ma ületootmist või -tarbimist ei poolda.

Elu on nii kiireks läinud. Lapsed on siin oldud ajaga poole suuremaks kasvanud, ise olen samuti muutunud. Julgemaks.
Mul on oma teater! Vinge, mis?! Seepärast julgustan kõiki suurelt unistama. Igas valdkonnas.
Teater on minu rõõmuks nii pisike ja hinges, et sealgi käsitööst mööda ei saa. Näidendid, lavad, nukud ja kostüümid on ikka oma tehtud olnud. Nukud olen teinud oma sokisahtlist leitud sokist, väiksele Mardile sai koguni peenikeste varrastega vestike kootud:

MardiVest

Kaisa seljas olev kleit on sõrmkinnaste transformatsioon. Kui päris olla, siis need kindad olid kasulikud ka enne taaskasulikustamist! Lihtsal tundus, et just sellist kleiti läheb Kaisal tarvis (ja mul on kappides olnud mitmeid riideid, mis alles eelmisel päeval seljas olnud ja siis ühtäkki mõnda lapitekki Nii Hästi Passisid!):

Marta

Et asjad ei sünni niisama "õhust", selgus siis, kui meie väike teatrifänn Kaisaga laval paar tiiru tegi. Palun väga: nagu kaks tilka vett: Mirtu ja Kaisa:

Etendus

Millest siis veel? Kas mul on olnud loobumise mõtteid? Käsitööst - ei. Blogitamisest - jah, mõnelgi korral. Ei teagi sõnastada, et miks siis. Eriti kuna siin nii tore on olnud! Küllap tekib lihtsalt vahel mõte, et "selline asi on juba varem tehtud, mis tast ikka näidata"... Aga katsun ikka edasi postitada. Vähema jutuga

Üks paradoks ka - kui algul mõne asja valmimise välja hõikasin, jäi too enamasti millegipärast seisma. Algul tundsin end seetõttu halvasti, nüüd enam mitte. Õige ongi - kõik ideed EI PEA realiseeruma! Aja möödudes tunduvadki seisma jäänud asjad täiesti asjakohatud, pisut vormitud ja ideetud. Tuli kustub ära. No mõnega on vastupidi ka muidugi!

Ja kokkuvõtteks:
Mul on teiega väga vahva olnud! Ja on edaspidi ka, ma usun! Soovin kõikidele imeilusat kevadet, hästi mõnusaid ideid ja julgust unistada! Loosimist ja torti ei tule! Luban endale, et kui tänase päeva ametlik osa läbi saab, luban endale 20 minutit heegeldamiseks. Sest enamat aega mul hetkel võtta ei olegi.
PS: Eelmise postituse vaiba oleksin pidanud tänaseks säästma, oleksin saanud aastapäevale kohaselt ringe kokku tõmmata

Musikallipai! Head uut käsitööaastat!
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
LEMMIK:

-raamat
"Rock´n Roll ja Ridamaja"

-film
"Ristumine peateega"

-muusika
Siiri Sisask
U2

MÕTTETERA

HINDA AEGA - SEE ON LÕNG, MILLEST ON KOOTUD ELU......

Meeldib, ei meeldi
Meeldib
Armastusega tehtu Ei meeldi
Ajapuudus
UUDISTAJAID

721919 korda...

Arhiiv
Viimased postitused
Mai 2011